farebné trendy

Farebné trendy – ktorá farba je IN?

Zariaďovanie nového bývania ukrýva viacero maličkostí a detailov ako by sa vám spočiatku mohlo zdať. Interiérový dizajn totižto nepredstavuje len kúpu nábytku a doplnkov, ale aj vhodnú voľbu farby. Viete, ktoré farebné trendy sú v súčasnosti IN a spĺňajú všetky požiadavky moderného bývania?

Farebné trendy súčasnosti

Pri zamyslení sa nad slovným spojením farebné trendy vám môže prísť na rozum skutočne mnoho myšlienok a predstáv. Avšak, v súvislosti s interiérovým dizajnom ide o farby stien, nábytku a doplnkov, ktoré sa v súčasnosti tešia veľkej popularite pri zariaďovaní bývania. Celosvetovému trhu aktuálne vládnu tieto farebné trendy.

farebné trendy
Jedným z farebných trendov súčasnosti je tmavozelená farba. Zdroj: iKuchyne!

Upokojujúca tmavozelená

Jedným z hitov roka 2019 sa jednoznačne stala tmavozelená farba. Svojich fanúšikov a množstvo spokojných zákazníkov si získala predovšetkým vďaka upokojujúcim účinkom a schopnosti navodiť príjemnú atmosféru. Práve tieto parametre z nej robia farbu, ktorá je ideálnym riešením do obývacej izby. Vzhľadom na to, že tmavozelená farba prispieva aj ku kreativite a dokáže napomôcť tiež k produkcii nových myšlienok, nájde svoje opodstatnenie takisto v pracovniach. Okrem toho všetkého je tmavozelená jednou z farieb prírody, čo znamená, že sa perfektne kombinuje s drevom a odtieňmi hnedej farby.

Rada odborníka: Keďže sa tmavozelená farba bezpochyby zaradí medzi najžiadanejšie farebné trendy aj v roku 2020, odporúčame vám jej aplikáciu aj pri zariaďovaní novučičkého bývania.

farebné trendy
Dominantná tmavozelená sedačka vynikne napríklad v šedom interiéri. Zdroj: iKuchyne!

Prírodné odtiene hnedej

Ako sme už spomenuli vyššie, populárna tmavozelená farba sa výborne kombinuje s drevom a odtieňmi hnedej farby. Aj to je možno jedným z dôvodov, prečo práve prírodné odtiene hnedej sú nemenej obľúbenými alternatívami pri zariaďovaní bývania. Koniec koncov, samotné drevo sa radí medzi jedinečné a nezameniteľné materiály, čo môže byť jedným z dôvodov, prečo k hnedej farbe inklinuje také množstvo zákazníkov. Navyše, trend ochrany životného prostredia a využívania prírodných materiálov sa čoraz viac dotýka i problematiky bývania. V každom prípade, hnedou farbou určite prispejete k tvorbe pozitívneho myslenia.

farebné trendy
Hnedá sedačka môže spestriť jasný biely interiér. Zdroj: iKuchyne!

Energetická koralová

Okrem toho, že sa koralová farba zaradila v uplynulom období medzi farebné trendy v bývaní, sa tiež považuje za jednu z najmodernejších farieb. Zaujme totižto navodzovaním dobrej nálady, pozitívnou energiou, optimizmom a radosťou, ktorá z nej vyžaruje. Táto podmorská farba pripomína niektorými odtieňmi ďalšiu populárnu farbu súčasnosti – ružovú.

taburet
Koralová štrikovaná podnožka ako vkusný interiérový doplnok. Zdroj: iKuchyne!

Moderné odtiene ružovej a fialovej

Žiarivá budúcnosť sa v roku 2020 predpovedá aj ružovej a fialovej farbe. Aj napriek tomu, že ide v tradičnom ponímaní o dievčenské farby, by si mali získať mnoho spokojných zákazníkov. Pastelové odtiene týchto farieb si totižto našli viacero fanúšikov už v roku 2019.

Vedeli ste, že ďalším faktom, ktorý prihráva týmto farbám k úspechu, je ich výborná kombinovateľnosť s populárnymi tmavozelenými a šedými odtieňmi? Takéto prevedenia môžu vyzerať atraktívne a vkusne nielen v spálňach, ale aj v detských a obývacích izbách.

seda pohovka
Ružová stena v kombinácii so šedou pohovkou. Zdroj: iKuchyne!

Nestarnúca šedá

Odtiene šedej patria medzi najžiadanejšie interiérové farby už nejaký ten rok. Inak tomu nebude ani v nasledujúcom období, kedy si šedá aj naďalej udrží profil nestarnúcej farby. Predstavuje totižto výborný základ na použitie ďalších farieb a ľahko sa kombinuje s obľúbenou zelenou a hnedou a farbou. Okrem toho pôsobí elegantne, moderne a vkusne.

šedá sedačka
Šedá sedačka v bielom interiéri doplnenom o prírodnú hnedú a zelenú. Zdroj: iKuchyne!

Nadčasová biela

Nesmrteľná, minimalistická, jednoduchá či nadčasová – to sú prívlastky, ktoré si v interiérovom dizajne získala biela farba. Jej rôzne odtiene sa každoročne umiestňujú na najvyšších priečkach väčšiny predajcov farieb a inak tomu nebude ani v blízkej budúcnosti. Nielen šedá, ale i biela farba totižto dokáže poslúžiť ako kvalitný základ pre ďalšie farby. Aj v tomto prípade je na správnom mieste kombinácia s hnedou a zelenou farbou či drevenými prvkami. Navyše, biela farba zaujme svojou čistotou a jasnosťou a pravdepodobne nikdy nevyjde z módy.

farebne trendy
Jemne béžová lavica v bielom interiéri. Zdroj: iKuchyne!

Odporúčanie na záver

Dôraz na farebné trendy súčasnosti kladieme aj v našom kuchynskom štúdiu iKuchyne, čo potvrdzujú naše realizácie a samotné ponúkané produkty. V prípade, že máte akékoľvek otázky o farebnom zariadení vášho interiéru, vám odporúčame kontaktovať našich odborníkov, ktorí vám s radosťou poradia.