Medené doplnky v dizajne inšpirovanom ikonickými návrhármi. Zdroj: iKuchyne.sk

Medené doplnky v dizajne inšpirovanom ikonickými návrhármi

Medené doplnky sa stávajú čoraz viac populárnymi. V porovnaní s dobre známou zlatou či striebornou nie je taká “okukaná” a hojne využívaná, vďaka čomu nám pripadá originálne. V interiéri dokáže vytvoriť moderný a veľmi zaujímavý dojem, ktorý dýcha teplom. A také sú aj medené bytové doplnky, ktoré vám priblížime v tomto článku.

Produkty zo spomínanej edície sa vyznačujú jednoduchou elegantnou siluetou, ktorá je inšpirovaná ikonickými návrhármi a moderným nábytkom zo škandinávskych krajín. Pozrite si naše tipy na niekoľko typov produktov, pri ktorých sa práve medený dizajn začal s obľubou využívať a výsledok má grády a šmrnc.

Pýtate sa, čo konkrétne vám predstavíme? Budú to dizajnové svietidlá, nástenné dekorácie, konferenčné stolíky a nástenné zrkadlá. Nech sa páči, inšpirujte sa.

Medené doplnky v obývačke. Zdroj: iKuchyne.sk
Medené doplnky v obývačke. Zdroj: iKuchyne.sk

Zažiari aj bez rozsvietenia

Kov je typickým materiálom, ktorý sa v rôznych variáciách a kombináciách využíva pri výrobe svietidiel v hojnej miere. Stropné, nástenné, stojace či stolné lampy vyzerajú v medenom prevedení neodolateľne. Hrejivo pôsobiace tóny im veľmi pristanú a keď ich zažnete, prežiaria interiér príjemne teplým svetlom.

Skombinujte ich s niekoľkými ďalšími doplnkami v rovnakom metalickom tóne, čo bude pôsobiť naozaj glamour. Rám zrkadla či obrazu, svietnik, váza alebo zdobený vankúš budú tým pravým orechovým.

Celomedená stojanová lampa prinesie do interiéru žiaru. Zdroj: iKuchyne.sk
Celomedená stojanová lampa prinesie do interiéru žiaru. Zdroj: iKuchyne.sk

Medené doplnky na stenu

Ďalšou kategóriou z edície Trend, ktorú by sme vám chceli predstaviť, sú nástenné dekorácie. Sú vyrábané ručne, takže každý jeden kúsok je unikátny. Ak ho umiestnite na stenu s priznanou tehlou alebo betónom, bude pôsobiť v súčasnosti veľmi uznávaným industriálnym dojmom.

Na stene natretej výraznou farbou vyznie veľmi dekoratívne. V spojení s neutrálnymi farbami necháte vyniknúť dekorácii samotnej, ako aj jej lesku a štruktúre.

Netradičné medené doplnky na stenu pre odvážnych. Zdroj: iKuchyne.sk
Netradičné medené doplnky na stenu pre odvážnych. Zdroj: iKuchyne.sk
Lodná skrutka má zaujímavý ošúchaný vzhľad. Zdroj: iKuchyne.sk
Lodná skrutka má zaujímavý ošúchaný vzhľad. Zdroj: iKuchyne.sk

Rada odborníka: Výberom farieb, ktoré s medenými doplnkami skombinujete, v tomto prípade dokážete vytvoriť rozdielne efekty. V spojení s bledšími farbami pôsobia vzdušne a čisto, presne tak, ako celý škandinávsky dizajn. Preto sú veľmi často používané práve v kombinácii s bielou. Naopak, ak ich doplníte čiernou alebo inými tmavými farbami, výsledok bude pôsobiť luxusne a moderne. Vtedy budú veľmi pekne ladiť s industriálne zariadeným interiérom

Uprostred diania: konferenčný stolík

Tento malý, ale veľmi praktický kúsok nábytku máme v obývačke azda všetci. Urobte z neho skutočný stredobod miestnosti a pútač pozornosti. Vyberte si taký, ktorý oplýva metalickým medeným leskom.

