Keramické obklady v kuchyni predstavujú dizajnovú súčasť vášho interiéru. Kuchyňa bola, je a bude centrom rodinného života. K tomu, aby život v nej bol čo najúčelnejší, sa zamýšľame pri jej zariaďovaní alebo renovácii. Želania sú jasné – chceme, aby bola útulná, moderne zariadená, praktická. Kultúra bývania sa pritom neustále zvyšuje a ani oblasť keramických bytových materiálov nezaostáva. Nároky na hygienickú nezávadnosť, ľahkú údržbu, bezpečnosť podláh, ktoré vyplývajú zo špecifík prostredia pri príprave jedál, pasovali keramický povrch na jeden z najvhodnejších základných materiálov v kuchyni. Na strane dopytu sa kladú vyššie požiadavky na estetické a užitočné vlastnosti keramických obkladov – zákazníci reagujú na nové trendy, rešpektujú architektonické stvárnenie celého bytu alebo zmeny v daných priestoroch.

Keramické obklady v kuchyni

Keramické obklady v kuchyni

Kuchynské série pre obklady podláh, stien a ostatných priestorov predstavujú širokú a rozmanitú ponuku najžiadanejších farebných a tvarových kombinácií obkladačiek a dlaždíc, ktoré sa podriaďujú novým smerom, štýlom pre stavbu nových i obnovu starších kuchyní. Rozmery a dispozičné riešenia kuchyne sú závislé na tom, či hovoríme o kuchyni v byte panelového domu, alebo o kuchyni v rodinnom dome. Je dôležité, že sa v súčasnosti kuchynský priestor neoddeľuje od celého interiéru, ale naopak sa stáva neoddeliteľnou súčasťou bývania. Snahou v interiéri je vykúzliť čo najpríjemnejšiu atmosféru, a tá sa odráža od celistvosti a adekvátneho prelínania sa jednotlivých miestností.

V prípade keramických obkladov sú to celé kompaktné série, ktoré sa dajú podľa rozmerov, farieb a doplnkov aplikovať do kuchyne, prepojiť s obývačkou, terasou, atď. Obývačku veľmi príjemne doplní dizajnová pohovka. V malom byte si nemôžeme veľmi vymýšľať, a tak namiesto komfortného jedálenského stola budeme musieť hľadať priestor pre konferenčný stolík. U dispozične obmedzených kuchynských liniek nie je možné sa realizovať v takom rozmachu ako u priestorovo ohraničenej luxusnej kuchyni. V oboch prípadoch sa ale môžeme riadiť invenciou architekta, kuchynského štúdia či uskutočniť náš sen o vysnívanej kuchyni. Tou pravou čerešničkou na torte sú práve keramické dlažby a obklady, ktoré vnesú do interiéru pravú kuchynskú atmosféru a dokonale doladí celý interiér.

Nejasnosti a detaily vlastných predstáv pomôžu zviditeľniť kuchynské štúdia alebo grafické programy predajcov keramiky. Odborníci nám tiež poradia nielen s architektonickým vzhľadom, ale aj s praktickými úlohami, pred ktorými budeme stáť. Navrhnú nám optimálne rozvody elektroinštalácie, odpadkov a vodovodných trúbiek pre spoľahlivý chod domácnosti. Pokiaľ si chceme kuchyňu užívať a nielen ukazovať, vždy dajme prednosť pri rozhodovaní praktickej stránky pred exkluzívnym vzhľadom. Radšej niekde svojim požiadavkám ustúpime. Necháme však určite navrhnúť  a vybudovať  rôzne odkladacie plochy, police  zaujímavé detaily, ktoré spestria a osvežia vzhľad miestnosti. V súvislosti s kuchyňou musíme tiež vyriešiť otázku, kde sa bude stolovať. Môžeme využiť priestor k vareniu a tiež konzumáciu stravy v rodinnom kruhu, ale pokiaľ máme dostatok priestoru, radšej počítajme s jedálenským kútom alebo jedálňou.

Jedáleň od kuchyne môže opticky deliť priestorový oblúk, priechod, servírovacie okienko, alebo rôzne iné materiály. V jedálni majú z dizajnového hľadiska veľký význam aj štýlové stoličky. V našom eshope nájdete veľký výber dizajnových stoličiek, kresiel, ako aj taburety a mnoho ďalšieho. V kuchyni by sme mali dať prednosť jednoduchosti, ale to neznamená, že sa to nedá zrealizovať v luxusnom a zároveň praktickom prevedení.

Základom úspechu je dokonalá synergia kuchynského nábytku, keramické obklady v kuchyni, elektrospotrebičov a v neposlednom rade kuchynských doplnkov. Naša ponuka zahŕňa rôzne štýlové doplnky, ako hodiny, dizajnové obrazy, deliace steny iKuchyne, ale aj rôzne dekorácie, zrkadlá, elegantné vázy a ďalšie. Voľba matného alebo lesklého prevedenia kuchynských plôch musí ladiť s charakterom zariadených predmetov. Nároky spotrebiteľov sú stále vyššie, ale tiež predstavy dizajnérov nabrali výrazný posun vpred. Hlavným cieľom k spokojnosti a radosti z novej vybudovanej kuchyne nájdeme vzájomnou harmóniou v predstavách spotrebiteľov a dizajnérov.