Existuje mnoho spôsobov  umiestnenia pracovnej plochy, prípadne pracovných plôch, príslušenstva a kuchynskej techniky. V kuchyni takéhoto tvaru nábytok možno vždy rozmiestniť prinajmenšom pozdĺž dvoch stien. Na zariaďovanie kuchyne v tvare U majú vplyv nielen rozmery, ale aj umiestnenie dverí, ktoré by prípadne mohli prerušovať pracovnú plochu. Kuchyňa v tvare U by v žiadnom prípade nemala byť priechodná.

V kuchyni v tvare U možno vytvoriť veľmi pohodlný pracovný trojuholník s obvodom 4 a viac metrov. Veľmi malý trojuholník vytvára dojem stiesnenosti priestoru, príliš veľký zase núti viac chodiť. Malú kuchyňu veľmi ľahko zariadite v tvare U. Keďže v kuchyni niekedy pracujú aj dvaja ľudia, minimálna vzdialenosť medzi koncami pomysleného U by mala byť najmenej 1,5 až 2 metre.

Pri zariaďovaní myslite aj a dopknky

Pri zariaďovaní veľkých kuchýň ľudia najčastejšie robia chyby. Vo veľkej miestnosti možno vytvoriť veľký pracovný priestor, no pracovný trojuholník s príliš dlhými ramenami nie je pohodlný. Správne rozmiestnenie kuchynského zariadenia zabezpečí v kuchyni tvaru U dostatok priestoru a pohodlie. Kuchyňu taktiež skrášlite krásnou stolovou lampou. Trojstranná kuchyňa v tvare U poskytuje mnoho možností, stačí s len vybrať.

Dobre popremýšľajte, kam bude podľa princípu pracovného trojuholníka najvhodnejšie umiestniť kuchynský drez, chladničku a sporák. Nezabudnite potom ani na umiestnenie vodovodu, elektrických zásuviek a na to, aby sa aj dvere otvárali bez problémov. Potravinová skrinka a vysoká skriňa by nemali rozdeľovať pracovnú plochu na niekoľko častí.kuchyna v tvare U Preto ich umiestnite na koncoch ramien tvaru U. V takejto kuchyni možno vytvoriť aj jedáleň, aj keď to bude, povedzme, len pult s vysokými stoličkami na raňajkovanie, ktorý môže mať miesto napríklad pri jednom z ramien pomysleného U. Túto časť môžete od pracovnej oddeliť vyššou skriňou. Ak sú v rodine starší ľudia alebo deti, pult by mal byť nižší.

V akom priestore môže byť kuchyňa v tvare U?

Kuchyňu v tvare U netreba celkom oddeľovať. Chýbajúca štvrtá stena umožňuje postupný prechod kuchyne do inej miestnosti, napríklad obývačky. Tú skrášli krásny luxusný obraz. Kuchyňa v tvare U môže byť spojená s ďalšou miestnosťou ľubovoľnou stranou tvaru U. Vtedy sú skrine umiestnené pozdĺž jednej steny a náprotivná strana je deliaca. Spodné skrinky, stojace na podlahe a oddeľujúce kuchyňu od inej miestnosti, musia mať dvierka, ktoré sa otvárajú z oboch strán. Kuchyňu v tvare U doplníte aj vkusným stolom. 

V prípade kuchyne v tvare U treba vyriešiť dva problémy. Po prvé, skrinky treba umiestniť tak, aby sa dvierka na nich neotvárali jedny proti druhým. Kuchynskú zostavu treba umiestniť najmenej 30 cm od rohu, aby sa dvierka na poslednej skrinke mohli otvárať dokorán a neudierali do steny. Mnohí výrobcovia vyrábajú špeciálne do rohu miestnosti skrinky s otáčavými poličkami alebo so skladacími dvierkami.