ako zariadit spalnu

Zariaďte si spálňu, v ktorej sa budete cítiť dobre obaja

Spálňa je miestom oddychu a relaxu. Mala by byť zariadená presne podľa vašich predstáv. Pri výbere nábytku je dôležité myslieť nielen na seba, ale aj na partnera. Ako zariadiť spálňu tak, aby ste sa v nej cítili dobre obaja?

biela vstavaná skriňa
Zdroj: iKuchyne.sk

Výber doplnkov a nábytku do spálne môže byť občas ťažký. Každý máme inú predstavu o tejto miestnosti. Je preto potrebné vyberať všetko tak, aby sa na tom zhodli obaja partneri. Len vtedy, keď sa v spálni budete cítiť obaja dobre, si budete vedieť aj oddýchnuť. Ako zariadiť spálňu s ohľadom na oboch partnerov? Dá sa to celkom jednoducho. 

Ako zariadiť spálňu vhodnú pre oboch partnerov? Plánujte

Miesto, ktoré je určené pre oboch partnerov, je spálňa. V nej oddychujete, spíte a naberáte novú energiu. Každá spálňa by mala byť zariadená tak, aby sa páčila obom partnerom. Preto na otázku, ako zariadiť spálňu, by ste mali odpovedať obaja. 

ako zariadiť spálňu
Zdroj: iKuchyne.sk

Každý má určite nejaký plán alebo nejaký obraz toho, ako by spálňa mala vyzerať. Preto nezabudnite spolu všetko plánovať. Plánujte rozmiestnenie nábytku, samotný nábytok a taktiež doplnky. Bytové doplnky sú dôležité, vedia zmeniť úplne celý výzor izby. Práve na tie by ste sa mali orientovať a vyberať s rozvahou. 

Dopredu si spravte hrubý náčrt toho, ako spálňa bude vyzerať. Kde bude umiestnená posteľ, skrine či poličky. Vyhnete sa tak nielen zbytočným hádkam, ale taktiež výmene nábytku. 

modrá posteľ
Zdroj: iKuchyne.sk

Nebojte sa kombinovať štýly

Na otázku, ako zariadiť spálňu, nie je presná odpoveď. Každý si predstavuje svoju vysnívanú spálňu inak. Ak sa s partnerom neviete dohodnúť na kompromise, pokojne spojte dva štýly. Dávajte si však pozor. Nie každý štýl ide dokopy a nie každý sa dá kombinovať. 

Okrem štýlov však môžete kombinovať aj farby. Taktiež si však dávajte pozor na jednotlivé kombinácie. Nie všetky k sebe idú. Vhodné je kombinovať tón v tóne. To znamená, tmavé odtiene s tmavými, bledé s bledými. Skvelo spolu ladia napríklad čierna a tmavomodrá alebo biela a pastelová ružová.

biela skrina do spalne
Zdroj: iKuchyne.sk

Rada odborníka:

Minimalizmus je presne tým štýlom, ktorý sa kombinovať len tak nedá. Sám o sebe je veľmi špecifický, a preto pri ňom dávajte pozor.

Stavte na neutrálne farby

Pri farbách ešte ostaneme. Ak chcete, aby sa v spálni cítil každý dobre, je dôležité zvoliť neutrálne odtiene. Tie vedia urobiť priam zázraky. Čierna, fialová alebo červená nemusia byť úplne tým najlepším výberom. Pre niekoho môže byť červená príliš ostrá a čierna príliš tmavá.

stylova spalna
Zdroj: iKuchyne.sk

Skvelými neutrálnymi farbami sú bledšie farby. Tie pôsobia upokojujúco a opticky vedia zväčšiť každý jeden priestor. Kombinujte maximálne 1 – 2 farby. Správnou kombináciou môžete docieliť naozaj perfektný výsledok. 

Doplnky vyberajte spoločne

Ak neviete, ako zariadiť spálňu tak, aby sa páčila obom, vyberajte všetko spoločne. A to najmä doplnky. Tie vedia od základov zmeniť každú jednu miestnosť. Preto si na ne dávajte aj patrične pozor. Vedia pomôcť, no pri nesprávnom výbere vedia aj uškodiť

minimalisticka spalna
Zdroj: iKuchyne.sk

Doplnky vyberajte podľa toho, čo máte radi. Nezabudnite však aj na určitý štýl miestnosti. V tom by ste sa mali nejako pohybovať.

apartman
Zdroj: iKuchyne.sk

Ako zariadiť spálňu pomocou rastlín? 

Svoju spálňu si môžete zariadiť aj pomocou rastlín. Tie dokážu do miestnosti priniesť život. Taktiež ju skvelo doplnia. Rastliny môžete vyberať akékoľvek chcete. Zvoliť môžete menšie alebo väčšie. 

Výhodou rastlín je, že sa hodia do každej jednej miestnosti a štýlu. V spálni stačia 1 – 2 veľké alebo 2 – 3 menšie. Netreba to nimi preháňať. 

spalna
Zdroj: iKuchyne.sk

Pri výbere rastlín sa však taktiež so svojím partnerom poraďte. Premyslite si, čo máte obaja radi a čo preferujete. 

Vedeli ste, že:

Mnohé umelé rastliny dnes vyzerajú veľmi realisticky. Do domácnosti vedia priniesť pocit pokoja.

zamatova postel
Zdroj: iKuchyne.sk

Spálňa musí ponúkať miesto pre oboch

Ako zariadiť spálňu tak, aby vyhovovala obom partnerom? Základom je miesto pre oboch. V prípade veľkej spálne to môže byť pracovný kútik pre muža. Pre ženu to môže byť zas kútik kozmetický. V prípade menších spální to môžu byť nočné stolíky. Každý z partnerov bude mať minimálne odkladacie miesto. 

Spálňa však musí pôsobiť prívetivo pre oboch partnerov. Obaja sa tam musia cítiť dobre. Vďaka príjemnej atmosfére si vie človek oddýchnuť a zrelaxovať sa. 

bezova manzelska postel
Zdroj: iKuchyne.sk

Zariaďovanie spálne pre oboch partnerov nemusí byť len ťažkou úlohou. Dá sa zvládnuť. Stačí, ak budete plánovať a všetko dohadovať. Nábytok by ste mali kupovať premyslene a nie bezmyšlienkovito. 

Rada na záver

Ak sa neviete dohodnúť na nábytku, posteli alebo doplnkoch, zvoľte niečo neutrálne. Takéto kúsky budú pôsobiť dobre. Všetky spory tak vyriešite zlatou strednou cestou. 

Hľadáte viac inšpirácie? 
Pozrite si náš e-shop
Do e-shopu