pansky interier

Top 5 rád pre pánsky interiér

Poznáte ten pocit, keď by ste si chceli skrášliť svoje bývanie, no neviete ako začať? Nezáleží na tom aký máte zmysel pre design, niekedy jednoducho nevieme ako na to. Je to situácia, kedy máme presnú predstavu čo by sme chceli, ale nevieme ako tú predstavu zrealizovať. Čo kúpiť ako prvé aby sme nenakúpili zbytočne veľa dekorácií, ktoré potom nevyužijeme alebo sa nám nebudú hodiť k nábytku čo už doma máme. Preto vám ponúkame týchto päť praktických tipov ako vykúzliť štýlový pánsky interiér. 

obývačka so sivou sedačkou
(zdroj:Pinterest.com)
závesnie svietidlo
(zdroj:Ikuchyne.sk)

1. Farby

Najjednoduchšie  riešenie, čo sa týka výberu farieb, je riadiť sa pravidlom troch. 

Vyberte si tri farby, ktoré máte radi a pôsobia na vás príjemne a potom sa pri všetkom držte rôznych odtieňov týchto troch farieb. Keď si vybrať neviete, držte sa zaručenej klasiky – biela, šedá a čierna. Ak na vás tieto farby pôsobia príliš chladne, tak skombinujte hociktoré dve z týchto farieb s béžovou. Tým nikdy nič nepokazíte.

Vždy dobre zvážte výber osvetlenia, pretože farba svetla či intenzita pôsobí na to ako sa v danej miestnosti cítite. Preto vyberajte osvetlenie podľa typu miestnosti a tiež podľa toho ako budete v jednotlivých miestnostiach tráviť čas. Ak chcete teplé a útulné bývanie je najlepšie tlmené, teplé svetlo a ak sa chcete viac sústrediť, tak napríklad do kúpeľne zvoľte ostrejšie biele svetlo. 

interiér pre pána
(zdroj:Pinterest.com)

2. Úložné priestory

Hovorí sa, že ženy majú veľa topánok a oblečenia. Ale to neznamená, že ich muži majú menej!

Všeobecne je dobré mať dostatok úložného priestoru aby mohlo mať všetko svoje vlastné miesto.

Ak patríte k tým mužom, ktorý majú v obľube topánky, no nikdy ich neviete efektívne poukladať, tak práve pre vás máme tip ako topánky poukladať tak, aby pôsobili upratane aj bez botníka. 

Vyberte si jednu stenu kde si dáte poličky. Na poličky si môžete topánky poukladať a ešte ich aj farebne zoradiť ako sa vám páči.  Nie len že budete mať všetky topánky hneď poruke, ale budete mať ráno pri výbere dokonalý prehľad o tom, aké topánky máte na výber.

K takejto poličke môžete pridať aj jemné osvetlenie. Na to, aby ste si vybrali správnu obuv aj na večerné rande, nemusíte predsa zažínať svetlo v celej miestnosti.

biela policka
(zdroj:Pinterest.com)

3. Rozmiestnenie

Nemusíte mať byt zbytočne preplnený vecami a kusmi nábytku, ktoré nepotrebujte. Prečistite si byt od všetkého čo nepotrebujete alebo vám už neslúži. Ak vám to veľkosť priestoru dovoľuje, odsuňte nábytok od stien. Dodá to izbe vzdušnosť. 

spalna v tmavych farbach
(zdroj:Pinterest.com)
lampa v industriálnom štýle
(zdroj:Ikuchyne.sk)

4. Dekorácie

V čisto mužských priestoroch je skoro samozrejmosťou kombinácia kovu a dreva. Táto surová kombinácia pôsobí suverénne a rozhodne. Ale vždy záleží na tom, čo preferujete. Prioritou musí byť ako sa v priestore cítite. Ak neviete ako na dekorovanie, stačí ak si nájdete nejaký hlavný prvok. Môžete si vybrať jednu stenu, ktorá bude iná ako ostatné – napríklad za posteľou či Tv. Nemusíte mať množstvo dekorácií, môžete si vybrať jednu či dve, ktoré budú hlavným prvkom vo vašom byte. Môže to byť extravagantné svietidlo či obraz. Vyberte si jednu z väčších miestností ako je obývačka či spálňa a umiestnite sem nejaké zaujímavé stropné osvetlenie. Môžete si vybrať aj obraz, venovať mu jednu stenu a dotvoríte tak celkový vzhľad priestoru. 

moderny pansky interier
(zdroj:Pinterest.com)

5. Kvety

Je jedno či byt zariaďuje muž či žena, každému priestoru vždy pomôže bytová rastlina. 

Na trhu je široká ponuka rastlín, ktoré spríjemnia váš domov a majú vlastnosti, ktoré budú vyhovovať vášmu životnému štýlu. Ak by ste rastlinu chceli, no žiadna s vami nevydrží, tak je pre vás jasnou voľbou sukulent. 

Kaktusov sú rôzne druhy a to dokonca aj kvitnúce. Živý kvet je vždy príjemným osviežením, pretože vám okrem čistenia vzduchu prinesú aj jemný dotyk prírody. A keď už máte doma pekný kvet, prečo na neho neupútať pozornosť? Pridajte dekoratívne osvetlenie a máte designový kútik ako vyšitý.

Dúfame, že sme vám dali užitočné rady ako si zariadiť alebo skrášliť vaše bývanie a nezabúdajte – príjemné svetlo je základ?