Určite budete s nami súhlasiť, že vytvoriť si ideálny domov plný harmónie a pokoja, by chcel každý z nás. Princípy učenia Feng Shui vnášajú určité zásady do zariaďovania interiérov. Nie sú nutné veľké zmeny, alebo stavba domu či bytu podľa týchto zásad, ale je možné sa týmto princípom prispôsobiť.

Základom učenia Feng Shui je harmónia a rovnováha piatich elementov – oheň, voda, zem, kov a drevo. Každý z týchto elementov sa viaže na farbu, tvar, svetové strany a čísla. Tak napríklad oheň predstavuje farbu červenú, žiarivú žltú, lososovú či purpurovú. Voda zasa čiernu a modrú. Zem znázorňuje hnedú, oranžovú, pieskovú a žltú farbu. Pre element kovu je charakteristická biela, strieborná, sivá, zlatá a ľadová ružová farba. Pre drevo je charakteristická zelená a tyrkysová.

Feng Shui: Obývacia izba

Pre obývaciu izbu podľa princípov Feng Shui patria nasledovné pravidlá:

     každý roh izby by mal byť zaplnený napríklad izbovou rastlinou, stolíkom so zaujímavou dekoráciou, skrinkou, alebo lampou, ktorá večer presvetlí tmavý kút.

     obývacia izba patrí k najdôležitejším priestorom, každý člen rodiny by tu mal mať svoj priestor, či už je to kus pohovky, vlastné kreslo, taburetka alebo puf.

     Súčasťou obývacieho priestoru by mal byť symbol bohatstva.

Spálňa

Základným pravidlom pri zariaďovaní spálne sú žiadne zrkadlá. Posteľ by mala byť umiestnená tak, aby ste z nej mali priamy výhľad na vstupné dvere do miestnosti aj na celú miestnosť. Nemala by sa nachádzať medzi „energetickým prievanom“ čo sú napríklad dvere a okno. Podľa princípov Feng Shui patrí na manželskú posteľ jeden veľký matrac. Záhlavie postele by malo byť tvorené stenou, pevnou priečkou. Dôležitý je taktiež materiál, z akého je posteľ vyrobená. Vyhýbajte sa kovovým konštrukciám.

V priestore vedľa vašej postele by sa nemal nachádzať neporiadok ani žiadny ťažký nábytok. V niektorých spáľňach je množstvo preplnených knižníc, televízori či počítače, ktoré majú zlý vplyv na spánok človeka.