Spálňa, najromantickejšie miesto u vás doma. Zdroj: Pinterest.com

5 tipov pre najromantickejšie miesto u vás doma – spálňa

Spálňa je vo všeobecnosti vnímaná ako miesto, kde ľudia predovšetkým relaxujú a odpočívajú. Pri jej zariaďovaní rozhodujúcu úlohu nezohráva iba výber nábytku, ale aj celkový dizajn a atmosféra, ktorá by tam mala vzniknúť. Chcete z vašej spálne vytvoriť romantické miesto? Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi, vďaka ktorým sa vám to podarí rýchlo a pomerne ľahko.

Ak túžite svojej spálni dodať romantický nádych, nemusíte si zákonite kupovať vírivku alebo umiestniť do nej krb. Budete potrebovať len pár vecí z nášho e-shopu a trochu kreativity. Veď posúďte sami!

Spálňa a poriadok

Náš prvý tip, ako na romantickú spálňu, sa môže zdať možno príliš všedný, no je o to viac dôležitejší! Ak máte sklon využívať svoju spálňu ako šatník či odkladací priestor, je najvyšší čas upratať. Dajte žehliace dosky, sušičky bielizne a akékoľvek ďalšie vybavenie založené na práci v domácnosti mimo spálne. Upracte tiež detské hračky a vytvorte si spálňu, v ktorej takéto veci nebudú mať viac svoje miesto. Uvidíte, že sa v miestnosti budete vy a vaša polovička cítiť príjemne a môžete si tak vychutnávať romantické chvíle bez rušivých elementov.

Manželská posteľ je základ akejkoľvek spálne

Manželská posteľ je kľúčovým kusom nábytku v každej spálni a útulným ústredným bodom miestnosti. Pri jej výbere sa nezamerajte len na samotný rám postele, pretože stelesnením útulnej spálne sú aj prikrývky, nadýchané vankúše a posteľná bielizeň. Posteľná bielizeň v ružovej alebo červenej farbe premení hravo vašu spálňu na romantické miesto.

Čo poviete na túto posteľ? Ideálna voľba, ak túžite po romanticky ladenej spálni. Zdroj: iKuchyne.sk
Čo poviete na túto posteľ? Ideálna voľba, ak túžite po romanticky ladenej spálni. Zdroj: iKuchyne.sk
Ak umiestníte ovčiu kožu na posteľ alebo na podlahu, niet pochýb o tom, že vaša spálňa bude pôsobiť romanticky. Zdroj: iKuchyne.sk
Ak umiestníte ovčiu kožu na posteľ alebo na podlahu, niet pochýb o tom, že vaša spálňa bude pôsobiť romanticky. Zdroj: iKuchyne.sk

Určite nám dáte za pravdu, že máločo pôsobí viac romanticky ako posteľ s baldachýnom. Či už dáte prednosť úplnému baldachýnu, ktorý obklopuje celú posteľ, alebo iba čiastočnému baldachýnu, výsledok bude stáť za to! Spálňa bude už na prvý pohľad pôsobiť romantickým dojmom a zároveň sa v posteli budete cítiť príjemne vy aj vaša polovička.

Rada odborníka: Smartfóny sa stali neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Avšak, zároveň sú považované za “zabijaka” nálady číslo 1! Dohodnite sa so svojou polovičkou, že si ich nebudete brávať do postele a uvidíte, že budete mať odrazu viac priestoru na spoločné romantické chvíle.

Vyberte správne osvetlenie

Pri zariaďovaní či renovácii romantickej spálne je dôležitý nielen nábytok, ale aj osvetlenie spálne. Aby sa romantický nádych nestratil osvetlením, sú obzvlášť vhodné stropné, podlahové alebo stolové lampy s teplými bielymi žiarovkami. Zamatové žiarovky zas vyžarujú veľmi pekné svetlo, pretože lúče sú mierne tlmené zamatovým tienidlom. Okrem toho stmievač dokáže podčiarknuť koncept osvetlenia v romantickej spálni a v krátkom čase poskytnúť ideálne svetelné podmienky.

