ustlana postel

Štýlovo ustlaná posteľ tak, ako z katalógu

Ustlaná posteľ tak, ako z amerického filmu? Sen asi každej ženy. Veľa vankúšov, rôzne farby, odtiene, prikrývky. No všetko to vyzerá na prvý pohľad extrémne komplikovane. Ale to nemusí! Princíp je totižto celkom jednoduchý, len ho treba poriadne naštudovať. Práve preto sme pre vás dali dokopy jednoduchý postup ako si môžete vašu manželskú posteľ , ,nastajlovať“ tak, aby vyzerala ako ste vždy chceli.

Nájdite manželskú posteľ, ktorá vás ohromí

Prvým krokom je výber správnej manželskej postele, ktorá bude dokonale zapadať do vášho interiéru. Voľte aj podľa toho, či potrebujete úložný priestor, veľký priestor, alebo či chcete posteľ na nožičkách.

Chráňte posteľ pred nechcenými škvrnami

Prestieradlá, návliečky na paplóny a vankúše majú aj iný, ako len estetický účel. Chránia totižto vašu manželskú posteľ pred nechcenými škvrnami, rozliatiu rôznorodých tekutín, ale aj pred opotrebením. Veľkou výhodou sú aj pre alergikov, pretože zabraňujú usadzovaniu alergénov na vankúšoch, či paplónoch.

Podložka na matrac pre viac komfortu

Pridajte na vašu manželskú posteľ podložku, ktorá vám zabezpečí oveľa viac komfortu. Nájdite mäkkú, jemnú, ale nie až príliš. Existujú také podložky, ktoré vám pomôžu napríklad s bolesťami chrbta počas spánku. Zvoľte ju v neutrálnej farbe, ktorá bude ladiť k vášmu nábytku a ste opäť o krok bližšie k tomu, aby vaša posteľ vyzerala božsky.

Správna voľba posteľnej bielizne dodá vašej spálni nového ducha

Siahnite po posteľnej bielizni, ktorá bude vo vašej spálni pôsobiť nenápadne. Plachta by doslova mala zapadať  do vášho štýlu farieb. Posteľ tak bude vyzerať jednoliato a budete mať väčšiu možnosť hrať sa s farbami pri vrstvení.

Teraz je čas na to, aby ste pridali prikrývky, deky. Zjednodušene povedané, ideme do akcie. Na základnú časť postele prikladáme prikrývky, či vankúše. Základom je zvoliť správnu farbu, ktorá rozbije jednoduchý výzor, ktorý máme zatiaľ vytvorený. 

Pokiaľ máte viacero druhov vankúšov, striedajte presne také farby, ktoré sa nachádzajú vo vašej spálni.

Vrstvenie. Ako veci správne usporiadať?

V tomto momente sa dostávame na kameň úrazu, kde to mnohí vzdávajú, pričom to vôbec nie je až tak komplikované ako sa zdá. Treba to len ,,dostať do rúk“.

Plachta

Pokladáme ju tak, aby z každého boku visela rovnomerne po stranách. Poriadne ju zastrčíme do rohov postele. Alebo si vyberieme variantu, ktorá ma po stranách gumičku a tak nemusíte nič merať, vždy ju natiahnete správne 🙂

Prikrývka

Zrolujeme ju tak, aby zostal dostatočný priestor na vankúše. Možno aj o niečo viac, aby neboli vankúše s prikrývkami na vašej manželskej posteli príliš natesno. Je to skvelý spôsob ako dosiahnete vrstvený vzhľad. 

Rada odborníka:

Ak chcete, aby plachta či prikrývka bola rovná, máme pre vás rýchly tip. Žehliaca doska nemá príliš vhodné podmienky na žehlenie tak veľkých kusov látky. Môžete ich tak jednoducho prežehliť aj keď sú už uložené na posteli.

Vankúše

Ako prvé uložte tie, ktoré skutočne používate. Tie uložte hneď na čelo postele. Využite buď návliečky zo sady, ktorú ste si vybrali, alebo také farby, ktoré sa nachádzajú vo vašej spálni. Na tieto vankúše pridávame tie, ktoré nepoužívame až tak často. 

Štýlovo ustlaná posteľ je na svete

Nakoniec prihodíme na posteľ malé, dekoratívne vankúšiky, aby posteľ vyzerala plná, ale nie až príliš. Pridať môžeme aj deku, ktorú prehodíme cez posteľ. Je skvelá ak v noci potrebujete extra teplo. Krásne ustlaná posteľ je tak na svete!

Týchto pár krokov vám zaberie zo začiatku možno o niekoľko viac minúť, ako doteraz, keď ste posteľ ustielali klasicky. Stačí si len tento návyk osvojiť a posteľ máte ustlanú do dvoch minút. Nezabudnite na to, že základom je výber správnej postele, následne sa pohrajte s farbami tak, aby perfektne ladili s vašim interiérom. Nakoniec vašu manželskú posteľ treba už len správne navrstviť. Potom sa môžete kochať krásou vašej dokonalo ustlanej postele ako z katalógu!