5 tipov na drevené bytové doplnky, ktoré oživia váš domov

Ako sa hovorí, čaro spočíva v detailoch. Aj tie najmenšie detaily totižto dokážu dodať vášmu domovu jedinečný nádych, špecifický šmrnc či unikátne tóny. A presne to je úloha, ktorú majú na starosti bytové dekorácie a doplnky rôzneho druhu. V interiérových priestoroch sa s nimi môžete doslova a do písmena vyšantiť. Výsledok? Vyšpičkovaný dizajn, ktorý bude pastvou nielen pre vaše oči, ale aj pre oči všetkých návštevníkov vášho dokonalého príbytku. Jednoducho, správne vybrané drevené bytové dekorácie a doplnky oživia váš domov.

Aké drevené bytové doplnky a dekorácie zvoliť?

Voľba bytových dekorácií a doplnkov do vašej domácnosti by sa mohla smelo niesť v duchu „fantázii sa medze nekladú“. Na výber máte totižto z množstva veľkostných, tvarových či materiálových prevedení. Spomenúť môžeme či už kovové doplnky, sklenené dizajnérske kúsky alebo drevené bytové dekorácie. Práve posledným menovaným, dreveným doplnkom do domácnosti, budú venované nasledujúce riadky.

Rada odborníka:Nehľaďte na to, čo vám povie „ten“ či „onen“. Keď sa vám niečo páči, choďte do toho! Pamätajte, že vy sa chcete cítiť u vás doma pohodlne a príjemne. A pokiaľ máte pocit, že vám k tomu dopomôže práve určitý doplnok, nemáte čo riešiť.

Vybrali sme pre vás 5 tipov na drevené bytové dekorácie, ktoré oživia váš domov. Drevo predstavovalo v našom prípade jasnú voľbu, keďže ide o nezameniteľný prírodný materiál s jedinečnými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Toto tvrdenie len podčiarkuje skutočnosť, že pokiaľ sa o drevený nábytok patrične staráte, vydrží vám takpovediac naveky.

Drevená miska

Náš zoznam najkrajších drevených bytových dekorácií a doplnkov, ktoré môžu úžasne oživiť váš domov, začíname touto prekrásnou drevenou miskou z masívu. Čo s ňou? Dáme vám hneď dva príklady. Zatiaľ čo v obývačke ju môžete použiť ako čisto dekoračný prvok na vašom konferenčnom stolíku, tak v zádverí či na chodbe vám dokáže urobiť službu napríklad pri odkladaní kľúčov alebo iných drobností. Ide teda o doplnok, ktorý je nielen esteticky pútavý, ale rovnako aj prakticky využiteľný.

Aj malé drevené bytové doplnky dokážu zaujať. Zdroj: iKuchyne.sk
Aj malé drevené bytové doplnky dokážu zaujať. Zdroj: iKuchyne.sk

Zrkadlo s dreveným rámom

Ďalšie miesto v našom výbere patrí tomuto nevšedne vyzerajúcemu zrkadlu. Dá sa povedať, že dokonale búra všetky predsudky o tom, že zrkadlo musí mať obdĺžnikový, štvorcový či okrúhly rám. Rám z teakového dreva, ktorý dominuje nami vybranému zrkadlu, to len a len potvrdzuje. Viete si ho predstaviť vo vašej domácnosti?

Zrkadlá s dreveným rámom zaslúžene patria do kategórie drevených bytových doplnkov. Zdroj: iKuchyne.sk
Zrkadlá s dreveným rámom zaslúžene patria do kategórie drevených bytových doplnkov. Zdroj: iKuchyne.sk

Drevený regál

V žiadnom prípade nemôžeme prehliadnuť ani tento minimalistický drevený regál zo sheeshamového dreva. A to najmä kvôli jeho mnohonásobnému využitiu. Úložným, resp. odkladacím, priestorom totižto oplýva ako vo vrchnej, tak aj v spodnej časti. Či už to využijete na miesto pre okrasné kvety a knihy, alebo si to zariadite podľa seba, zle rozhodne neurobíte.

Drevený regál zaujme miesto aj vo vašej domácnosti. Zdroj: iKuchyne.sk
Drevený regál zaujme miesto aj vo vašej domácnosti. Zdroj: iKuchyne.sk

Drevený podnos

Sympatický drevený podnos, ktorý môžete vidieť na nižšie priloženom obrázku, síce nepatrí medzi typické bytové dekorácie a doplnky, no dokáže dodať vašej domácnosti nenapodobiteľnú atmosféru. Len si predstavte, že vám na ňom vaša polovička prinesie raňajky priamo do postele.

Drevený podnos nájdete aj na našom e-shope. Zdroj: iKuchyne.sk
Drevený podnos nájdete aj na našom e-shope. Zdroj: iKuchyne.sk

Originálne drevené bytové doplnky – dekoračné stĺpy

No a pomyselnou jednotkou nášho zoznamu najkrajších drevených bytových dekorácií, ktoré môžu oživiť váš interiér, sú tieto originálne dekoračné stĺpy. Dodáme k nim len toľko, že disponujú snáď všetkými parametrami potrebnými na to, aby sa stali dominantou miestnosti, do ktorej ich budete situovať.

Nevšedné a originálne - drevené bytové doplnky v podobe stĺpov. Zdroj: iKuchyne.sk
Nevšedné a originálne - drevené bytové doplnky v podobe stĺpov. Zdroj: iKuchyne.sk

TIP NA ZÁVER: Nevybrali ste si? Do nášho zoznamu sme síce zvolili skutočne silnú päticu, no ako sa hovorí – „voči gustu žiaden dišputát“. Ak máte preto iné osobné preferencie, uprednostňujete odlišný štýl alebo vám jednoducho vyššie uvedené kúsky príliš „nerežú“, skúste si nájsť iné, pre vás oku lahodiacejšie.

V e-shope ikuchyne.sk sa nachádzajú mnohé dekorácie a doplnky, ktoré by vám mohli svojimi nevšednými dizajnovými prevedeniami príjemne zamotať hlavu. Skúste si vybrať práve z nich. Spĺňajú totižto všetky predpoklady na to, aby dokonalým spôsobom oživili váš domov.