6 dôvodov, prečo jedno zrkadlo v domácnosti nestačí - starožitné zrkadlá

6 dôvodov, prečo jedno zrkadlo v domácnosti nestačí

Zrkadlá vedia byť v interiéroch veľmi nápomocné, majú totižto skryté čaro, o ktorom vie málo ľudí. My sme sa vám rozhodli toto tajomstvo prezradiť. Zrkadlá totižto neslúžia len na to, aby sa do nich ľudia pozerali. Práve naopak, majú oveľa širšie využitie, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Čítajte ďalej a možno práve vyriešite aj váš problém a zistíte, prečo jedno zrkadlo v domácnosti nestačí a prečo ich mať viac!

6 dôvodov, prečo jedno zrkadlo v domácnosti nestačí - starožitné zrkadlá
Aj takéto masívne, starožitné rámy na zrkadlách, môžu vyzerať vkusne a moderne. Zdroj: Pinterest

Optické zväčšenie priestoru

Zrkadlá vedia byť nápomocné najmä vtedy, pokiaľ hovoríme o malých priestoroch. Pokiaľ zvolíte správnu veľkosť a správne miesto, kam ho vo vašom prípade treba umiestniť, zrkadlo dokáže v mnohých prípadoch až niekoľkonásobne opticky zväčšiť priestor vo vašom interiéri.

Rada odborníka: Intenzita optickej ilúzie závisí aj od veľkosti zvoleného zrkadla, čím väčšie zrkadlo je, tým je optické zväčšenie efektívnejšie. No však z hľadiska dizajnu a estetiky treba dávať veľký pozor na to, aby to nebolo až príliš.

6 dôvodov, prečo jedno zrkadlo v domácnosti nestačí - zrkadlá v obývačke

Zrkadlo pre viac prirodzeného svetla

Máte aj vy pocit, že je vaša izba je občas tmavšia, ako by ste chceli? Nové zrkadlo bude pre vás skvelým riešením! Priťahuje totižto oveľa viac prirodzeného svetla, ktoré prichádza z vonkajšieho prostredia. Váš interiér tak úplne rozžiari a prinesie aj nádych prírody spoza okien.

Chcete vedieť, ako na to?

Odpoveď je jednoduchá: vaše nové zrkadlo umiestnite do takého uhla, aby ste v ňom videli aj vaše okno. Týmto spôsobom bude môcť pritiahnuť maximum možného, prirodzeného svetla.

Jedno zrkadlo v domácnosti rozhodne nestačí - zrkadlo oproti oknu
6 dôvodov, prečo jedno zrkadlo v domácnosti nestačí

Zrkadlo v domácnosti má všetko pod kontrolou

Pokiaľ si vo vašom interiéri zadovážite viac zrkadiel, určite si časom uvedomíte, že vďaka nim máte takmer všetko vždy pod dohľadom. Vidíte, čo pozerá váš partner v televízií v druhej miestnosti, ale aj ako sa hrajú vaše deti. Výhodou to môže byť najmä pri malých deťoch, a aj keď to občas možno tak nevyzerá, je to dobré najmä pre nich. Stačí len pozrieť do zrkadla, keď ich nemáte priamo na očiach a hneď viete, čo sa deje v druhej izbe.

 

Prečo jedno zrkadlo nestačí - zrkadlá na chodbe

Zakryje nedostatky

Pokiaľ zvolíte zaujímavejšiu formu zrkadla, môžete z neho spraviť ohniskový bod miestnosti. To znamená, že bude na seba strhávať všetku pozornosť a tak zabezpečí aj to, že vaši hostia si nevšimnú okolité nedostatky, pretože ich pohľad väčšinou bude smerovať do zrkadla a odtiaľ budú nenápadne skúmať váš interiér.

 

6 dôvodov, prečo jedno zrkadlo v domácnosti nestačí

VEDELI STE, ŽE:  Vyskúšajte zrkadlom zakryť nedostatky ako popraskaná, zle zafarbená, či pokreslená stena. Nemusíte sa tak trápiť s rekonštrukciou.

Miesto, pri ktorom sa zastaví každý

Asi málokto odolá pohľadu na seba v zrkadle, keď okolo neho prechádza. Je to už zvyk skontrolovať, či make up stále drží, prepudrovať nos a uhladiť vlasy.  Dokážete nim ale oveľa viac. Môžete vďaka nemu dať do pozornosti dekoráciu, ktorou chcete zaujať.

Rada odborníka: Ak chcete splniť napríklad tento účel, umiestnite zrkadlo priamo oproti dekorácie. Každý, kto prejde okolo, sa pozrie na seba a pravdepodobne si všimne aj unikát, ktorý stojí za ním.

Ako strhnúť pozornosť na dekorácie vďaka zrkadlu

Zrkadlo ako dekorácia

Pokiaľ si neviete dať rady s tým, ako dekorovať vašu izbu tak, aby bola opäť o niečo zaujímavejšia, postavte do nej zrkadlo. Ale nie len tak hocijaké, prispôsobte si ho podľa vlastných predstáv.

Klasická konštrukcia zrkadla, ktorú nájdete aj na ikuchyne.sk:

 

Prečo mať viac zrkadiel v domácnosti. Zdroj: ikuchyne.sk

A takto to môže o pár minút vyzerať vďaka vašej pomoci:

Zrkadlo ako dekorácia vďaka vám. Zdroj: Pinterest
Zrkadlo ako dekorácia vďaka vám. Zdroj: Pinterest

Samozrejme, základná vec prečo kupujeme zrkadlá je najmä ich praktické využitie. Najčastejšie ich nájdete v kúpeľni a na chodbe. Tým to však často končí. Ak chcete spraviť váš interiér opäť o niečo zaujímavejší, vyskúšajte jeden zo spomínaných tipov. Najskôr však nájdite to správne zrkadlo, ktoré sa vám bude dokonale hodiť k vášmu interiéru. Sme si istí, že na ikuchyne.sk nájdete aspoň jedno, ktoré vám padne do oka a zamilujete sa do neho.

TIP NA ZÁVER: Nebojte sa zrkadlo prispôsobiť aj vašim snom. Milujete ruže, alebo poľné kvety? Čo tak dostať vaše nové zrkadlo na úplne inú, vysnívanú úroveň? Ak sa tak rozhodnete, určite nám pošlite fotografiu s tým, ako ste to vymysleli. A nezabudnite… Aj basic kúsok môže vyzerať rozprávkovo. Podobné kúsky nájdete aj na ikuchyne.sk

Aj obyčajné zrkadlo dokáže zaujať. Zdroj: Pinterest
Aj obyčajné zrkadlo dokáže zaujať. Zdroj: Pinterest