Jedáleň vo vidieckom štýle? 5 tipov, ako na to! Zdroj: Pinterest.com

Jedáleň vo vidieckom štýle? 5 tipov, ako na to!

Kto by to bol kedy povedal, že vidiecky retro štýl bude v pokročilom 21. storočí taký populárny nielen medzi interiérovými dizajnérmi, ale aj medzi širokou verejnosťou? Každopádne, je tomu tak! A práve vďaka tejto skutočnosti si môžete aj vy do sýtosti vychutnávať neopakovateľnú atmosféru, ktorú dokážu vo vašej domácnosti vykresliť takzvané vidiecke kúsky. Spísali sme preto 5 tipov, ako si vo vidieckom štýle vkusne a originálne zariadiť jedáleň. Hlavnú úlohu v nich zohrávajú stoly, stoličky a lavice.

Vaša jedáleň s týmto štýlom zaboduje

Stoly, stoličky a lavice vo vidieckom štýle. Ich hlavnou devízou je úžasná vôňa a jedinečná štruktúra. Nami vybrané kúsky sa vyrábajú z dreva, vďaka čomu majú unikátne vlastnosti. Pozor, netýkajú sa len vizuálnej stránky! Drevo je totižto pri správnej starostlivosti mimoriadne odolné, pričom sa vyznačuje dlhou životnosťou. Vzhľadom na to ide o investíciu do domácnosti, ktorá sa vám jednoznačne vyplatí.

Toto je našich 5 tipov na to, ako si štýlovo zariadiť jedáleň vo vidieckom štýle:

1. Dizajnová séria Long Island

Jednotkou nášho zoznamu nemôže byť v tomto prípade nič iné ako dizajnová séria Long Island, ktorá nesmierne vkusne kombinuje dve interiérovo populárne farby – univerzálnu bielu a prírodnú hnedú. Vidiecke stoličky, ako aj vidiecky stôl s vidieckou lavicou, sú v rámci série Long Island vyrábané z masívneho mangového dreva, ktorého povrch je upravený lakovaním. Vďaka tejto skutočnosti sa môžete spoľahnúť, že vám neporušene vydržia poriadne dlhú dobu.

S týmito stoličkami zo série Long Island bude vaša jedáleň výnimočná. Zdroj: iKuchyne.sk
S týmito stoličkami zo série Long Island bude vaša jedáleň výnimočná. Zdroj: iKuchyne.sk

2. Vidiecke stoličky a stoly Lagos

Ďalšími kúskami, ktorými sa dá náramne zariadiť jedáleň vo vidieckom štýle, sú vidiecke stoly a stoličky Lagos. Keď by sme ich mali porovnať s vyššie zmieňovanými produktmi zo série Long Island, tak by sme ich odporučili o čosi konzervatívnejším zákazníkom.

Stoly a stoličky Lagos pôsobia totižto uhladeným a nerušeným dojmom, za čo môže ich „celoprírodné prevedenie“ bez akejkoľvek inej farby. Nechávajú tak dokonalým spôsobom vyniknúť špecifickú štruktúru masívneho, kvalitného a zároveň originálneho dreva sheesham.

No a musíme dodať, že rovnako ako predošlá séria, aj vidiecke stoly a stoličky Lagos sú ošetrené odolným ochranným lakom.

Čo poviete na prírodnú štruktúre tohto dreva? Nádhera, že? Zdroj: iKuchyne.sk
Čo poviete na prírodnú štruktúre tohto dreva? Nádhera, že? Zdroj: iKuchyne.sk

3. Dizajnová séria Makassar

Tak ako vidiecke stoly a stoličky Lagos, aj dizajnová séria Makassar púta pozornosť obľúbeným drevom sheesham. Odlišnosť medzi jednotlivými kúskami daných produktových rád je však možné badať hneď na prvý pohľad – a to obzvlášť pri jedálenských stoličkách.

Zatiaľ čo jedálenské stoličky Lagos majú drevenú kompozíciu operadla tvorenú vodorovne, vidiecke stoličky Makassar ju majú zvislú. Nedá sa ale určiť, čo je lepšie. Je to vec osobného vkusu. Koniec koncov, ako sa hovorí – sto ľudí, sto chutí.

Jedáleň môžete obohatiť aj nábytkom zo sheeshamového dreva. Zdroj: iKuchyne.sk
Jedáleň môžete obohatiť aj nábytkom zo sheeshamového dreva. Zdroj: iKuchyne.sk

4. Jedáleň s vidieckou lavicou a stolom zo série Mammut

V súvislosti so zariaďovaním jedálne vo vidieckom štýle nemôžeme vynechať ani vidiecke lavice a stoly Mammut. Dizajnová séria Mammut síce nie je rýdzo vidieckou, no aj napriek tomu, že vkusne zapasuje taktiež do moderne či škandinávsky zariadených domácnosti, nesmie v našom zozname chýbať.

Prečo? Pretože ponúka úžasné kúsky z masívneho agátového dreva, ktoré patrí samo o sebe medzi vysoko odolné. No a keď sa k nemu pridá ešte aj ochranný lak spolu s kovovými komponentmi, dostanete jedálenskú súpravu, ktorá vám vydrží doslova a do písmena na večné veky.

Vaša jedáleň sa s touto kombináciou stane pútačom pozornosti. Zdroj: iKuchyne.sk
Vaša jedáleň sa s touto kombináciou stane pútačom pozornosti. Zdroj: iKuchyne.sk

5. Vidiecke stoly a lavice Iron Craft

A na samý záver sme si ponechali vidiecke stoly a lavice Iron Craft, ktorými sa dá taktiež fantasticky zariadiť jedáleň vo vidieckom štýle. Keďže mangové produkty z rady Iron Craft disponujú kovovými podnožami (podobne ako lavice a stoly Mammut), vkusne vyniknú takpovediac v hocakej domácnosti.

Pevný kovový rám v tvare X zabezpečí bezpečné státie na akomkoľvek povrchu. Zdroj: iKuchyne.sk
Pevný kovový rám v tvare X zabezpečí bezpečné státie na akomkoľvek povrchu. Zdroj: iKuchyne.sk

TIP NA ZÁVER: Pozrite si náš e-shop, v ktorom nájdete mnoho produktov vo vidieckom štýle, s ktorými bude vaša jedáleň dokonalo a moderne vidiecka. Stačí si vybrať z veľkého množstva produktov tie ideálne pre váš domov.