zlaté príručné stolíky

Využite príručný stolík na viac spôsobov!

Príručný stolík nie je kus nábytku, ktorý by vám po vstupe do miestnosti primárne chýbal, ako napr. konferenčný stolík. Príručný stolík skôr prehliadneme. Najčastejšie pribudne do interiéru až ako úplne posledný! Považujeme ho za mnohostranne využiteľný kúsok nábytku, ktorý si nájde miesto nielen v obývačke, spálni, ale napríklad aj v kúpeľni.

zlaté príručné stolíky
Príručné konfernečné stolíky v zlatom prevedení (Zdroj: Pinterest)

VEDELI STE, ŽE

Pôvodne sa príručné stolíky začali využívať okolo roku 1913, a to na servírovanie nápojov ako káva a čaj v kruhoch vyššej spoločnosti… Cieľom bolo, aby bola obsluha nenápadná a nerušila spoločnosť.

konferencny stolik
Zroj: iKuchyne.sk

Príručný stolík s úložným priestorom

Ocenia ho najmä tí, ktorí majú radi veci na svojom mieste, ale zároveň vždy takpovediac ,,poruke“! Úložný priestor môže byť v podobe zásuvky, či police pod doskou stola. Využijete ho na odloženie drobnej elektroniky, časopisov, ale aj iných drobností. Hodí sa do obývačky, ku kreslu. Výborne vyplní prázdny priestor pri strete dvoch sedačiek, usporiadaných do pravého uhla. Záleží od vášho vkusu alebo aktuálnej potreby. V každej pozícii ukáže zaujímavo a zároveň úplne odlišne. Ak budete mať chuť na menšiu zmenu, tento stolík vám ľahko poslúži.

drevený príručný stolík
Drevený príručný stolík s dvomi možnosťami umiestnenia. (Zdroj: iKuchyne.sk)
prirucny stolik

Mini knižnica v konferenčnom stolíku

Ste vášnivý čitateľ a máte naraz rozčítaných niekoľko titulov? Zároveň máte rád veci na svojom mieste? Využite príručný stolík ako mini knižnicu ,,poruke“. Knižky sa nebudú nevhodne povaľovať, navyše to vašej spálni či obývačke pridá na detaile. Príručný stolík s mini knižnicou vyznie ešte viac, ak budú knihy farebne dopĺňať charakter celej miestnosti. 

konferencny stolik z masivu_
Príručný stolík ako mini knižnica (Zdroj: iKuchyne.sk)

Nočný stolík

Nenašli ste tie pravé nočné stolíky? Hľadajte aj medzi príručnými stolíkmi! V širokej ponuke, rozmanitých štýlov môžete ľahšie nájsť tie správne kúsky, ktoré budú ladiť s vašou spálňou. Nočné stolíky sú často jednoduché a strohé. Ak nočnú lampu štýlovo zladíte s vybraným stolíkom, vytvoria výnimočnú dvojicu, ktorá dodá vašej spálni ten správny šmrnc! 

cierny prirucny stolik
Príručný stolík ako nočný stolík (Zdroj: Pinterest)

Stojan na kvety

Aby rastlina vyznela, potrebuje byt umiestnená v správnej výške. Nájsť však štýlovo vhodný a zároveň zaujímavý stojan, nemusí byť najľahšie. Výborne môže poslúžiť v takejto situácii aj príručný stolík. Výška príručného stolíka býva niekde medzi 40-50 centimetrami, čo je optimálne aj z hľadiska stability aj celkového vyznenia. Kvet na takomto stojane zahrá v interiéri omnoho výraznejšie ako len položený na zemi. Dekorujte príručný stolík napríklad aj vázou s darovanou kyticou. 

príručný stolík na chodbe
Príručný stolik ako stojan na rastlinu (Zdroj: Pinterest)
(Zdroj: iKuchyne.sk)
(Zdroj: iKuchyne.sk)

Príručný stolík v kúpeľni

Prečo práve v kúpeľni? Možno sa opýtate viacerí… Ale ÁNO, aj v kúpeľni si nájde svoje využitie. Podmienkou však je, že priestor kúpeľne to musí dovoľovať. Ak máte väčšiu kúpeľňu, môže byť iba čisto štýlovou záležitosťou. Dekorujte ho vhodnou rastlinou, vonnou sviečkou a podporíte pocit útulnosti. Ak máte radi relaxačný kúpeľ, príručný stolík si ľahko umiestnite k vani a poslúži vám na odloženie pohára s vínom, telefónu s hrajúcou hudbou.

príručný stolík v kúpelni
Píručný stolík v kúpeľni (Zdroj: Pinterest)
(Zdroj: iKuchyne.sk)
(Zdroj: iKuchyne.sk)

Miesto pre niečo výnimočné

Ste milovníkom hudby? Vlastníte originálny alebo historický hudobný prehrávač či rádio? Ste naň patrične hrdý? Zaslúži si extra miesto! Štýlový príručný stolík vytvorí ideálne podmienky pre umiestnenie vášho vzácneho pokladu. Navyše, ľahko ho premiestnite podľa vašej aktuálnej potreby! Aj takto sa dá využiť príručný stolík vo vašom interiéri štýlovo a funkčne zároveň. Ako inšpiráciu ponúkame kombináciu retro gramofónu s príručným stolíkom v boho štýle. Kombinácia týchto dvoch prvkov v interiéri bude pôsobiť určite nevšedne! Nebojte sa odvážnych kombinácií, ak chcete niečo vyzdvihnúť použite kontrast!

vintage príručný stolík
Príručný stolík pre gramofón (Zdroj: Pinterest)

Príručný stolík nemusí byť iba miestom, na ktoré si položíte šálku s kávou, mobil či knihu. Správne vybraný, vhodne umiestnený a štýlovo dekorovaný stolík bude odrážať váš vkus a zároveň napĺňať vaše potreby. Ak vám vo vašom interiéri ešte niečo chýba, pouvažujte práve nad príručným stolíkom. Ponúkli sme vám inšpirácie a tipy ako sa dá príručný stolík v interiéri využiť.