doplnky do kuchyne

Hľadáte doplnky do kuchyne?

Kuchyňa je jednou z najdôležitejších miestností v dome. Je preto dôležité cítiť sa v nej čo najlepšie. Príjemnú atmosféru dosiahnete, keď skombinujete tie správne doplnky do kuchyne. Ich výhodou je často nielen pekný dizajn, ale taktiež praktickosť. Doplnky vyberáme pre obývačku, spálňu či detskú izbu. Rovnako by sme nemali prehliadať ani kuchyňu. V tej trávi človek veľké množstvo času. Kuchyňa by mala byť príjemným miestom, do ktorého sa radi vraciate. A práve pomocou správnych dekorácií a doplnkov to môžete dosiahnuť aj vy. 

dekoracie do kuchyne
Zdroj: iKuchyne.sk

Základom je určitý štýl

Pred nákupom doplnkov myslite na štýl kuchyne. Minimalistické kuchyne nevyžadujú príliš veľa dekorácií, naopak vintage alebo vidiecky štýl si ich vyžaduje. Taktiež nie je dobré kombinovať niekoľko štýlov dokopy. Kuchyňa by tak mohla pôsobiť chaoticky a neusporiadane.

dekorácie do kuchyne
Zdroj: iKuchyne.sk

Zvoľte jeden, maximálne dva štýly, v ktorých sa budete orientovať. Následne do nich kombinujte doplnky. Pokojne môžete zvoliť aj farebný kontrast. Do tmavšej kuchyne zvoľte zopár farebných doplnkov a naopak. Tu však treba vyberať jednotlivé kúsky opatrne.

Praktické doplnky

Aj v tej najmenšej kuchyni dokážete nájsť miesto pre úplne všetky veci. Tajomstvom úspechu sú praktické dekorácie ako nádoby, boxy, štýlové krabice či dokonca regále na víno. Takéto doplnky nájdete v mnohých materiálových a farebných prevedeniach. Netreba sa ich však báť. Materiály môžete pokojne kombinovať. Skvelo sa napríklad navzájom kombinuje sklo, drevo a kov

doplnky do kuchyne
Zdroj: iKuchyne.sk

Boxy sa dajú do kuchyne uložiť hneď vedľa skrinky alebo poličky. Dá sa do nich skryť takmer všetko. Naopak, pri stojanoch roztriedite všetky časopisy alebo noviny. 

Veľkou výhodou je, že boxy, nádoby, stojany alebo košíky nájdete v mnohých prevedeniach. Po krátkom hľadaní určite nájdete typ hodiaci sa do vašej kuchyne.

VEDELI STE, ŽE

V kuchyni trávime v priemere 13 hodín týždenne len prípravou jedla? Samotný čas sa odvíja aj od veku. Kým dospievajúci ľudia v kuchyni trávia omnoho menej času, starší naopak, omnoho viac. 

regál na víno
Zdroj: iKuchyne.sk

Varíme a pečieme

Do doplnkov patria aj úplne bežné veci ako taniere, príbory, nože či soľničky. Dôvod je ten, že pri stolovaní kuchyňu naozaj dopĺňajú a reprezentujú. Ak máte vkusné koreničky alebo soľničky, nechajte ich na poličke ako dekoráciu. Rovnako sa to dá urobiť aj s rôznymi zaujímavými misami. 

Pri takýchto doplnkoch nesmieme zabudnúť ani na podnosy alebo tácky. Na tých môžete návšteve servírovať jedlo alebo nápoje. Na výber máte naozaj široké množstvo. Od minimalistických a jednofarebných až po maľované s rôznymi vzormi.

miska
Zdroj: iKuchyne.sk

Taniere a príbory sú samostatnou kapitolou. V domácnosti sa často nachádzajú rôzne sady. Pri výbere tanierov myslite na správnu kombináciu s kuchyňou. Nezabudnite ani na jedáleň, stôl a obrus. Všetko musí ladiť. Dnes sú veľmi obľúbené hranaté tvary tanierov, no bežná klasika neurazí. 

Doplnky do kuchyne v podobe šálok

Medzi doplnky sa radia aj šálky. Tie sa totižto u nás v domácnostiach nachádzajú pomerne často na poličkách. Spĺňajú nielen praktickú, ale aj tú dizajnovú časť. Pri ich výbere by ste mali rozmýšľať:

  • nad ich veľkosťou
  • tvarom
  • prevedením. 

Biele alebo čierne šálky sú stávkou na istotu.

doplnky do kuchyne
Zdroj: iKuchyne.sk

Textílie

Ak si chcete svoju kuchyňu zútulniť, rozhodne by vám v nej nemali chýbať textílie. Myslíme tým hlavne obrusy, záclony alebo kuchynské utierky. Pri výbere záclony myslite na jej hustotu a na to, koľko svetla cez ňu prejde. Kuchyňa by nemala byť tmavou miestnosťou, práve naopak. Mal by v nej byť dostatok prirodzeného svetla

Obrusy môžu byť tiež rôznych farieb a prevedení. Vyberajte farby korešpondujúce s celkom, a taktiež so stolom. Niektoré stoly sú však samé o sebe veľmi zaujímavé a obrusy nepotrebujú. V tomto prípade ich môžete pokojne vynechať.

stôl
Zdroj: iKuchyne.sk

RADA ODBORNÍKA

K obrusom môžete farebne aj materiálovo skombinovať celé prestieranie, ako sú taniere, príbory, šálky a poháre. Takáto sada vyzerá veľmi jednotne.

Steny by nemali ostať holé

Pri najbližšom nakupovaní doplnkov by ste mali preto siahnuť po

Kuchyňa je vaše miesto. Preto sa v nej nebojte kombinovať to, čo sa vám páči. Pokým sa budete držať jedného, maximálne dvoch štýlov, ktoré navzájom ladia, nepokazíte vôbec nič. 

nástenné hodiny
Zdroj: iKuchyne.sk

Na steny do kuchyne sa hodia aj nástenné svietidlá. Tie môžu počas večera vytvoriť príjemné prítmie na dlhé konverzácie s rodinou a priateľmi. 

Doplnky do kuchyne rovnako dôležité ako v iných miestnostiach.

Pri ich výbere myslite na to, že: 

  • menej je niekedy viac, 
  • doplnky by sa mali hodiť do celkového štýlu kuchyne, 
  • netreba sa báť rozličných kombinácií, 
  • praktické doplnky by nemali chýbať v žiadnej kuchyni.
doplnky do kuchyne
Zdroj: iKuchyne.sk

Rada na záver

V kuchyni človek trávi veľkú časť zo svojho dňa. Preto by mala dobre vyzerať a žiariť príjemnou atmosférou. Riaďte sa pravidlami pre správne zariaďovanie. Myslite najmä na to, či sa dané doplnky páčia aj vám. Koniec koncov, je to vaša kuchyňa.

Hľadáte doplnky do kuchyne?
Pozrite si náš e-shop
Do e-shopu