Tieto farby prinesú do vášho interiéru život!

Možno poznáte ten pocit – pozeráte sa po miestnosti a máte pocit, že by to chcelo trochu oživenia, rozveselenia, farieb. Či už sa vám zdá fádna izba, ktorú ste zariaďovali kedysi dávno, alebo tak robíte práve teraz a premýšľate, ako oživiť vaše biele nábytky a sivú stenu, nachádzate sa na správnom mieste. Tieto farby prinesú život aj do vašej domácnosti!

Jeden dominantný prvok

Aká je vaša obľúbená farba? Máme na mysli tie naozaj pestré, ako červená, tyrkysová či žltá. Ak táto farba ladí aj so zvyškom nábytku, doplnte ju do interiéru! My sme si ako ukážku pre tento blog zvolili veľmi trendy odtiene modrej a zelenej.

V obývačke môže byť výrazným prvkom sedačka (alebo nový poťah na sedačku), v jedálni jedálenské stoličky, v študentskej izbe kreslo alebo sedací vak. Vďaka farebnému akcentu sa v izbe stane dominantným a bude na seba pútať všetku pozornosť. Prinesie oživenie, ale výsledok bude pôsobiť moderne a decentne.

Stena v hlavnej úlohe

V súčasnosti sú farebné steny v interiéri veľmi obľúbené. Aby však výsledný efekt nepôsobil prehnane a rušivo, prípadne, aby izba nepôsobila ako menšia a tmavšia, treba na to ísť opatrne. Dizajnéri radia sýtu farbu použiť iba na jednu alebo dve steny a ostatné nechať biele. Zaujímavo pôsobí aj kombinácia dvoch farieb, pričom každá z nich je na jednej stene a zvyšné dve sú opäť biele. 

Rada odborníka: Farebný náter na stenu si vždy dajte namiešať v špecializovanom obchode. Iba tak máte istotu, že stena bude mať odtieň, ktorý ste si vybrali podľa vzorkovníka. Vyhnete sa tiež neželaným fľakom.

Ak si nie ste istí, ako by takýto experiment dopadol, môžete siahnuť aj po tapete. Na výber máte z množstva farieb, vzorov a materiálov. Veľmi decentne a vkusne pôsobí, ak je tapeta použitá iba na kúsku steny – napríklad na výklenku, za obývacou stenou alebo iba ako zvislý pás. Pekne pôsobia aj ozdobné obklady, ktoré tak isto nájdete v nekonečnom množstve dezénov. Neexistuje univerzálna rada – všetko záleží od konkrétnej miestnosti, nábytku, ale aj od vášho vkusu.

Farby na textíliách

Ak sa práve nechystáte kupovať nový nábytok, ponúkame vám iné riešenie. Textílie ako deky, prehozy, vankúše, koberčeky a obrusy dokážu raz-dva zmeniť dojem z akéhokoľvek interiéru. Dodajú šmrnc, štýl a zútulnia. Nebojte sa farieb a ich kombinácií, ale ani vzorov.

Výhodou je, že rôzne textílie sú cenovo dostupné a skladné, takže môžete mať v zásobe aj viacero variant a obmieňať ich podľa nálady alebo ročného obdobia. Nechajte vašu fantáziu a cit pre detail, aby sa prejavili – výsledok možno ohromí nielen vás, ale aj vašich blízkych. 

Veselé bytové doplnky 

Podobne ako textílie, aj bytové doplnky sú veľmi vďačnými pomocníkmi na rozžiarenie interiéru. Poobzerajte sa po obrazoch, fotorámikoch, vázach, svietnikoch, kvetináčoch, lampách, svetielkach, košíkoch… Interiérových doplnkov a dekorácií je naozaj neúrekom. Ak skombinujte viacero odtieňov jednej farby, bude to pôsobiť perfektne. Napríklad v prípade modrej je to paleta od nebíčkovej cez petrolejovú až po kráľovskú modrú. 

V prípade, že farebné sú v miestnosti iba doplnky, dbajte na to, aby sa farba opakovala aspoň 2-3 krát. Tým docielite celkové zladenie miestnosti. Tak ako sme už spomenuli, môže ísť aj o rôzne odtiene jednej farby. Pozor však, aby ste to s počtom doplnkov v jednej farbe neprehnali. Mohlo by to pôsobiť rušivo až gýčovo, a to predsa nechcete.

Tip na záver: Neviete sa rozhodnúť pre farbu, ktorou spestríte miestnosť? Farbou roka 2020 bude pastelovo zelená, inak nazývaná aj neo mint. Ak ju prinesiete do svojho interiéru, budete zaručene IN.

Pevne veríme, že tieto farebné nápady vám pomohli a z vášho domova sa stane nové, radostnejšie miesto. Veď aj farby okolo nás ovplyvňujú našu náladu a to, ako sa cítime. Jednoducho sú esenciou života, vyjadrením rôznych pocitov a emócií. Doprajte si príval pozitívnej energie každý deň – aj malé zmeny môžu priniesť veľký efekt.

Chceli by ste ďalšie farebné nápady? Pozrite si dizajnový nábytok a bytové doplnky v ponuke nášho eshopu