Nebojte sa siahnuť po kúskoch, ktoré vyzerajú moderne a štýlovo. Výsledok bude stáť za to! Zdroj: iKuchyne.sk
Nebojte sa siahnuť po kúskoch, ktoré vyzerajú moderne a štýlovo. Výsledok bude stáť za to! Zdroj: iKuchyne.sk

Jedným z ďalších spôsobov, ako pridať spálni okamžitú romantiku, je nádherný stropný luster, ideálne v zlatom prevedení. Použitie závesných svetiel, tienidiel v tvare bubna a krásnych nočných lampičiek sú ďalšími spôsobmi, ako pridať miestnosti romantický nádych. Ak má vaše strešné okno vypínač stmievania, je to ešte lepšie, koniec koncov, romantický štýl je predovšetkým o zdieľaní romantických chvíľ s partnerom.

Vaša spálňa bude žiariť. Doslovne. Zdroj: iKuchyne.sk
Vaša spálňa bude žiariť. Doslovne. Zdroj: iKuchyne.sk

Spálňa so svetlými a pastelovými farbami

Farebná schéma v spálni hrá rovnako dôležitú úlohu. Pre dokonalý romantický vzhľad sú ideálnou voľbou svetlé pastelové farby ako ružová, béžová či svetlo modrá. Tieto farby vás doslova pozývajú snívať a podporovať pozitívnu energiu spálne. Vďaka vysokému podielu bielej farby môžete dosiahnuť, aby vaše steny vyzerali svetlejšie a opticky aj o niečo väčšie. Farebná kombinácia je vždy tým správnym spôsobom, ako sa pohrať s celkovým vzhľadom vašej spálne. Pre pocit lásky môžete použiť farby ako červená, svetloružová alebo fialová. Pre nežnejšiu romantiku použite jemnejší tón, napríklad sivobielu, svetlo broskyňovú, azúrovú alebo sivobielu. Skombinujte ju s obľúbenou farbou vašej polovičky, čo sa týka nábytku, posteľnej bielizne a záclon. Vedeli ste, že fialová farba je farbou bohatstva a pôžitkárstva, zatiaľ čo červená zas farbou vášne a romantiky? Pre elegantný dojem a luxusný vzhľad nezabudnite ani na zlatý akcent.

Spálňa by mala byť zariadená tak, aby ste sa v nej vy a vaša polovička cítili príjemne. Zdroj: iKuchyne.sk
Spálňa by mala byť zariadená tak, aby ste sa v nej vy a vaša polovička cítili príjemne. Zdroj: iKuchyne.sk

VEDELI STE, ŽE: Pre romantický pocit udržujte svetlá neiskrivé. Pomocou mäkšieho a tlmeného osvetlenia môžete vo svojej spálni vytvoriť vášnivý dojem. Nikdy si nedávajte oslepujúce svetlo priamo nad hlavu. Nielenže to naruší váš spánok, ale zničí to aj celú romantickú senzáciu, ktorú ste si snažili vytvoriť.

Vkusný dekor na steny spálne

Každý má rád umenie. Pri usporiadaní spálne do romantickej podoby nechajte neónové abstraktné umenie radšej v obývacej izbe. V spálni siahnite po vkusnom dekore, ktorý zvýrazní farby vašej izby, ale nerozptyľuje vašu pozornosť.

VEDELI STE, ŽE: Svieža levanduľa, vonné sviečky alebo oleje pomáhajú v romantickej nálade? Preto určite nepodceňujte účinky vôní. Pre optimálnu náladu nezabudnite stimulovať všetky vaše zmysly, pretože vôňa má silu pôsobiť afrodiziakálne.

TIP NA ZÁVER: Pridanie romantickej atmosféry do vašej spálne nemusí znamenať nadbytok volánikov alebo ružovej farby, stačí doplniť mäkké textúry, ozdobné prvky a celkový luxusný dojem. Aby ste si mohli skutočne vychutnať čas so svojou polovičkou, malý aranžmán so sviečkami, čajom a niekoľkými lahodnými sušienkami robí doslova zázraky. Veríme, že sa vám páčil niektorý z našich tipov, ako dodať spálni romantický nádych a že ho vyskúšate aj u vás doma.