Spoznajte dizajnové série nábytku, ktoré môžu dominovať aj u vás doma. Zdroj: Pinterest.com

Spoznajte dizajnové série nábytku, ktoré môžu dominovať aj u vás doma

Chystáte sa na zariaďovanie novej domácnosti? Alebo plánujete reorganizáciu interiérových priestorov, v ktorých už nejaký ten piatok bývate? Bez ohľadu na to, do ktorej skupiny patríte, by ste si mali ešte predtým určiť, v akom štýle chcete mať váš domov vyladený.

Pomôcť vám v tom môže lepšie poznať jednotlivé dizajnové série nábytku, ktoré sú na trhu momentálne dostupné. My sme pre vás spísali niektoré z nich. Inšpirujte sa nimi a nechajte ich naplno vyniknúť u vás doma, kde môžu doslova a do písmena dominovať.

Dizajnové série nábytku – TOP 5

Čím sme sa riadili pri výbere TOP 5 dizajnových sérií nábytku? Dali sme si za cieľ vybrať také, z ktorých si dokáže vybrať úplne každý. Vo výsledku to znamená, že nasledujúcimi 4 modelovými radami si prídu na svoje milovníci a vyznávači rôznych štýlov. Svoje zastúpenie budú mať v našom zozname moderné, vidiecke, industriálne, škandinávske aj luxusné kúsky. Stačí si len ujasniť predstavu o tom, čo z nich chcete mať u vás doma, a bezprostredne po tom sa môžete pustiť do výberu jednotlivého nábytku.

Dizajnové série, ktoré môžu vyniknúť a dominovať aj u vás doma:

1. Makassar

Dizajnová séria nábytku Makassar ukrýva najmä vidiecke a rustikálne jedálenské stoly a stoličky, lavice, konferenčné stolíky a rozmanité skrinky. Všetky ich spája jeden spoločný menovateľ – masívne drevo sheesham, teda indický palisander. Zaujímavosťou je, že táto séria, ktorej dominujú kúsky s jedinečnou drevenou kresbou, dostala meno po hlavnom meste indonézskej provincie Južnej Sullawesi.

NÁŠ TIP: Atypický regál Makassar, ktorý dodá vašej obývacej izbe punc unikátnosti.

Dizajnové série vedia očariť svojím vzhľadom, ale aj výberom materiálu. Zdroj: iKuchyne.sk
Dizajnové série vedia očariť svojím vzhľadom, ale aj výberom materiálu. Zdroj: iKuchyne.sk

2. Chesterfield

Medzi TOP dizajnovými sériami nábytku nesmie chýbať ani svojská rada Chesterfield. Dizajn s týmto označením datuje svoje počiatky do vzdialenej minulosti pred približne 150 rokmi. Formoval sa v Anglicku a dnes úžasne vynikne nielen vo vidiecky zariadených priestoroch, ale aj v domácnostiach, ktoré sú ladené do moderného štýlu. Hlavným znakom kresiel a sedačiek Chesterfieldgombíky na sedacej a opierkovej časti.

NÁŠ TIP: Svieža pohovka Chesterfield, ktorá môže dominovať vašej obývačke.

Chesterfield sedačka s charakteristickým prešívaním. Zdroj: iKuchyne.sk
Chesterfield sedačka s charakteristickým prešívaním. Zdroj: iKuchyne.sk

3. Scandic

„V jednoduchosti je krása.“ Aj tak by sa dala charakterizovať dizajnová séria nábytku Scandic, ktorej štýl určujú nenútené severské črty. Tie sú pretavené do úzkych nôh dubovej farby, ktoré môžete badať či už na stoloch, stoličkách, alebo sedačkách.

Keďže v kúskoch z dizajnovej série nábytku Scandic prevládajú spoločne s pastelovými farbami aj univerzálne odtiene bielej, šedej a hnedej, svoje miesto si nájdu u hocikoho doma. Nezáleží, či chcete mať priestory zariadené moderne alebo retro. Škandinávsky štýl je vždy super voľba!

NÁŠ TIP: Biele jedálenské stoličky Scandinavia, ktoré rozjasnia vašu jedáleň.

Dizajnové série majú svoje typické črty. Pre Scandic je príznačná jednoduchosť a čisté línie. Zdroj: iKuchyne.sk
Dizajnové série majú svoje typické črty. Pre Scandic je príznačná jednoduchosť a čisté línie. Zdroj: iKuchyne.sk

4. Naplavené drevo

Unikátnosť v pravom slova zmysle – to je dizajnová séria nábytku nesúca názov Naplavené drevo. Jej pomenovanie je skutočne príznačné. Na výrobu produktov z naplaveného dreva sa totižto naozaj používa drevo, ktoré zažilo kusisko pre nás nepoznaného príbehu.

Vo všeobecnosti ide o také drevo, ktoré bolo istú dobu vystavené prírodnom živlom ako voda, vietor či slnko. Každý kúsok z naplaveného dreva je tak unikátny a jedinečný. Nájdete mu miesto aj u vás doma?

NÁŠ TIP: Béžová stolová lampa, ktorá ozvláštni každú domácnosť.

Nádherná stolová lampa z naplaveného dreva. Zdroj: iKuchyne.sk
Nádherná stolová lampa z naplaveného dreva. Zdroj: iKuchyne.sk

5. Lagos

No a TOP 5 dizajnových sérií nábytku uzatvárame modelmi z rady Lagos. Jedná sa o stoly, stolíky, stoličky a komody z masívneho sheeshamového dreva, ktoré sa vyznačuje mimoriadne vysokou odolnosťou. Vidiecky nábytok Lagos odporúčame predovšetkým milovníkom retro a vintage štýlu.

NÁŠ TIP: Drevený jedálenský stôl Lagos, za ktorým zažijete spolu s celou rodinou mnoho príjemných chvíľ.

Vyberajte si dizajnové série do vašej domácnosti podľa vášho vkusu. Zdroj: iKuchyne.sk
Vyberajte si dizajnové série do vašej domácnosti podľa vášho vkusu. Zdroj: iKuchyne.sk

TIP NA ZÁVER: Pozrite si náš e-shop, v ktorom nájdete všetky dizajnové série na zariadenie dokonalej domácnosti. Stačí si vybrať z veľkého množstva produktov tie ideálne pre váš domov.