Medené bytové doplnky

Medené bytové doplnky – výnimočné aj vo vašej domácnosti

Ak sa chcete odlíšiť od ostatných doplnkami v interiéri a upútať pozornosť každého návštevníka, určite siahnite po doplnkoch v medenej farbe. Medené bytové doplnky sú neprehliadnuteľné.  Ľahko s nimi dotvoríte atmosféru svojho domova a tiež oživíte miestnosť. Táto farba sa v posledných rokoch stáva viac a viac populárnou. Vytvára punc luxusu a dodáva pocit výnimočnosti. Zároveň sa veľmi dobre kombinuje dokonca aj s výraznými farbami ako napríklad so zelenou a spolu dokážu vytvoriť prepychový výsledok.

Medené doplnky v kuchyni. Zdroj: Pinterest.com
Medené doplnky v kuchyni. Zdroj: Pinterest.com

Medená farba pôsobí troška starožitne, ale keď ju skombinujete s bielou, môže zapadnúť do škandinávskeho štýlu, prípadne s čiernou farbou aj do industriálneho štýlu. Medené výrobky z nášho e-shopu sú neopozerané. Leštené medené kúsky môžu spôsobiť, že priestor bude pôsobiť očarujúco a elegantne, zatiaľ čo matné alebo tmavé medené akcenty dodajú rustikálny alebo až vintage vzhľad, pôsobia starožitne a môžete ich nájsť napríklad v rôznych baroch s intímnym prítmím.

Medená lampa v jednoduchom štýle z eshopu. Zdroj: iKuchyne.sk
Medená lampa v jednoduchom štýle z eshopu. Zdroj: iKuchyne.sk

VEDELI STE, ŽE: Meď je 100 % recyklovateľná a vysoko odolná, takže jej použitie úplne spĺňa požiadavky ekologickej kompatibility, čo je dnes kľúčová otázka pri výbere materiálov, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a zdraviu.

Medené doplnky v obývačke

Ku každej obývacej izbe patrí konferenčný stolík a práve ten môžeme použiť ako dominantný prvok, ktorý svojou medenou farbou môže vyraziť dych a očariť na prvý pohľad. S konferenčnými stolíkmi z našej ponuky sa obývačka okamžite premení na elegantný a luxusný priestor.

Medený stolík je sám o sebe výrazným prvkom. Naše konferenčné stolíky v medenej farbe sú ručne vyrábané a sú to unikáty. V takejto obývačke môžeme použiť ešte napríklad medenú vázu alebo nástenné hodiny v medenej farbe. Meď je ako šperk. Štýlovou dekoráciou môže byť aj drôtený kôš na ovocie alebo rôzne podnosy a mnoho ďalších bytových doplnkov.

Medené bytové doplnky - konferenčný stolík a závesná lampa. Zdroj: iKuchyne.sk
Medené bytové doplnky - konferenčný stolík a závesná lampa. Zdroj: iKuchyne.sk
Medené doplnky, ktoré ožiaria interiér. Zdroj: Pinterest.com
Medené doplnky, ktoré ožiaria interiér. Zdroj: Pinterest.com

Rada odborníka: Meď je vhodné skombinovať s bielou farbou, nakoľko biela farba je neutrálna, nikdy „nezomrie“, a skutočne nie je fádna, aj keď občas pôsobí sterilne. Medené doplnky pri bielej farbe vyznejú najlepšie, dodávajú izbe teplo a spolu pôsobia ako ucelený a dokonalý interiér.

Medené stropné svietidlo

Medená farba je elegantná a teplá. Má svoj typický lesk, ktorý na slnku zmení svoju tvár. Pôvodne sa vyrábali len priemyselné osvetlenia vo farbe medi. Až časom sa ukázalo, že tieto farebné svietidlá zapadajú do moderných, škandinávskych ale aj tradičných miestností. S medenými lampami vdýchnete svojej domácnosti toho správneho ducha. Často hľadáme stropné svietidlá také, ktoré nám spríjemnia a osviežia miestnosť. Medenou farbou to určite dosiahneme. Nadčasový dizajn medenej lampy upúta pohľad každého.

Jednoducho osvetlí priestor nad stolom alebo ostrovčekom v kuchyni a prinesie teplo do domova.

Medené svietidlo do kuchyne nad jedálenský stôl. Zdroj: iKuchyne.sk
Medené svietidlo do kuchyne nad jedálenský stôl. Zdroj: iKuchyne.sk

VEDELI STE, ŽE: Odborníci na farebný dizajn z amerického Pantone Color Institute ohlásili hlavnú farbu Marsaly pre dizajn a zdobenie v roku 2015 práve luxusné odtiene medenej farby.

Meď ako výrazný doplnok na stene

Na stene nemusí byť len polička alebo obraz. Určite netypickým, ale za to výrazným doplnkom na stene môže byť lodná skrutka alebo lebka matadora z nášho e-shopu. Sú to naozaj unikáty, ktoré nenájdete v hocijakej domácnosti. Tieto majstrovské diela dodajú lesk každej miestnosti, vyzerajú elegantne a vďaka medenej farbe vyžarujú zo seba svetlo a ožiaria miestnosť. Takéto extravagantné dekorácie môžete umiestniť do hocijakej miestnosti a skombinovať ich aj s inými dekoráciami vo farbe medi.

Dekoratívna lebka Matador. Zdroj: iKuchyne.sk
Dekoratívna lebka Matador. Zdroj: iKuchyne.sk
Lodná skrutka na stene. Zdroj: iKuchyne.sk
Lodná skrutka na stene. Zdroj: iKuchyne.sk

Medené doplnky v kúpeľni? Áno!

Ako aj v kuchyni či obývačke, tak aj v kúpeľni môžeme osadiť medené doplnky, napr. batérie, ktoré veľmi vyniknú na bielom umývadle. Dôležité je vedieť, že meď sa síce ľahko udržiava v čistote, ale neodporúča sa používať umývadlá vyrobené z medi, pretože voda na nich zanecháva nepekné škvrny.

Celkovo sa medené doplnky v kúpeľni najlepšie kombinujú s bielou dlažbou. Lebo biela je taká „čistá“ a meď ju rozžiari.  Dôležitou súčasťou kúpeľne je aj zrkadlo. Výborným nápadom by bolo dať zrkadlo s medenými prvkami. Už by ste sa ráno nemuseli zľaknúť svojho výzoru 😊, ale v medenom zrkadle v tvare slnka by váš deň bol okamžite rozjasnený.

Medené doplnky v kúpeľni - zrkadlo v tvare slnka. Zdroj: iKuchyne.sk
Medené doplnky v kúpeľni - zrkadlo v tvare slnka. Zdroj: iKuchyne.sk

Meď je vhodná na experimentovanie, treba to len nevyužiť a získať pozornosť s medenými doplnkami vo vašej domácnosti. Medená farba je výnimočná, neopozeraná a žiarivá.. Tak prečo to neskúsiť? Za nás určite áno.

TIP NA ZÁVER: Ak sa Vám zlato zdá príliš trblietavé a striebro naopak príliš studené pri zaraďovaní kovových povrchových úprav do Vášho interiéru, choďte do medi. Jeho kovový charakter vyžaruje hrejivú žiaru, ktorá bude vo vašom dome jednoznačne vynikať.