casti nabytku

Časti nábytku, ktoré esteticky pozdvihujú interiér

Postrehli ste, že bežné kusy nábytku vedia ozvláštniť interiér veľmi prirodzene? Nie sú príliš nápadné, zväčša ide o časti bytového zariadenia, ktoré vedia upútať netradičnými detailami. Na základe čoho dokáže nábytok plne vynikať v interiéri a zároveň byť estetickým doplnkom?

byt
Zdroj: Pinterest

Určité typy nábytkov sú schopné strhnúť našu plnú pozornosť. Ide o dekoratívne a hlavne praktické kúsky, ktoré v interiéri vynikajú. Zväčša sú to dizajnérske časti nábytku, ktoré nemusia byť príliš nákladné, ale napriek tomu vedia uľahodiť vášmu záujmu a vkusu. Sú špecifické istým dekoratívnym vzorom, prevedením a dizajnom, ktorý ich esteticky zveľaďujú. V niektorých prípadoch ide o jednoduché detaily, ktoré nie sú príliš komplikované, no napriek tomu sú veľmi autentické.

apartman
Zdroj: Pinterest

Nie vždy ide o dominantné časti nábytku v interiéri, ktoré vytvárajú ten najvplyvnejší dojem. V skutočnosti nimi môžu byť i menej nápadné kúsky, ktoré sú pri vhodnom výbere tým správnym esteticko-praktickým prvkom a plne obsiahnú interiér.

Konferenčný-stolík-s-drziakom-na-mobil
Zdroj: iKuchyne.sk

Komoda

Veľmi vkusný spôsob, ako zveľadiť takmer akúkoľvek miestnosť v príbytku, je použiť komodu. Vynímajúca sa súčasť nábytku skvelo dotvára priestory. Je veľmi pekným a praktickým kúskom, ktorý má v domácnosti väčšina z vás. Nájdeme ju v rôznych rozmeroch, prevedenia a nápaditých dizajnérskych štýlov. Tu je ten háčik, ktorý mení obyčajnú komodu na estetickú súčasť príbytku. Hoci môže na prvý dojem pôsobiť ako bežná súčasť príbytku, v dizajnérskom prevedení môže byť naozajstným skvostom, ktorý plne vládne miestnosti.

KOMODA S mandalami
Zdroj: iKuchyne.sk

Knižnica

Knižnica nie je vyslovene kus nábytku, no zároveň ju môžeme zaradiť do tejto kategórie. Dotvára interiér a priestorom dodáva určitú autentickú zložku, ktorá je preň charakteristická. V izbách sa stáva dominantnou a výrazne pozdvihuje interiér po estetickej stránke. Knižnice menej tradičných tvarov a rozmerov sú v miestnosti veľmi nápadité. 

Regál-dub
Zdroj: Pinterest

Police s usporiadanými dekoráciami sú častou súčasťou interiéru.  Riešením je práve vytvoriť niekoľko políc pod sebou a naplniť ich dekoráciami.

polica
Zdroj: Pinterest

Kreslo

V prípade ďalšieho nábytku, môžeme hovoriť o kresle, ktoré najčastejšie nájdeme v priestoroch obývacej izby a spálne na odpočinok a trávenie voľných chvíľ. Vyrába sa v rôznych prevedeniach, ktoré môžu veľmi vkusne dotvárať interiér. Zároveň vynikajú svojim charakteristickým prevedením a autentickosťou v prípade rozmerov. Väčšinou sa vyskytuje ako samostatná súčasť nábytku, ale nájdeme i dve kreslá tvoriace pár.

hnede kozene kreslo
Zdroj: iKuchyne.sk

Menej často používanou variantou v prípade interiéru je hojdacia sieť, ktorá môže byť použitá miesto kresla alebo iného sedenia. Ide o výrazne nápadný doplnok, ktorý v prípade interiéru príliš často nenájdeme. Zároveň je stále menej opozeraným prvkom, ktorý sa hodí najmä do boho štýlu.

Jedálenský stôl

Dominantný prvok zariadenia – jedálenský stôl, je zväčša dôležitou súčasťou kuchyne alebo samotnou prioritou jedálne. Veľmi charakteristicky dotvára miestnosť a v prípade výberu správneho materiálu a následného dekorovania veľmi pekne vyniká v interiéri. Estetickosť nadobúda najmä správnym prestretím. Tento jednoduchý krok môže povýšiť stôl na veľmi peknú súčasť bytového zariadenia.

Jedálenský-stôl-z-dubu
Zdroj: iKuchyne.sk

Toaletný stolík

Veľmi nápaditým kusom nábytku, ktorý patrí najmä do ženského interiéru, je toaletný stolík. Vyskytuje sa v spojitosti s kreslom alebo iným sedením. Nachádza sa v rôznych štýloch a prevedeniach. Obsiahne všetky šminky, vône a ostatné detaily, ktoré používa žena na skrášlenie. Je teda veľmi praktickým kúskom nábytku a zároveň ozvláštni interiér.

casti nabytku
Zdroj: Pinterest

Posteľ

Dominantným nábytkom v priestoroch spálne je posteľ. Bezvýhradne kraľuje miestnosti, čím plne púta našu pozornosť. Obzvlášť zaujímavo pôsobia postele s výrazným čelom. Vyniknúť môže práve v menej tradičnom odtieni ako je tmavomodrá, staroružová, tmavozelená a podobne. 

postel s dekou
Zdroj: Pinterest

Dekorácie

Samostatnou kategóriou sú dekoračné predmety, ktoré majú dôležitý vplyv na estetické  vyžarovanie miestnosti. Vplyvom dekorácií možno zveľadiť miestnosť a časti nábytku. Dôležité je nielen zaobstarať si určité typy nábytkov, ale tiež ich dekoratívne dotvoriť. Spôsob umiestnenia patrí k náležitému medzníku, ktorý nesmieme opomenúť. 

biela kuchyna
Zdroj: Pinterest

V prípade zveľadenia interiéru je dôležité zamerať sa na dominantné časti nábytku a prispôsobiť ich jednotnému štýlu. Zároveň sa pridržiavať určitej schémy a pozdvihnúť možno tradičné prvky neobyčajným spôsobom. Dosiahnete to výberom nábytku, ktorý je špecifický dizajnom. V závislosti toho dokážu i jednoduché časti nábytku plne vyniknúť. Primárne je určiť si jeden štýl v interiéri a následne vyberať i netradičné prvky s odlišnými detailami.