Spálne v 2021 - Ak neradi experimentujete s farbami, siahnite po bielych stenách a oživte ich štýlovými obrazmi. Zdroj: iKuchyne

Najnovšie trendy v zariaďovaní spálne v roku 2021

Spálňa je vo všeobecnosti chápaná ako miesto, kde človek predovšetkým oddychuje, relaxuje a odpočíva. Je dôležité jej zariaďovanie nepodceňovať a dať si na ňom záležať. Prinášame vám niekoľko najnovších trendov v zariaďovaní spálne v roku 2021. Táto miestnosť by mala byť vašou osobnou oázou a priestorom, kde môžete zabudnúť na každý problém.

Na rozdiel od zvyšku vášho domova vám spálňa poskytuje možnosti premýšľať o tom, čo si v tomto priestore skutočne prajete mať. Je miestom, kde sa nemusíte báť prejaviť svoju osobnosť a štýl. Ak sa chystáte zariaďovať spálňu alebo do nej chcete vniesť čerstvé nápady, pozrite sa na niektoré z trendov pre rok 2021. Určite premenia vašu spálňu na niečo výnimočné.

Zariaďte si spálňu, z ktorej sa vám nebude chcieť odísť. Spálne v 2021
Zariaďte si spálňu, z ktorej sa vám nebude chcieť odísť. Zdroj: iKuchyne

Nepredvídateľný rok 2020 spojený s pandémiou koronavírusu prinútil mnohých pracovať z domu. Teraz takmer všteci trávime viac času doma a preto je potrebné miestnosť využiť na viac ako jeden účel. Najmä v menších priestoroch. Jedným z nových pohľadov sú kreatívnejšie úložné a dizajnové riešenia. Pri nich sa miestnosti, najmä spálne, menia aj na domáce kancelárie. Minimalistické usporiadanie v spálňach je v tomto roku kľúčové, aby sa predišlo chaosu a neporiadku.

Rada odborníka: Vytvorte si v spálni viaceré časti, aby ste mali oddelenú pracovnú časť od spiacej a v žiadnom prípade nepraktizujte prácu priamo z postele.

Farby roka 2021, ktoré sú IN

Béžová, biela a krémová sú po dlhú dobu farbami, ktoré sa najviac používajú v spálňach, pretože evokujú pocit pokoja a nič nimi nepokazíte. Je potrebné poznamenať, že v posledných rokoch sa začleňujú aj farby ako tmavohnedá, sivá a dokonca aj čierna. Predpokladá sa, že šedá farba zostane jednou z najpoužívanejších v týchto priestoroch, najmä v kombinácii s bielou. V rámci najnovších trendov zažívajú práve pastelové farby veľkolepý návrat.

Spálne v 2021 - Ak neradi experimentujete s farbami, siahnite po bielych stenách a oživte ich štýlovými obrazmi. Zdroj: iKuchyne
Ak neradi experimentujete s farbami, siahnite po bielych stenách a oživte ich štýlovými obrazmi. Zdroj: iKuchyne
Spálne v 2021 - Zdroj: iKuchyne
Zdroj: iKuchyne

Výzdoba spální je určite niečo veľmi osobné, niektorí ľudia potrebujú pokojnú a relaxačnú atmosféru, ktorá stelesňuje odpočinok a spánok, iní ľudia zas uprednostňujú svetlé a energizujúce prostredie, ktoré im dodá chuť postaviť sa ráno z postele čo najrýchlejšie. Jednou z možností, ako to dosiahnuť, je použitie jasných farieb. Odporúča sa používať odtiene žiarivých farieb v malých dekoratívnych detailoch, ako sú napríklad vankúše alebo paplón. Jedným z trendov pre tento rok je vyfarbenie iba jednej zo stien miestnosti, zvyšné ostávajú biele alebo bledé.

Zahrejte svoju spálňu textúrami

Ľudia sa snažia vytvoriť teplejšie priestory, najmä keď je pred nimi chladná zima. Nič nehovorí o útulnej spálni viac ako vrstvenie postele vďaka rôznym prikrývkam a dekám. Existuje mnoho ďalších spôsobov, ako “zahriať” svoju izbu pomocou textúr: ako použitie nových záclon, najmä ak sú vyrobené z ľanovej textílie. Nielenže vyzerajú nádherne, ale sú aj ekologické. Okrem toho ponúkajú dostatok vzduchu v letných mesiacoch a naopak cennú izoláciu počas chladnejších dní.

Čím viac vankúšov a rôznych prikrývok, tým lepšie. Veď posúďte sami. Zdroj: iKuchyne
Čím viac vankúšov a rôznych prikrývok, tým lepšie. Veď posúďte sami. Zdroj: iKuchyne

Prírodné a ekologické materiály

Toto je trend, ktorý, našťastie, každým rokom rastie a osvojuje si ho čoraz viac ľudí po celom svete. Ekologické materiály sú súčasnými návrhármi interiérov veľmi odporúčané. Napríklad použitie ošetrenej tehly alebo dreva rešpektujúceho prírodu. Tieto materiály sa často používajú na steny a vytvárajú veľmi zaujímavý rustikálny efekt. Nech už preferujete akýkoľvek štýl, určite pri zariaďovaní či renovácii spálne siahnite po prírodných a ekologických materiáloch. Uvidíte, že výsledok bude stáť naozaj za to!

Spálne v 2021 - Krásna drevená manželská posteľ je kúskom, ktorý zmení vašu spálňu na nepoznanie. Zdroj: iKuchyne
Krásna drevená manželská posteľ je kúskom, ktorý zmení vašu spálňu na nepoznanie. Zdroj: iKuchyne

Posteľ, základ každej spálne

Určite nám dáte za pravdu, keď napíšeme, že práve posteľ tvorí základ každej, správne zariadenej spálne. V našom eshope nájdete postele rôznych veľkostí, materiálov či štýlov. Ich výber by ste určite nemali podceňovať a dobre si premyslite, akú posteľ chcete. Jedným z najnovších trendov v spojitosti s posteľami je ten, že čelné dosky vyrobené z dreva, ktoré dominovali na trhu v posledných rokoch, ustupujú do úzadia. Do popredia sa dostávajú nadýchané a sofistikované operadlá.

Cíťte sa ako v raji, vďaka tejto posteli to nebude pre vás žiadny problém. Zdroj: iKuchyne
Cíťte sa ako v raji, vďaka tejto posteli to nebude pre vás žiadny problém. Zdroj: iKuchyne
spálne v 2021 - Zdroj: iKuchyne
Zdroj: iKuchyne

VEDELI STE, ŽE: Spálňa je miestom, kde by ste sa mali cítiť príjemne a pohodlne, kedykoľvek do nej vstúpite. Tento pocit vám pomôžu navodiť bezpochyby aj rastliny a kvety v kvetináčoch. Tie poskytujú nielen vizuálnu pripomienku prírody, ale tiež odstraňujú toxíny zo vzduchu.

Trendov spojených so spálňami je pre tento rok samozrejme oveľa viac. Aj keď sa nám nezmestili všetky do článku, snažili sme sa vám priblížiť aspoň niektoré z nich. Radi by sme v závere článku zdôraznili, že nie je nevyhnutné ísť po každom novom trende. V prvom rade je dôležité to, čo sa páči vám, čo preferujete a viete, že sa do vašej spálne hodí.

TIP NA ZÁVER:Neváhajte si prečítať náš článok o tom, ako si zariadiť spálňu, v ktorom sa dozviete nejeden tip, vďaka ktorému sa budete v miestnosti cítiť dobre vy a aj vaša polovička.