trendy kuchýň

Trendy kuchýň roku 2020

Každý rok je charakteristický určitými trendmi. Môžu to byť trendy v oblečení, kozmetike, no taktiež v interiérovom dizajne. Aj rok 2020 priniesol niečo nové. Nové trendy kuchýň rozhodne potešia každého milovníka originality. Ak vy premýšľate, že by ste svoju kuchyňu trochu zmodernizovali, máme pre vás zopár tipov.

trendy kuchyn
Čistota a minimalizmus sú v obľube už roky. Zdroj: iKuchyne

Kuchyňa je veľmi frekventovanou a využívanou miestnosťou. Pravidelne tu pripravujeme a konzumujeme pokrmy. Kuchyňa je vhodná na dlhé konverzácie s priateľmi. Ak je správne zariadená, človek sa v nej cíti dobre. V roku 2020 prichádzajú do kurzu nové trendy kuchýň. Tie si rozhodne zamilujete.

siva kuchyna
Jemné doplnky, ako napríklad farebné línie nábytku, sú tento rok trendy. Zdroj: Pinterest.com

Kuchyňa s čistými líniami

Základom moderných kuchýň je už niekoľko rokov minimalizmus a čistota. Takýto priestor omnoho lepšie dýcha a človek sa v ňom cíti dobre. Tento rok sa k tejto dvojici pridávajú čisté línie. Sú moderné a dokážu do miestnosti priniesť úplne iný rozmer. 

Pomocou čistých línií vytvoríte v kuchyni veľmi príjemnú atmosféru. Miestnosť vyzerá rovnomerne a štýlovo. Ako však dosiahnuť presne takýto efekt? Ide to ľahšie, ako sa zdá. 

cierna kuchyna
Nad stôl alebo ostrovček zvoľte luster, ktorý zaujme. Zdroj: iKuchyne

Jednu líniu dokážete v kuchyni vytvoriť vtedy, ak stavíte na vstavané spotrebiče. Takéto spotrebiče vám ako výškou, tak šírkou perfektne zasadnú do konceptu miestnosti a nebudú zbytočne vytŕčať. Kuchyňa v takom prípade bude pôsobiť ako celok. Dobre urobíte, ak zvolíte spotrebiče so zatláčajúcimi gombíkmi. Dnes túto funkciu poskytuje veľké množstvo rúr, mikrovlniek či umývačiek riadu. 

Elegancia vo forme svetiel

Svetlá neboli nikdy viac ospevované ako v tomto roku. Okrem svojej funkčnej stránky budú fungovať ako skvelý doplnok do domácnosti. Vďaka centrálnemu svetlu osvetlíte celú miestnosť. Vďaka doplnkovému svetlu zas dosiahnete určitú atmosféru. 

hneda kuchyna
Ak máte v kuchyni vysoké stropy, využite to na masívny odsávač pár. Zdroj: ikuchyne

Doplnkové osvetlenie je presne to, ktoré by vám v roku 2020 nemalo chýbať. Okrem menších lámp stavte na dekoračné osvetlenie, ktoré pokojne nainštalujte na hrany skriniek. Môžete zvoliť osvetlenie nad jednotlivými poličkami. 

Máte v kuchyni ostrovček alebo minimálne jedálenský stôl? V tom prípade by ste nad ne mali zvoliť výrazný luster, ktorý osvetlí miesto a kuchyni dodá elegantný vzhľad.

cierna kuchyna s drevom
Čierna farba kuchyniam stále kraľuje. Zdroj: iKuchyne

Vedeli ste, že … 

Svietidlá sú síce dôležité, no ich príliš veľké množstvo pôsobí odpudzujúco. Každá miestnosť by mala mať jedno centrálne svietidlo a 2 – 3 doplnkové osvetlenia. Viac svetla by mohlo pôsobiť negatívne a príliš umelo.

pastelova kuchyna
Tento rok sú trendy pastelové farby. Zdroj: Pinterest.com

Nahé plochy z dreva

Drevo je jednoznačne najlepším materiálom ako do kuchyne, tak do inej miestnosti. Jeho najväčšou výhodou je odolnosť a dlhá výdrž. Pravdou však je, že do dreva musíte investovať vysoké čiastky. Ak vám to na začiatku pri zariaďovaní nevadí, môžete si byť istí, že drevo vám to vráti. 

Do kuchyne sa perfektne hodí kombinácia dreva s rôznymi inými materiálmi. Pokojne stavte na čisté drevo. Práve nahé drevené plochy sú elegantným kúskom. Nikdy vás neomrzia a vždy budú štýlové.

jemna kuchyna
Pastelové farby kombinujte s neutrálnym nábytkom. Zdroj: Pinterest.com

Rada odborníka:

Pri dreve nezabúdajte, že je potrebné správne sa oň starať. Dávajte si pozor na vlhkosť a vodu. Správnou starostlivosťou dosiahnete dlhú životnosť.

Svieže farby v kuchyni

Premýšľate nad farbou? Pred samotným výberom nábytku by ste ju mali mať už premyslenú. Podľa nej budete následne kombinovať jednotlivé doplnky a nábytok. Rok 2020 je v oblasti farieb do kuchyne zhovievavý. Ponúka totižto širokú paletu farieb. Okrem bežnej bielej, čiernej alebo hnedej môžete zvoliť svieže odtiene.

trendy kuchýň
Nebojte sa zaujímavých farebných kombinácií. Zdroj: iKuchyne

Pod pojmom svieže odtiene máme na mysli pastelové farby, ako napríklad ružová či modrá. Takéto farby príjemne vyvážite neutrálnym nábytkom. Dávajte si však pri kombinovaní pozor. Najlepšie urobíte, ak skombinujete 1 – 2 farby. 

Kovové doplnky do každej kuchyne

V kuchyni by ste mali mať zopár doplnkov, ktoré skvelo vyplnia prázdne miesto. V prípade veľkej kuchyne voľte väčšie doplnky. V prípade malej zas naopak. 

netradicna kuchyna
Ak máte radi zaujímavé doplnky, zvoľte netradičné svetlo. Zdroj: Pinterest.com

Rok 2020 diktuje kovové doplnky. Vyzerajú moderne, štýlovo a nadčasovo. Ich najväčšou výhodou je to, že sa hodia ku každej farbe a ku každému materiálu. Vďaka ich elegantnému dizajnu vytvoria v kuchyni príjemnú atmosféru. Pritiahnu na seba pozornosť a miestnosť zjednotia.

Trendy kuchýň sa každým rokom menia. Preto je dobré zariadiť si svoju kuchyňu neutrálne a minimalisticky. Následne v nej môžete každý rok meniť doplnky alebo iné maličkosti. 

Rada na záver

Základom moderných kuchýň je svieži priestor, funkčnosť a jednoduchosť. Na tieto tri podmienky nezabúdajte pri nakupovaní doplnkov. Je lepšie, ak zvolíte 2 – 3 väčšie doplnky, ako veľa malých. Preplnená kuchyňa nevyzerá dobre. 

Hľadáte viac inšpirácie? 
Pozrite si náš e-shop
Do e-shopu