Prečo sa rozhodnúť pre drevené doplnky - drevený konferenčný stolík

7 dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre drevené doplnky

Drevený nábytok u vás doma vám zaručí atmosféru, po ktorej ste pravdepodobne dlho túžili. Veď predsa každý z nás chce, aby jeho domov vyzeral štýlovo a útulne, však? Drevo vyvoláva v ľuďoch príjemné pocity a dokáže s vašou mysľou narobiť veľké divy. Neveríte? Tu je 7 dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre drevené doplnky do vašej domácnosti.

Drevené doplnky dajú pocit prirodzenosti a prírody

Drevo v kombinácií s väčšími rastlinami môže vyvolať veľmi priaznivý, prírodný efekt . Tie vám ešte okrem iného pomôžu aj s tým, že vzduch vo vašom interiéri bude oveľa čistejší, sviežejší.

Drevené doplnky - rastliny do domácnosti
Inšpirácia: Pinterest

Rada odborníka: V interiéroch sú v dnešnej dobe veľmi populárne malé stromy. Medzi najobľúbenejšie patrí napríklad Pachira aquatica, ktorá má zaujímavý kmeň, taktiež Fikus malolistý, ktorý má nádhernú listnatú korunu alebo Howea  forsteriana, známa ako rajská palma.

Drevo pripomína pocit domova

Je všeobecne známe, že drevo navádza pocit domova. Už na prvý pohľad ľudí upokojuje a zbavuje negatívnych myšlienok. Mnoho ľudí chodí ventilovať zlé myšlienky do lesa. Skúste si predstaviť, že váš domov bude vyžarovať takú istú atmosféru, ako prechádzka v lese. Príjemná myšlienka, že?

Biela drevená obývačka
Dokonalá kombinácia dreva a perfektného výhľadu. Inšpirácia: Pinterest

Drevené doplnky vám prinesú domov kus romantiky!

Ako si predstavujete perfektný, romantický večer s partnerom? Pravdepodobne niekde v odľahlom priestore, napríklad na horskej chate s úžasným vybavením, pričom nesmie chýbať vírivka alebo sauna. Ani tieto veci a momenty by vám neboli tak vzácne, keby ich máte pravidelne na očiach. Ale aj u vás doma si môžete prispôsobiť váš interiér tak, aby vzbudzoval vo vás alebo vo vašom partnerovi dávku romantiky.

Chcete vedieť ako na to? Jednoducho. Stačia vám originálne kúsky, ktoré môžete zakomponovať aj do vašej spálne. Napríklad aj takýto romantický, písací stôl, ktorý nájdete aj na ikuchyne.sk. Domyslite si k nemu bukrétu ruží a správna atmosféra pre pekný večer je hneď na mieste.

Drevené doplnky - drevený toaletný stolík
Drevený toaletný stolík. Zdroj: ikuchyne.sk
Krb z dreva
Ak chcete ešte viac prehĺbiť takúto atmosféru, nič nepomôže viac, ako krb. Inšpirácia: Pinterest (https://sk.pinterest.com/pin/185632815865892151/)

Drevo obohatí aj jednoduché kúsky

Aj bytové doplnky ako zrkadlo dokážete prispôsobiť podľa vašej fantázie, tvoria totiž dokonalú kombináciu. Zrkadlo pri dobrom umiestnení prinesie do vášho interiéru oveľa viac prirodzeného svetla. A čo v prípade, keď nechcete mať v izbe zavesené iba obyčajné, klasické zrkadlo? Môžete si ho dotvoriť napríklad takýmto spôsobom:

Jemná drevená predsieň
Inšpirácia: Pinterest

Perfektný ohniskový bod, ktorý ohúri každého

Ďalší z dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre drevené doplnky je ten, že drevené prvky v interiéri sú perfektné, pokiaľ chcete váš domov obohatiť o niečo unikátne. Máte u vás doma aj vy miesto, kde by sa hodilo niečo špeciálne, ale neviete, po akom kúsku siahnuť? Vyskúšajte niečo tradično-netradičné.

Drevený konferenčný stolík
Takéto unikátne konferenčné stolíky z dreva nájdete na Ikuchyne.sk
Drevený konferenčný stolík Wild
Takéto unikátne konferenčné stolíky z dreva nájdete na Ikuchyne.sk
Konferenčný stolík z kusov dreva
Takéto unikátne konferenčné stolíky z dreva nájdete na Ikuchyne.sk Zdroj: ikuchyne.sk

Unikátne drevené doplnky

Drevo nemusíte využívať len v prípade, že chcete zariaďovať váš interiér nanovo. Pokiaľ hľadáte decentnú dekoráciu do vašej domácnosti, môžete siahnuť aj po unikátnych sochách z dreva. Máte radi jednoduchosť? Tak potom tento štýl bude pre vás ako ušitý na mieru.

Prečo sa rozhodnúť pre drevené doplnky - Drevené doplnky - drevená socha

Rada odborníka: Podobné sochy z dreva odporúčame umiestniť na chodbu, alebo do rohu obývačky. Pamätajte však na to, že čím viac ju do rohu umiestnite, tým menej bude výrazná. Skúste dodržať jemný odstup od steny.

Pokiaľ si netrúfate až na takúto špecifickú dekoráciu, vyskúšajte niečo jemnejšie. Napríklad svietnik alebo drevený dekoračný stolík,  ktorý môžete umiestniť kamkoľvek, či stojan na víno alebo iné nápoje.

Prečo sa rozhodnúť pre drevené doplnky - drevený konferenčný stolík
Aj takto môžete ozvláštniť svoj interiér, zdroj: Ikuchyne.sk
Drevený svietnik
Aj takto môžete ozvláštniť svoj interiér, zdroj: Ikuchyne.sk

VEDELI STE, ŽE: Vstavané skrine sa len málokedy otvárajú ako bežné skrine. Omnoho typickejšie je otváranie tzv. rolldoor. Dvere sa pohybujú v koľajnici, podobne ako to majú zadné dvere na dodávkach.

Jedinečnosť aj v exteriéri

Drevo je skvelým kúskom, vďaka ktorému môžete spraviť skvelý dojem, ešte pred tým, ako vaši hostia vstúpia ku vám domov. Môžete z neho spraviť úchvatné prvky aj v exteriéri, všetko bude pôsobiť dokonale prirodzene.

Prečo sa rozhodnúť pre drevené doplnky - drevo v exteriéri
Unikátnosť dreva už pri pohľade zvonku. Zdroj: Pinterest

Na prvý pohľad drevo pôsobí veľmi harmonickyjemne. Pokiaľ už máte váš dom hotový, môžete sa nechať inšpirovať napríklad takýmito zaujímavými dverami z dreva.

Drevené doplnky v exteriéri - drevené dvere
Jednoduché a pritom unikátne vchodové dvere. Inšpirácia: Pinterest

Zhrnutie

Drevené prvky vo vašom interiéry sú skvelou voľbou nie len preto, že úžasne vyzerajú, ale najmä preto, akú atmosféru so sebou prinášajú. Túžite po romantike, správnom pocite domova, alebo chcete váš domov jednoducho spraviť originálnejším? Siahnite po dekoráciách z dreva. Určite trafíte do čierneho.

TIP NA ZÁVER: Ak sa vám páčili kúsky, ktoré ste videli v tomto článku neváhajte si prezrieť našu ponuku na ikuchyne.sk, kde nájdete rôzne drevené druhy stolíkov, či zaujímavé sochy z dreva, alebo iné dekorácie.