Môže ísť o celokovový konferenčný stolík alebo iba s časťou v dezéne medi, napríklad bočnými stranami alebo nohami. Štýl, dizajn a tvar vyberajte s prihliadnutím na sedačku a celkový vzhľad vášho interiéru.

Medené doplnky v kombinácii s týmto stolíkom budú neodolateľné. Zdroj: iKuchyne.sk
Medené doplnky v kombinácii s týmto stolíkom budú neodolateľné. Zdroj: iKuchyne.sk

Nástenné zrkadlo s medenými odleskami

Užite si pocit z hrejivých slnečných lúčov aj v daždivých dňoch. Krásna medená žiara týchto zrkadiel a ich tvar skutočne evokuje slnko. Na kontrastne sfarbenej stene sa budú krásne vynímať. Doplňte niektoré z týchto skvostných zrkadiel ďalšími bytovými doplnkami alebo dekoráciami, s ktorými bude pekne ladiť. Vytvoríte tak zjednotený a harmonický celok.

Zrkadlo Sunglight pripomína svojím tvarom slnko. Zdroj: iKuchyne.sk
Zrkadlo Sunglight pripomína svojím tvarom slnko. Zdroj: iKuchyne.sk

Ako medené doplnky kombinovať?

Tento kov evokujúci teplo slnečnej žiary si akosi podvedome spájame najmä s letom a jeseňou. V interiéri ho ale môžete využiť celoročne a vždy bude vyzerať perfektne. Rozumie si so všetkými neutrálnymi odtieňmi, ako bielou, šedou, béžovou i čiernou.

Určite sa nebojte ani kombinácie s pestrejšími farbami. Napríklad so smaragdovozelenou, tyrkysovou či kobaltovou modrou pôsobí meď veľmi dizajnovo a vznešene.

Celomedený konferenčný stolík s elegantnými líniami. Zdroj: iKuchyne.sk
Celomedený konferenčný stolík s elegantnými líniami. Zdroj: iKuchyne.sk

Čo sa týka materiálov, je tento ružovozlatý kov veľmi vďačný na kombinovanie. Krásne ukáže s drevom, plastom aj tkaninami. Častokrát sa kombinuje s kovom v čiernej farbe, ale zaujímavo vyzerá aj v spojení so zlatom alebo striebrom. Pri medených doplnkoch a ich vhodnom kombinovaní tiež treba rozlišovať, či sú leštené alebo matné.

Leštené vyzerajú moderne a elegantne, zatiaľ čo matné a tmavšie kúsky pôsobia starožitne a rustikálne, prípadne orientálne. Tento dojem môžete podčiarknuť práve aj spomínaným vhodným výberom farieb a materiálov.

Kombinujte medené doplnky správne a hlavne štýlovo. Zdroj: iKuchyne.sk
Kombinujte medené doplnky správne a hlavne štýlovo. Zdroj: iKuchyne.sk

TIP NA ZÁVER: Meď môžete priniesť do ktorejkoľvek miestnosti v interiéri. Obytné miestnosti ako obývačku alebo kuchyňu rozžiari, v spálni vytvorí pocit tepla. V kúpeľni vyzerá veľmi efektne použitá na vodovodnej batérii alebo na ráme zrkadla. Aplikujte ju na viacerých prvkoch, aby výsledok vytvoril harmonický celok. Opäť tu odporúčame osvedčené spojenie s bielou farbou, ktorá jej dá dostatok priestoru zažiariť.

Dúfame, že ste vďaka tomuto článku nasali dostatok inšpirácie, ako vyberať a kombinovať medené bytové doplnky. Pustite sa do dizajnovania svojho domova, buďte kreatívni a užívajte si to!

Zaujal vás výraz tejto originálnej kolekcie? Pozrite si celú ponuku medenej edície v našom eshope a zariaďte si interiér jedinečnými kúskami, ktorým nechýba grácia a osobitý štýl!