stolička Scandinavia

Ako vyzerá vhodná kancelárska stolička do vašej pracovne?

Kancelárska stolička je neodmysliteľnou súčasťou dobre zariadenej pracovne. Ako inak by sme mohli bez nej vykonávať našu každodennú pracovnú činnosť? Pravdou je, že vhodná kancelárska stolička podporí nielen sústredenie, ale tiež ochranu chrbta pred zbytočným namáhaním. Ktoré kritéria by sme mali zvážiť pri jej výbere?

sivá kancelárska stolička Big Deal 2
Poznáte základné požiadavky na vhodnú kancelársku stoličku? Zdroj: iKuchyne!

Požiadavky na vhodnú kancelársku stoličku

Ideálna kancelárska stolička by sa mala jednoznačne prispôsobiť anatómii vášho tela. Jej operadlo by malo byť teda anatomicky tvarované a okrem toho aj vysoké minimálne po výšku pliec. Ostatné požiadavky na vhodnú kancelársku stoličku sú viac-menej individuálne.

  • prispôsobenie sa anatómii tela
  • anatomicky tvarované operadlo
  • operadlo vysoké minimálne po výšku pliec
  • zvýšená opierka so sklonom
  • opierky rúk, prípadne anatomicky tvarované
  • výškovo nastaviteľné sedadlo
  • zabudovaná opora krížovej oblasti chrbta
  • opierka hlavy
  • tlmič pre prudké dosadnutie
  • materiál stoličky

Na základe týchto požiadaviek a tiež času, ktorý zvyknete tráviť denne v pracovni, by ste si mali vedieť jednoducho vybrať vhodnú kancelársku stoličku. Avšak, aby sme vám celý tento proces uľahčili, predostrieme vám hneď niekoľko ideálnych tipov.

Pre náročných pracantov

V tom prípade, že pre vás pracovňa predstavuje druhý domov a zvyknete v nej tráviť takmer polovicu denného času, by ste nemali podceniť výber vhodnej kancelárskej stoličky.

Perfektnou voľbou môže byť kancelárske kreslo Strong v modernom a prepracovanom štýle. Vyznačuje sa ergonomicky tvarovaným sedadlom s pohodlným operadlom z čiernej umelej kože. Navyše, spomínané sedadlo je prešité, vďaka čomu vytvára priestor na opretie hlavy. Za zmienku stoja aj čalúnené kovové opierky rúk, ktoré urobia vašu prácu podstatne pohodlnejšou.

kancelarske kreslo
Kancelárske kreslo Strong XXL je vhodnou alternatívou pre náročných pracantov. Zdroj: iKuchyne!

Ak sa vám zdá byť vyššie spomínané kreslo príliš extravagantným, môžete si zvoliť o čosi minimalistickejší model. Výborným príkladom je kancelárska stolička Big Deal v modernom prevedení. Tento kúsok púta pozornosť najmä svojím komfortne tvarovaným a pohodlným sedadlom. Okrem toho však zaujme aj kovovými opierkami rúr, ktoré plynule a vkusne prechádzajú z obdobného lemovania stoličky.

Kancelárska stolička Big Deal je dokonalým príkladom spojenia elegancie, luxusu a minimalizmu. Zdroj: iKuchyne!
Kancelárska stolička Big Deal je dokonalým príkladom spojenia elegancie, luxusu a minimalizmu. Zdroj: iKuchyne!

Pre príležitostných pracovníkov

Kancelárska stolička Scandinavia síce nespĺňa všetky požiadavky na ideálne pracovné sedenie, no vzhľadom na jej priaznivú cenu môže byť vhodným riešením pre príležitostných pracovníkov. Pokiaľ teda netrávite v pracovni denne 8 hodín a za stôl zasadnete len sporadicky, určite siahnite po podobných modeloch.

kancelárska stolička Scandinavia
Kancelárska stolička Scandinavia je vhodnou alternatívou do moderných a menej využívaných pracovní. Zdroj: iKuchyne!

Zlatá stredná cesta

Výbornou voľbou nielen pre náročných pracantov, ale aj príležitostných pracovníkov, je kancelárska stolička Lazio High, ktorá spĺňa prísne požiadavky vhodného pracovného sedenia. Zároveň sa však stále drží v strednej cenovej kategórií, čo z nej robí obľúbený model do rôznych typov pracovní. Samozrejme, nechýba jej ergonomicky tvarované sedadlo s pohodlným operadlom a čalúnené opierky rúk.

kancelárska stolička Lazio High
Kancelárska stolička Lazio High je ideálnym riešením pre rôzne typy pracovní. Zdroj: iKuchyne!

Kancelárska stolička ako kus dizajnérskeho nábytku

Kancelárska stolička môže spĺňať aj požiadavky vkusného dizajnérskeho nábytku.

Príznačným príkladom tohto tvrdenia je model Victorian s tvarovaným operadlom a pohodlným ergonomickým sedadlom. Vďaka svojmu jedinečnému viktoriánskemu štýlu môže predstavovať dokonalý dizajnérsky kúsok pre domácnosti s retro prvkami.

Kancelárska stolička Victorian
Kancelárskou stoličkou Victorian môžete vkusne doladiť váš interiér. Zdroj: iKuchyne!

Stoličky vhodné nielen do pracovne

Kancelárske stoličky, ktorým sme sa venovali v predošlých častiach článku, nenájdu svoje uplatnenie len v pracovniach. Pokojne nimi môžete potešiť aj svoje ratolesti. Vhodné sedenie v detskej izbe je predsa základným predpokladom pre poctivé plnenie domácich školských povinností.

Pokiaľ vás náhodou neoslovila ani jedna z nami vybraných kancelárskych stoličiek, nemusíte ihneď rezignovane zvesiť hlavu. V našej širokej ponuke nájdete mnoho ďalších modelov, o ktorých vám radi povieme viac.