prirodny štyl s kvetmi

Prírodný štýl v byte: Vyčarujte si príjemné bývanie

Tak sa zdá, že príroda sa pomaly sťahuje do miest. Je to úchvatný proces a mali by sme zaň byť vďační. Spolu s ňou sa do našich domácností vracia posvätná bázeň. Stromy pred našimi domami lákajú štebotavé vtáctvo a stromy v našich domovoch pohľady zvedavých návštevníkov. Nesnažte sa za každú cenu vymknúť prírodu pred dverami. Pozvite ju dovnútra, začleňte ju do interiéru. Len vďaka tomu zistíte, ako na prírodný štýl v byte.

vešiak
Drevo najviac symbolizuje prírodu v interiéri. Zdroj: iKuchyne.sk

Kladiete si otázku, ako na prírodný štýl? 

Potom prinášame jednoduché a lacné riešenie. Na oživenie vašej spálne možno použiť lacný prírodný materiál. Vo väčšine prípadov je dokonca zadarmo, ak si ho sami nazbierate. Posuňte svoje bývanie na vyšší level a splyňte s divočinou za oknami. Dovoľte rastlinstvu preniknúť do vášho obydlia. Ak nie ste milovníkom kvetov, zvoľte rastliny, ktorých korunou sú práve listy. Všadeprítomná zeleň vašu spálňu presvetlí. 

medená vrtula
Zeleň sa skvele kombinuje s rôznými doplnkami. Zdroj: iKuchyne.sk

Vymaľujte na zeleno

Už máte predstavu, ako zariadiť spálňu? Potom určite chápete, že v nej nesmie chýbať dostatok zelene. Tá vám dopraje čerstvý kyslík, ktorý je pre zdravý spánok kľúčový. Vďaka bytovým rastlinám nebudete musieť počas mrazivých mesiacov otvárať okno. Čerstvý vzduch sa bude tvoriť priamo u vás doma. Zelená je farbou pokoja a pomôže vám zaspať.

levitujuci nocny stolik
Rastliny zabezpečia čerstvý kyslík pri spánku. Zdroj: Pinterest

Vedeli ste, že?
Zelená, belasá, svetlo žltá, krémová a broskyňovo oranžová sú ideálne farby do interiéru. Prejasnia priestor. 

Dajte si poradiť, ako zariadiť spálňu

Zelená farba má priam magické účinky na ľudský organizmus. Navodzuje pocit bezpečia, harmónie a pokoja. Nečudo, že si mnoho ľudí maľuje interiérové steny na zeleno. Pohľad na túto farbu má očisťujúci účinok. Pôsobí ozdravujúco na myseľ i oči. Dostatok zelene vo vašej spálni vás bude večer vyprevádzať do postele. Ani nezistíte a vôňa zelených listov vám pritlačí viečka.

prirodny štyl s kvetmi
Pozvite prírodu do vašej spálne. Zdroj: Pinterest

Dekorácie ako vytrhnuté z lona prírody

Pri dekorovaní vášho obydlia sa nemusíte obmedzovať na artikel dostupný v predajniach. Popustite uzdu svojej fantázii. Vyrazte si na výlet do prírody. Okrem inšpirácie sa vám možno podarí nájsť aj fyzický materiál. Ako dekoráciu možno použiť zvláštne tvarovaný konár, peň, kameň či dokonca hrdzavý opustený bicykel. Interiéroví dizajnéri dávajú zelené všetkým typom dekorácií

dreveny konferencny stolik
Príjemnou kombináciou je drevo - kameň. Zdroj: iKuchyne.sk

Nebojte sa experimentovať

Na skrášlenie spálne využite materiál, ktorý ste pôvodne plánovali zaniesť k smetiaku. Možno ste ho pri smetiaku dokonca našli. Zaveste si nad manželskú posteľ starú retro lyžiarku palicu. Ako nočný stolík môže poslúžiť barel od piva či peň stromu. Do dreva môžete dokonca vyrezať iniciály seba a svojho partnera. Uzavreté do srdca vám budú naveky pripomínať silu lásky.

doplnok na stenu
Doplnky môžu symbolizovať prírodu. Zdroj: iKuchyne.sk

Existuje priveľa spôsobov na zariadenie spálne

K slovu sa v poslednej dobe hlási predovšetkým prírodný štýl. Masívny drevený nábytok v kombinácii so sklom a zlatými detailami uhranie každého. Prepojenie nábytku s prírodou je nenásilné a prirodzené. Ak máte pocit, že vašej domácnosti chýbajú farby, ľahko to napravíte umením. Pôsobivé obrazy v starožitníctve alebo vo výpredaji zoženiete za symbolickú cenu. Inak na tom nie sú ani sochy. 

siva postel 140x200
Dbajte na dostatok svetla v miestnostiach. Zdroj: iKuchyne.sk

Koberec ako retro doplnok

Ani taký koberec nie je na zahodenie, keď príde na riešenie interiéru spálne. Na nohy býva večne zima, keď ráno opúšťame vyhriate periny. Koberec nahrádza prácu papúč, ktoré buď nepoužívame, alebo sme ich pred spaním zabudli v obývačke. Príjemne hreje a skvele vyzerá. Koberec so strapatými vlasmi výborne pasuje do prírodne zariadenej spálne.

sivy strikovany taburet
Interiér kombinovaný s rastlinami pôsobí živo. Zdroj: iKuchyne.sk

Rada odborníka

Pri zariaďovaní bytu v prírodnom štýle je ideálne používanie zemitých farieb. Hodia sa na nábytok, obliečky na posteľ, posteľ či koberec.

Masívny drevený nábytok je správna cesta k dosiahnutiu harmónie s prírodou

Moderné kovové či drevotrieskové kusy nábytku sa čoraz viac vzďaľujú zelenej duši prírody. Čisto drevený nábytok sa okrem neodolateľného vizuálu pýši tiež viacerými výhodami. Pri pokladni zaplatíte viac, v skutočnosti však ušetríte. Drevo je trvácne. Keď je lakované, vydrží aj niekoľko dekád neporušené. Prispôsobivo reaguje na zmeny teploty aj drsné zaobchádzanie. Vnesie do domácnosti rovnováhu. Jednak za to môže “ťažký” výzor, ktorý doslova ukotví miestnosť. V druhom prípade je to práve súznenie s prírodou. To je v prípade masívneho dreveného nábytku neprehliadnuteľné.

komoda z dreva
Prechádzka v prírode vás nabije inšpiráciou. Zdroj: iKuchyne.sk

Zhrnutie

Na to, aby ste mohli byt zariadiť v prírodnom štýle, nemusíte mať dokonalý prehľad o svetových trendoch. Výber dekorácií i nábytku je len a len na vás. Budete to vy, kto bude v byte žiť. Závisí len od vášho názoru. Hľadajte inšpiráciu v prírode, na záhrade, na ulici alebo na smetisku. Rozličné kovové komponenty, hoci i hrdzavé, perfektne dotvárajú prírodný štýl.

prirodna spalna
Príroda v spálni je trendy. Zdroj: Pinterest

Rada na záver

Pri riadení domácnosti sa zíde každé ušetrené euro. Nevyhadzujte zbytočne peniaze z okna. Vyzdobte svoj domov odvrhnutými a nechcenými predmetmi. So správnou dávkou kreativity sa z nich môžu stať skutočné umelecké diela. 

Hľadáte viac inšpirácie? 
Pozrite si náš e-shop
Do e-shopu