koberce

Prečo by ste aj mali pouvažovať nad kobercom?

Mysleli ste si, že koberce sú už out? To určite nie! Koberec je jednou z najvplyvnejších častí vašej obývačky. V závislosti od veľkosti, štýlu a tvaru, si môžete vybrať koberec, ktorým získate atmosféru, ktorú hľadáte. Koberec Vám pomôže rozdeliť obývaciu izbu na menšie alebo väčšie časti a bude vyzerať teplejšia a útulnejšia. V súčasnosti je ponuka kobercov takmer neobmedzená, ale niekedy môže byť problém zvoliť si to čo by ste uprednostnili, či funkčnosť, cenu, štýl alebo veľkosť.

Vyzdobte si obývaciu izbu tak, aby poskytovala teplo a pohodlie pre všetkých členov rodiny. Vyberte si koberec, ktorý by sa hodil do Vášho interiéru a starajte sa o jeho farbu. Koberec v obývačke má aj funkčnú stránku, pretože znižuje hluk a poskytuje pohodlnú a teplú plochu na chodenie. Koberec osvieži vašu obývačku a môže zdôrazniť aj ostatný nábytok a dokonale ho doladiť.

Vedeli ste že?

Koberce nás sprevádzajú už viac ako dvetisíc rokov. Jeho prvotné využitie slúžilo k modlitbe, no v súčasnosti je to skôr módny bytový doplnok. Taktiež v minulosti sa preferovali koberce na celú podlahu. Teraz sú hitom kusové koberce. 

Celoplošné koberce

Koberce na celú podlahu sa využívali viac v minulosti. Na položenie takéhoto koberca bol nutný rovný a čistý podklad. Takýto koberec, ktorý pokryje celú podlahy od jednej steny ku druhej stene, je dobrým riešením, ak je podlaha poškodená, alebo aj ak chceme podlahu ochrániť od rôznych záťaží. 

Koberec má dobré zvukovo a tepelnoizolačné vlastnosti. Zachytáva prach a tým zabraňuje jeho víreniu v priestore. 

Kusové koberce

Kusový koberec doplní priestor každého interiéru, dotvára atmosféru domova a plní si estetickú a úžitkovú funkciu. S kusovými kobercami môžete opticky pracovať s priestorom. Ak správne vyberiete veľkosť a tvar, zvládnete tak obývačku zväčšiť alebo aj zmenšiť. Novodobé materiály zaručujú lepšiu odolnosť proti zašpineniu, dlhotrvajúcu farbu a antistatické vlastnosti. Výhodou je, že v prípade poškodenia alebo zmeny interiéru, kusový koberec jednoducho vymeníte za nový. 

Obdĺžnikový koberec

Je to najčastejšie využívaný tvar koberca. Používa sa v obývačke pod konferenčný stolík alebo pod obdĺžnikový jedálenský stôl.

Okrúhle koberce

Okrúhly koberec sa používa všade tam, kde nemôžeme použiť klasický štvorcový alebo obdĺžnikový koberec. Niekedy ho nazývame aj koberec koleso. Vyrábajú sa z polypropylénu, polyamidu alebo akrylu. Výbornou voľbou je moderný koberec shaggy s vysokým vlasom. 

„Behúň“

Koberec behúň najčastejšie používame v chodbách, kuchyni alebo v spálni. Koberec vám dokonale oživí interiér, upúta zrak každej návštevy a je tiež trendový doplnok vášho interiéru. Tieto behúne sa vyrábajú z ľahko čistiteľných materiálov.

Dlhý vlas „shaggy“

Je to koberec s veľmi dlhým vlasom – 4 cm. Je to veľmi ľahký a dekoračný koberec ale má malú odolnosť k opotrebeniu. Ponúka najlepšie pohodlie, je mäkkučký a teplý. Hodí sa do obývacej izby ale aj do spálne. 

Stredný vlas 

Sú dokonalým a aj najčastejšie využívaným kompromisom medzi dlhým vlasom a krátkym. Je skvelým doplnkom v obývacej izbe, ale nie je vhodný na chodby a schody.

Krátky vlas 

Najmenej náročný koberec na čistenie je určite koberec s krátkym vlasom. Využijete ho všade v domácnosti aj v rušných priestoroch ako sú kancelárie. Ponuka takýchto kobercov je neobmedzená od rôznych vzorov, tvarov a motívov.

Obývacia izba je miesto, kde môžete povoliť uzdu svojej fantázii a túžbu ohromiť. Koberce zohrávajú dôležitú úlohu vo svojej schopnosti esteticky obohatiť miestnosť. Nech už si vyberiete koberec akýkoľvek, určite bude dokonalým doplnkom vašej obývacej izby. Inšpirovať sa môžete aj našim eshopom.