ružovo sivá obývačka

6 sivých obývačiek, ktoré vás nudiť určite nebudú

Ak ste si vždy mysleli, že neutrálne farby sú nudné, je načase prehodnotiť váš názor. My sme presvedčení, že sú to práve neutrálne a sivé odtiene, ktoré vytvárajú dokonalé pozadie pre celý rad schém dizajnu, či už ste minimalista alebo extravagantnejší typ pri zariaďovaní. 

Pokiaľ teda hľadáte nápady na zariadenie obývačky, dajte šancu sivým tónom, pretože práve sivá farba dnes účinkuje v hlavnej úlohe.

siva obyvacka
Zdroj: /pinterest.com

1. Sivá, čierna a kovový odlesk

Pokiaľ ide o interiérový dizajn, sivá a kovový materiál sú vďačná dvojica. Pri pohľade na rafinovanú kombináciu viacerých odtieňov sivej so zlatou vám ako prvé určite napadlo aké luxusné a drahé toto bývanie musí byť. Tento dojem vytvára predovšetkým zlatá a čierna, ktoré spolu pôsobia elegantne. Keď v interiéri pracujete s viacerými odtieňmi tej istej farby, v tomto prípade sivej, skúste kombinovať viac druhov textúr a materiálov – interiér tak oživíte.

monochromaticka obyvacka
Táto výrazne sivá obývačka v štýle glamorous ožila vďaka zlatej farbe. Zdroj: /futurehouse.com
svetlosiva zamatova rozkladacia sedacka
Sivá v kombinácii s čiernou zvýrazňuje elegantný efekt miestnosti. Zdroj: /ikuchyne.sk
konferencny stolik art deco
Lesklý konferenčný stolík Zdroj: /ikuchyne.sk

2. Milovníci pastelových farieb zbystrite! 

Som si istá, že s nami budete súhlasiť pri konštatovaní, že vankúše v pastelových farbách vyzerajú skvele so sivou pohovkou a podlahou. Nezáleží na tom, či sa v podobnom prípade rozhodnete pre sivé steny alebo podlahu – pokojne aj oboje! Sústreďte sa na bytové doplnky v pastelových farbách.

obývačka v pastelových farbach
Pepermintová zelená, bledo ružová a šedá nikdy nesklamú. Zdroj: /pre-tend.com
mentolovy taburet
Pepermintový taburet vám skvele poslúži aj ako konferenčný stolík. Zdroj: /ikuchyne.sk

Ak milujete ružovú paletu farieb, no zároveň by ste nechceli aby váš byt pôsobil ako kráľovstvo 12 ročného dievčatka, skúste sa inšpirovať škandinávskym štýlom a decentne zakomponujte pastelovú ružovú so sivou farbou. Bude to pôsobiť veľmi útulne a dospelo.

ružovo sivá obývačka
Keď vymeníte pepermintovú zelenú za bielu, hneď má miestnosť jemnejší dojem. Zdroj:/moercar.com

3. Sivá farba v škandinávskom štýle nesmie chýbať 

Škandinávske interiéry sú zväčša zariaďované pomocou sivej a bielej, pričom tieto dve farby nemusia byť nutne iba neškodným pozadím – práve naopak. Škandinávci od svojho bývania očakávajú jednoduchosť a funkčnosť. Dovolíme si povedať, že základom obývacieho priestoru je väčšinou pohodlná sedačka, koberec, ktorý “zohreje” studenú podlahu a pár doplnkov. Neutrálne farby podporujú kreativitu, takže žiadna nuda nehrozí. 🙂

obyvacka v skandinavskom style
Obývačka v škandinávskom štýle. Zdroj: /pinterest.com
sivy kozeny koberec
Oživte podlahu pri sedačke našim obľúbeným kobercom. Zdroj: /ikuchyne.sk

4. Sivá a Boho štýl? Prečo nie?

Nie ste fanúšikom bielej, no túžite po obývačke v Boho štýle? A čo takto sivá? Táto farba vám pomôže vytvoriť bohémske prostredie. Samozrejme, ak je priestor menší, odporúčame použiť svetlosivú farbu. A dajte si pozor, pretože budete musieť urobiť viac, než len namaľovať všetky steny nasivo. Ak chcete “ulahodiť oku”, musíte pre zvyšok dekoru zvoliť živšie farby, doplniť ich rôznymi zaujímavými materiálmi v gypsy štýle.

obyvacka v boho style
Ak sa pridŕžate Boho štýlu, môžete siahnuť aj po viacerých výrazných farbách, no skvelý efekt dosiahnete aj s neutrálnejšou paletou farieb ako na obrázku. Zdroj: /hippiebohogypsy.com
siva sedacka
Komfortná bledosivá sedačka. Zdroj: /ikuchyne.sk
slamene zrkadlo
Nástenné zrkadlo bude dokonale zapadať do Boho obývačky. Zdroj: /ikuchyne.sk

5. Sivá a zároveň nápaditá knižnica? Dá sa to.

Úplne jednoduchá sivá knižnica doplnená farebnými knihami od podlahy až po strop. Toto originálne riešenie zaujme každého, kto vás príde navštíviť. Vytvorte ešte viac kontrastu výberom kúskov, ktoré majú skutočne pozitívne a nápadné farby – trik s knihami, ktoré ladia k farebným vankúšom na sivej sedačke môže byť inšpiráciou aj pre vás.

siva kniznica
Sivej sa medze nekladú. Pozrite na túto krásnu knižnicu. Zdroj: /livingetc.com

6. Harmónia v podobe žltej a sivej farby

Tento interiér sa bude určite hodiť do súčasných moderných bytov či domov a prekvapí každého, kto má záujem o najnovší dizajn a nekonvenčnosť. Niekto by možno povedal, že sa tam nachádza príliš veľa látkových vzorov, no ako celok to pôsobí veľmi harmonicky. Žltá je energická farba a určite sa jej netreba báť.

zlte kreslo s taburetom
Útulná obývačka v súčasnom štýle. Zdroj: /curdecor.com
štrikovaný taburet
Multifunkčný štrikovaný taburet sa v žiadnej obývačke nestratí. Zdroj: /ikuchyne.sk

Dúfame, že sa nám podarilo dokázať, že sivá je skvelá univerzálna farba, ktorá vynikne s viacerými zaujímavými farbami a nemusí vôbec pôsobiť nudne. Či už dávate prednosť svetlosivej alebo tmavosivej, nezabudnite, že sivá je vždy vynikajúca voľba!