Pre vašu inšpiráciu vám prinášame nové trendy v bývaní. Veríme, že ste so svojím bývaním spokojní, ale pre zaujímavosť vám ponúkame zopár rád a možnosť preštudovať si nové trendy. Niekedy stačí málo, zadovážiť si zopár kúskov, alebo vymeniť dekor textílií a dokážete vniesť nový štýl do vášho bývania.

Tak ako oblečenie, či kabelky, aj trendy v bývaní určujú svetoví dizajnéri. Mottom tohto roka je:  “ zadováž si zopár zberateľských kúskov, ktoré vyrozprávajú svoj príbeh”. Čiže z toho vyplýva, že ak vlastníte jedinečné a originálne kúsky či už nábytku, osvetlenia, doplnkov alebo dekorácií, ste určite “in”. A čo je hlavné, trendom je kombinovať nekombinovateľné. Či už je to starý štýl s novým, neutrálne farby s pastelovými, kvetinové motívy s geometrickými, to všetko patrí k dnešným trendom v bývaní.

Antický štýl na oživenie

Jednoduchý čistý interiér prevažne bielej alebo sivej farby, ktorý dýcha ľahkosťou, harmóniou a čistotou, je veľmi obľúbeným. Skúste však vniesť kúsok antiky do tohto sveta a uvidíte, aký nový šarm vnesiete do svojho bývania. Stačí navštíviť bazár so starožitným nábytkom, alebo si priamo vybrať tento štýl nábytku aj na našom eshope. Predstavte si modernú obývačku v bielom lesklom štýle oživenú starožitnou lavicou alebo kreslom z 18. Storočia. Alebo jednoducho zariadenú pracovňu, ktorú doplníte antickou komodou alebo zrkadlom v barokovom štýle. Týmto kontrastom vám tento solitér vynikne a zjemní celkovú atmosféru.

Nové trendy v bývaní a farebnosť

U nás už dlhšie obdobie dominujú farby prírodných odtieňov ako zemitá hnedá, alebo zelená. Podceňovaná ostáva biela farba. Je to na škodu, pretože biela dokáže hotové divy. Priestor presvetlí, máte pocit čistoty a opticky aj väčšieho priestoru. Taktiež k nej viete jednoducho a s ľahkosťou kombinovať akékoľvek iné farby aj materiály. Okrem bielej sa pomaly dostáva do popredia aj farba sivá, všetky jej odtiene. Je veľmi neutrálnou až chladnou farbou, krásne sa kombinuje s akýmikoľvek inými výraznejšími odtieňmi. Zaujímavou kombináciou je napríklad sivá a pastelová farba. Vznikne tak výrazný kontrast a vyniknú tým obe farebné alternatívy.  

Nie do zberu!

Všetky možné doplnky, či kusy nábytku, ktoré už doslúžili, nedávajte, prosím, do zberu! Tie do zberu nepatria, práve naopak, skúste využiť ich jedinečnosť a originalitu a vytvoriť z nich unikát. Ako napríklad stará drevená stolička od babičky, ktorá sa zreparuje a dá sa opraviť šikovnému čaluníkovi. Takú stoličku určite nikde nekúpite. Alebo staré hojdacie kreslo… Každý tento kus nábytku rozpráva svoj príbeh a prináša ho do vášho bývania.   

Motívy

Súčasným trendom je kombinácia viacerých motívov a vytvorenie zaujímavých neočakávaných kontrastov. Netreba sa tohto trendu báť, pretože výsledok vždy pozitívne prekvapí. Dajú sa kombinovať aj nekombinovateľné typy motívov. Napríklad si predstavte kvetinový vzor spolu s čierno-bielym kockovaným, ide tu o kombináciu romantiky a geometrie. Výsledok je úžasný, kontrastom tak vyniknú oba vzory. Nebojte sa a kombinujte! Či už sú to vankúše s kobercom, alebo závesy s tapetou…

Detská hravosť

Rôzne detské motívy v obývacej izbe, alebo veselé obrazy zvierat v pop-art štýle, to všetko má schopnosť spestriť váš iteriér a vyčariť úsmev pri pohľade naň. Detské motívy nepatria len do detských izieb, dajú sa zaujímavo skombinovať s neutrálne ladeným priestorom. Vzniká tu možnosť odľahčiť strohý alebo príliš jednoducho ladený interiér. Ak nie obraz, tak napríklad vankúše na pohovke, alebo napríklad taburetka s hravým motívom.

Nové trendy v bývaní - Komoda Harlekin biela

Komoda Harlekin biela

Aby sme to na záver pekne zhrnuli, k súčasným trendom patrí kombinácia moderného zariadenia so starým, ale aj nábytok z neopracovaného surového dreva, starožitné prvky spolu s jednoduchým čistým štýlom, hravé potlače na textíliách alebo obrazoch. Trendom je teda kombinácia rôznych štýlov. K jednoduchému čistému štýlu (bielej alebo sivej farby) pridávame nábytok v antickom štýle, ktorý dodá interiéru “dušu” a priestor zútulní. Vyberte si zo zaujímavých solitérov z masívneho dreva ako sú komody, kreslá ale aj doplnky ako zrkadlá, alebo svietidlá. Požadovanú farebnosť interiéru dosiahnete aj inými doplnkami ako sú napríklad závesy, tapety, obrazy a množstvo farebných dekorácií.
Zapojte vašu fantáziu! Držíme vám palce!