kreslá v obývačke

Štýlové kreslo aj u vás doma!

Po dlhom dni v práci nie je nič lepšie, ako sadnúť si do útulného kresla, vystrieť si nohy, zapnúť televíziu a vypnúť. Či už ste fanúšikom moderných kúskov, stredoveku, alebo máte radi klasické, tradičné sedadlá. Určite tu nájdete to svoje, ktoré perfektne zapadne do vášho štýlu a priestoru. A však, je potrebné zvážiť niekoľko faktorov, ktoré vám pomôžu nájsť ideálne kreslo pre vás do obývačky.

1. Nezabúdajte na svoj štýl

Kľúčová vlastnosť pri výbere vysnívaného kresla znie na prvý pohľad  možno až príliš jednoducho. Musíte nájsť také kreslo, ktoré bude odrážať váš štýl a vašu osobnosť. Je však potrebné myslieť aj na celkový interiér vašej obývacej miestnosti, mali by ste myslieť aj na to, či kreslo nebude pôsobiť vo vašej obývačke príliš rušivo. Treba preto zvoliť aj adekvátnu farbu, či veľkosť. Vyberajte najmä také farby kresiel, ktoré vás upokojujú a myslite aj na veľkosť, ktorá často môže opticky zmenšiť miestnosť.

2. Aby farba ostala takou, ako na začiatku

Biele, alebo svetlo farebné kreslá síce vyzerajú krásne a luxusne. Treba však zvážiť aj to, či nedopatrením nepríde do styku s kávou, alebo či vám vaše dieťa nebude chcieť naň niečo nakresliť, aj bez vášho súhlasu. Hodnota a krása takýchto kresiel rýchlo klesá, pretože sa veľmi rýchlo zašpinia. V týchto prípadoch odporúčame najmä tmavšie, výraznejšie farby kresiel. Tým však netvrdíme, že svetlo-farebné kreslá sú zlé. Naopak, všetko sa dá vyriešiť, keď sa chce.

Naše riešenie: Ak sa vám naozaj veľmi páčia kreslá bielej farby, alebo svetlej farby, tak skúste v rizikových situáciách prehodiť cez kreslo deku, môže byť aj biela, ak si na tejto farbe naozaj potrpíte. Zabezpečí vám to, že vaše kreslo bude v bezpečí pred kvapkou kávy, či kúskom koláča.

3. Voľte takú veľkosť, akú skutočne potrebujete

Ak je vaša obývacia miestnosť menšia a kreslo si chcete aj tak zadovážiť, odporúčame vám niečo menšie, minimalistické, aby vám kreslo v obývačke zbytočne nekradlo priestor. Lepší odpočinok si v tomto prípade viete dopriať na gauči. Pokiaľ máte priestoru na rozdávanie, je fajn zvážiť čo na kresle chcete robiť. Chcete sa zabaliť do deky a čítať knihu, alebo hľadáte len niečo na vyplnenie priestoru? V tomto prípade sa obzerajte po väčších kúskoch obývacích kresiel, ktoré sú často veľmi zaujímavo riešené.

Rada odborníka: Ak máte menej priestoru, siahnite po menších útulných kúskoch, ktoré môžete v každom prípade preniesť, či presunúť. V opačnom prípade, ak chcete priestor vyplniť, voľte masívne kreslá, alebo zvoľte viacero jednoduchých obývacích kresiel. Nikdy neviete kedy sa zídu.

Sivé kreslo Scandinavia
(Zdroj: iKuchyne.sk)

4. Berte ohľad na životnosť vášho nového kresla

Ak dokážete myslieť na všetky aspekty vášho života, dokážete zabezpečiť to, aby vaše nové kreslo vydržalo bez poškodenia veľmi dlhú dobu. Toto vaše miestečko pohodlia môže vydržať aj celý váš život. Pozerajte sa aj na to, z čoho je vyrobený jeho rám. Na základe tohto budete vedieť, ako s kreslom manipulovať. Taktiež sa pozerajte aj na to, čím bude vaše nové kreslo v obývačke čalunené.

Tip od nás: Nenechajte sa oklamať. Ak vás látka zaujme vizuálne i na dotyk, dajte si pozor na takzvané martinale, ktoré by malo byť čo najvyššie. Ak zvolíte čalunenie z nízkym počtom bodov tohto hodnotenia, hrozí rýchlejšie opotrebenie.

5. Myslite na to, aký komfort vám kreslo poskytuje

Keď budete hľadať to správne kreslo, myslite aj na to, ako sa budete v ňom cítiť. To, že vyzerá fakt luxusne a trhá vám srdce to, že ho nemôžete mať doma, nevyvráti fakt, že kvalitný oddych nebude až tak zaručený. Je tu veľa faktorov, ktoré treba zvážiť. Napríklad ak je vaša budúca fotelka z vlny, musíte brať do úvahy to, že v lete vás bude chladiť, a v zime naopak hriať. A to naozaj nemusí byť každého šálka kávy.

Tip od nás: Nevyberajte kreslo na základe trendu, ten rýchlo pominie a pokiaľ chcete mať vaše kreslo dlhodobo, nie je to práve najlepšie riešenie. Podstatou kúpy kresla je to, aby ste sa v ňom cítili naozaj pohodlne.

Je fakt, že výber správneho kresla môže byť celkom náročný. Ak však vezmete do úvahy týchto 5 rád, ako si správne vybrať nové obývacie kreslo, určite chybu nespravíte. Treba si však dôsledne odpovedať na všetky otázky, ktoré sa týkajú tohto procesu. Toto kreslo bude niesť časť vašej duše, budete v ňom relaxovať, ale aj vytvárať nové spomienky s ratolesťami.