nocny stolik z masivu

Kúsok nábytku bez ktorého sa nezaobídete – nočný stolík!

Nočný stolík je malý kúsok nábytku, bez ktorého sa nezaobíde žiadna spálňa. Je to nenahraditeľný pomocník, ktorý používame na odkladanie rozčítanej knihy, liekov, pohára vody alebo nočnej lampičky. Tiež si tam môžeme odložiť budík alebo mobil. Bez nočného stolíka nie je spálňa spálňou. Proste patrí ku každej posteli. Snažíme sa ladiť vzhľad postele s nočným stolíkom. Preto sú podoby a štýly stolíkov neobmedzené.

Stolíky na našom eshope nájdete rôzne, od klasických štýlov, škandinávskych, vidieckych, moderných, v rôznych farbách a veľkostiach, so zásuvkou alebo bez. Nájdu sa aj originálne kúsky, ktoré sa spájajú s originálnymi kúskami manželských postelí. Ale určite odporúčame univerzálne biele stolíky, pretože pasujú kdekoľvek. 

Najdôležitejšia pri výbere nočného stolíka je jeho výška. Výška nočného stolíka by mala byť rovnaká ako výška postele. Ale tiež by nemal byť príliš veľký, pretože jeho úlohou nie je nahrádzať úložné priestory, ako sú skrine. Zároveň je dôležité aj to, aby nemal ostré hrany, pretože hrozí nebezpečenstvo úrazu a aby mal aspoň jednu zásuvku, kam by sa dali schovať veci, ktoré nechceme aby boli viditeľné.

Vedeli ste, že?

Francúzske, talianske a španielske starožitné nočné stolíky majú zvyčajne len jednu zásuvku alebo uzavretý úložný priestor s jednými dverami. Môžu byť ozdobené zlatým listovým povrchom, bronzom alebo vykladaný parketami.

Nočný stolík Vám pomôže vytvoriť z vašej spálne dokonalú miestnosť a stane sa tak jej nenahraditeľnou súčasťou. Stačí si len vybrať. 

Čalúnený nočný stolík

Ak si potrpíte na moderný dizajn, určite neodoláte kvalitnému stolíku z kolekcie Malmo. Poťahová látka na stolíku je pevná a odolná voči špine. Má zaoblené hrany, jednoduché prešívanie a drevené nožičky dodávajú stolíku šmrnc. Dve zásuvky v stolíku ponúkajú veľa úložného priestoru. V kolekcii Malmo môžete v našej ponuke nájsť aj manželskú posteľ, komodu a zrkadlo. Sú dodávané vo svetlej sivej farbe, ktorá je často vyhľadávaná zákazníkmi.

Škandinávsky štýl nočného stolíka

Škandinávsky štýl predstavuje biely nočný stolík s hnedými nožičkami. Pre severský typ bývania sa perfektne hodí minimalistický dizajn stolíka, ktorý je zaujímavý svojím útulným estetickým vzhľadom, ale aj praktickou poličkou, kde môžete odložiť svoje rozčítané knihy. Stolík je vyrobený z dosky z prírodného materiálu bez použitia lepidla. Štyri úzke dlhé drevené nohy sú v prírodnej hnedej farbe. Práve kombinácia hnedej a bielej farby je dokonalá na jednoduché kombinovanie nábytku v spálni.  Tento nočný stolík je ľahký na údržbu.

Industriálny drevený nočný stolík

Svojím vzhľadom tiež určite zaujme drevený nočný stolík z teakového dreva. Povrch stolíka je vytvorený výnimočnou kresbou dreva, čo dodáva stolíku iskru. Stolík je postavený na čiernych kovových nožičkách, ktoré pôsobia vzdušne a otvorene, a preto sa dokonale hodia do menších izieb.

Vintage stolík

Ručne spracovaný nočný stolík Mystic Living vyzerá ako z minulého storočia. Na prednej strane sa nachádzajú dve zásuvky, ktoré sú vyšperkované šesťuholníkmi, ktoré stolík robia iným, jedinečným. Starožitný dizajn nočného stolíka dopĺňajú aj úzke vysoké drevené nožičky.

Vidiecky nočný stolík

Klasický vidiecky štýl nočného stolíka sa tiež nachádza v našej ponuke. Na stolíku je vidieť úžasný dizajn dreva. Je vyrobený z dreva sheesham, ktoré patrí k najkvalitnejším a najhustejším drevám. Ak zariaďujete dom vo vidieckom štýle, alebo chcete zariadiť chatu, určite siahnite po nábytku z kvalitného dreva. Drevený nábytok je tou najlepšou voľbou pre váš domov. Tento stolík má aj všestranné využitie, môže sa použiť ako nočný stolík k posteli ale tiež aj ako konferenčný stolík k sedacej súprave vo vašej obývačke.

Tip na záver: 

Ak ste aspoň trochu zručný, tak si môžete nočný stolík vyrobiť aj sami a ušetriť tak nejaké peniažky. Vyrobiť si ich môžete napríklad z paliet, alebo na seba naskladať kufre, či staré knihy. Takéto riešenia sú nie len lacné, ale aj šetrné k životnému prostrediu. S kúskom fantázie si ich môžete vyrobiť úplne zadarmo z vecí, ktoré ste sa práve chystali vyhodiť. 

Ak vám v spálni niečo nesmie chýbať, určite je to nočný stolík. Ten posteľ dokonale dopĺňa, ale tiež ponúka úložný priestor a izbu robí útulnejšou.