Vstavané skrine - zdroj: ikuchyne.sk

Rady a tipy, ako vybrať vstavané skrine

Vstavané skrine predstavujú v súvislosti s odkladacím miestom azda najefektívnejšie využitie priestoru. Dokážete ich zakomponovať nielen na rovných stenách, ale rovnako aj v rôznych stenových výklenkoch. Jednoducho, dokonalým spôsobom nimi môžete využiť každý kúsok priestoru. Viete však, ako vybrať vstavané skrine do vašej domácnosti? Prinášame vám niekoľko rád a tipov, ako na to.

Ako vybrať vstavané skrine

Dá sa povedať, že pri výbere vstavaných skríň si môžete vyberať v podstate z dvoch „druhov“. Zatiaľ čo prvým sú klasické vstavané skrine s posuvnými dverami, tak tým druhým sú vstavané skrine s pántovými dverami, ktoré môžu v mnohých ohľadoch pôsobiť elegantnejšie a luxusnejšie

Vstavané skrine - zdroj: ikuchyne.sk
Zdroj: ikuchyne.sk

Posuvné či pántové?

Klasickými vstavanými skriňami s posuvnými dverami určite nič nepokazíte. Dokážete nimi efektívne využiť miesto, pričom sú priestorovo nenáročné. Na obsluhu jednoduchý posuv dverí si totižto nevyžaduje pri otváraní žiadny voľný priestor.

Z estetického hľadiska však môžu v interiéri krajšie vyniknúť vstavané skrine s pántovými dverami. Navyše, ponúkajú o čosi viacero možností, ako sa vyšantiť s rôznymi výklenkami a odkladacími priestormi – či už väčšími, alebo menšími.

Ako si teda vybrať vstavané skrine?

Náš tip: Odporúčame vám vstavané skrine s pántovými dverami od ikuchyne. Už na prvý pohľad zaujmú svojím originálnym elegantným dizajnom. Za zmienku stojí aj skutočnosť, že disponujú pevnou zástenou, čiže si nezašpiníte ani oblečenie, ani stenu. A okrem toho, ich vnútorné police sú polohovateľné, takže si môžete skriňu upraviť podľa vlastných preferencií.

Výklenok slúži na odloženie kľúčov a iných drobností. Zdroj: ikuchyne.sk
Výklenok slúži na odloženie kľúčov a iných drobností. Zdroj: ikuchyne.sk

Kde všade vyniknú vstavané skrine?

V súvislosti s tým, ako vybrať vstavané skrine, nemôžeme opomenúť okrem typu ich dverí ani ďalšiu nemenej podstatnú skutočnosť. Kde všade takéto skrine vyniknú?

Vstavaná skriňa do predsiene

Predsieň, resp. zádverie, zvykne byť síce spoločne s technickou miestnosťou, prípadne WC, tou najmenšou miestnosťou v domácnosti. O to viac však pri nej treba myslieť na stopercentné využitie priestoru.

Náš tip: Pri vyberaní vstavanej skrine na mieru do vašej predsiene myslite aj na odkladací priestor na kľúče, prípadne väčší odkladací priestor na ďalšie predmety. Ten môže popri pántových dverách perfektne vyniknúť.

Vstavané skrine v predsieni. Zdroj: ikuchyne.sk
Vstavané skrine v predsieni. Zdroj: ikuchyne.sk

Vstavaná skriňa do chodby

Predsieň či chodba… Pre niekoho to isté. Áno, je pravdou, že chodba môže byť zároveň aj predsieňou, prípadne môže plynule nadväzovať na zádverie. To však nemení nič na skutočnosti, že vstavaná skriňa jej dokáže dodať úplný iný rozmer.

Náš tip: Do akých priestorov chcete vstavanú izbu do chodby situovať? Jedná sa o vstupnú chodbu alebo o „papučovú“ časť domu? Pokiaľ zháňate vstavanú skriňu do vstupnej chodby, jednoznačne odporúčame skriňu so sedením. V prípade, že pôjde o vstavanú skriňu do spomínanej „papučovej“ časti domu, dozaista oceníte skriňu s nenápadnými plnými dverami.

Vstavaná skriňa v chodbe. Zdroj: ikuchyne.sk
Vstavaná skriňa v chodbe. Zdroj: ikuchyne.sk

Vstavaná skriňa do spálne

No a v neposlednom rade, vstavané skrine dokážu úžasne vyniknúť aj v spálňach, prípadne elegantne a decentne zariadených detských izbách. Obzvlášť čo sa týka spální, vstavané skrine sa môžu stať takpovediac ich skvele vyzerajúcou a zároveň praktickou dominantou.

Náš tip: V súvislosti so vstavanými skriňami do spálne radíme siahnuť po modeloch s knižnicou či odkladacím priestorom. Pre konzervatívnejšie ladené priestory sú však k dispozícii aj plné skrine s dverami alebo šuflíkmi.

Vstavané skrine v spálni šetria priestor. Zdroj: ikuchyne.sk
Vstavané skrine v spálni šetria priestor. Zdroj: ikuchyne.sk

TIP NA ZÁVER: Bez ohľadu na to, do akých miestností by ste uvítali elegantný a praktický úložný priestor, vám odporúčame nahliadnuť do tohto interaktívneho dotazníka. Nielenže vám pomôže s tým, ako vybrať vstavanú skriňu, ale ešte k tomu si aj utvoríte približný obraz o potrebnej cenovej investícii.