Čaro dreva viete využiť aj pri stolovaní. Zdroj: iKuchyne.sk

6 tipov na dizajnové doplnky pre milovníkov prírodného štýlu

Prineste si do svojho domova dizajnové doplnky z našej matičky zeme. Nemáme teraz na mysli iba vetvičky alebo kvety, ktoré nájdete počas prechádzky. Objavte bytové doplnky a dekorácie, z ktorých dýcha príroda sama. Pozrite si našich 6 tipov na nevšedné kúsky, v ktorých nájdete spojenie príjemného s užitočným, teda okrem krásneho naturálneho dizajnu aj vítanú funkčnosť.

Dizajnové doplnky v rustikálnom stredomorskom nádychu

Tieto ozdobné stĺpy z masívneho mangového dreva sa stanú skvostom každého interiéru. Poslúžia ako dekorácia, kde krásne vyniknú len tak postavené v priestore či pri stene. Sú však aj veľmi praktické a využiť ich môžete napríklad ako podstavce pre kvetináče alebo rôzne sošky a suveníry z ciest, či ako šikovné príručné stolíky. Nevšedné stĺpiky sú z dizajnovej série nábytku MAKASSAR, ktorú nájdete v eshope iKuchyne. Vyznačuje sa neutrálnym a minimalistickým prevedením, ako aj ručným opracovaním každého jedného kusu nábytku.

Dizajnové doplnky s prírodným vzhľadom zútulnia váš priestor. Zdroj: iKuchyne.sk
Dizajnové doplnky s prírodným vzhľadom zútulnia váš priestor. Zdroj: iKuchyne.sk

Lampa v prírodnom štýle 2v1

Táto lampa je pôvabným spojením naplaveného dreva, masívu a plátna. Patrí pod sériu Naplavené drevo, pre ktorú je charakteristickým znakom to, že každý jeden kus je jedinečný unikát. Lampa disponuje okrem dekoračnej funkcie a mäkkého rozptýleného svetla aj jednou ďalšou funkciou – strednú časť stojana obkolesuje drevená doska, ktorá slúži ako malý odkladací stolík. Postráži vám okuliare aj kávičku a vy sa môžete venovať svojmu obľúbenému časopisu alebo knihe. Jednoducho ideálny spoločník pre príjemne strávené večery v pohodlí domova!

Lampa a odkladací stolík v jednom. Aké praktické. Zdroj: iKuchyne.sk
Lampa a odkladací stolík v jednom. Aké praktické. Zdroj: iKuchyne.sk

Dizajnové doplnky v námorníckom štýle

Ste pripravení vyraziť na plavbu? Toto zrkadlo vás prenesie do diaľav, kde počuť len čajky a šum mora. Zaveste si ho do predsiene, spálne či kúpeľne a dajte vyniknúť textúre a farbe jeho rámu. Ten je vytvorený z materiálu abaca, čo je vlastne banánovník textilný. Rám tvorený dvoma radmi stočeného lana dopĺňa závesný systém z masívu. Vďaka oválnemu tvaru a vhodne zvoleným rozmerom zrkadlo na stene nepôsobí mohutne, ale ani príliš nenápadne. Jednoducho, je presne také, aké má byť!

Prírodné materiály robia vaše dizajnové doplnky jedinenčým. Zdroj: iKuchyne.sk
Prírodné materiály robia vaše dizajnové doplnky jedinenčým. Zdroj: iKuchyne.sk

Originálne prírodné misy

Táto miska, ktorú by sme mohli označiť aj ako podnos, sa bude krásne vynímať na kuchynskej linke aj na väčšom konferenčnom stolíku. Vďaka svojím rozmerom poskytuje veľkorysý priestor pre ovocie a iné občerstvenie, ktoré do nej môžete pekne naaranžovať. Miska z teakového masívu je dotvorená praktickým prvkom – držiakom v hornej časti. Zaujímavou ju robí nielen štruktúra a kresba dreva, ale aj jeho nedokonalosti, ktoré sú na každej miske iné. Jednoducho – dokonalo nedokonalá…

Čaro dreva viete využiť aj pri stolovaní. Zdroj: iKuchyne.sk
Čaro dreva viete využiť aj pri stolovaní. Zdroj: iKuchyne.sk

RADA ODBORNÍKA: Misku môžete použiť aj na ikebany z prírodných materiálov, napríklad ihličia, vetvičiek, konárov a šišiek. Doplnené farebnými prvkami sa budú na prírodnom dreve krásne vynímať. V jarnom a letnom období môžete skúsiť aranžmány z rozkvitnutých vetiev, kvetov a zelených listov.

Taburet z viacfarebného masívu

Interiéry vo vidieckom a rustikálnom štýle krásne doplní tento drevený taburet. Je vyrobený z recyklovaného viacfarebného masívu, čo mu pridáva na jedinečnosti. Všimnite si nevšednú kombináciu farieb, ktorá ale perfektne ladí do jedného harmonického celku. Postavte tento taburet kdekoľvek, kde vám bude užitočný. Jeho konštrukcia je pevná a stabilná, a to aj vďaka štyrom nohám, ktoré sú v dolnej časti navzájom prepojené. Okrem praktickej funkcie do interiéru zaručene prinesie vítané ozvláštnenie.

Štýlový, praktický, s prírodným vzhľadom. Zdroj: iKuchyne.sk
Štýlový, praktický, s prírodným vzhľadom. Zdroj: iKuchyne.sk

Kožušinová taška na noviny

Milujeme šikovné bytové vychytávky, ktoré sú zároveň aj štýlovou dekoráciou. To určite platí aj o tomto stojane na noviny, ktorý zahviezdi kdekoľvek, kam ho umiestnite. Je vyrobený z pravej kozej kožušiny, dotvorený tmavým koženým pútkom. Toto pútko sa dá nastaviť na väčšie alebo menšie podľa toho, koľko novín do tašky uložíte a taktiež ho oceníte pri prenášaní. Každý vyrobený stojan je unikát a každý vyzerá trochu inak vďaka pravej kožušine. Vaše noviny a časopisy ešte nemali krajšie miesto na uskladnenie!

Vďaka takýmto dizajnovým doplnkom bude váš domov unikátny. Zdroj: iKuchyne.sk
Vďaka takýmto dizajnovým doplnkom bude váš domov unikátny. Zdroj: iKuchyne.sk

TIP NA ZÁVER: Pravé zvieracie kožušiny a rôzne interiérové doplnky z nich vyrobené dodajú interiéru punc elegancie a nenútenej noblesy. Vyskúšajte napríklad kožušinový prehoz na sedačku. Ste ochrancami prírody a zástancami umelých kožušín? Žiadny problém! V súčasnosti sa totiž vyrábajú v širokej škále dezénov a farieb a tiež pre rôzne spôsoby využitia. Mnohé z nich sú dokonca vernou kópiou pravej kožušiny, takže sa nemusíte obávať, že by výsledný efekt pôsobil lacno alebo neprirodzene.