Zariaďte si izbu v talianskom štýle

Zariaďte si izbu v štýle vašej obľúbenej krajiny. Usporiadajte nábytok tak, aby ste sa mohli naplno venovať svojej vášni. Žiaden strach, že nebývate v Taliansku. Spomienku na hotelovú izbu, v ktorej ste trávili príjemné večery na talianskom pobreží, môžete previesť do reality. Ocitnite sa v Taliansku ako mávnutím čarovného prútika vďaka niekoľkým jednoduchým fígľom. Zistíte, ako si zariadiť izbu na taliansky štýl.

Pri zariaďovaní si pomôžte dizajnovými kúskami. Zdroj: iKuchyne.sk

Lámete si hlavu s tým, ako si zariadiť izbu v talianskom štýle?

Dlho si ju lámať nebudete. Vďaka týmto tipom a trikom sa z vašej skromnej izby rýchlo stane oáza pokoja a mieru. Taliani sú charakteristickí svojou veselou náladou a bohémskym štýlom života. Pouvažujte, čím si vás talianska kultúra získala natoľko, že premýšľate nad zmenou interiéru. 

Originálny konferenčný stolík skrýva poklad. Zdroj: iKuchyne.sk

Vedeli ste, že?

Na vidieku stále drží prvenstvo vo funkčnosti a precíznom vyhotovení tzv. toskánsky štýl.

Béžová pre Talianov

A pre Slovákov. Lebo dnes sa umenie, dizajn a architektúra nemusia pevne viazať k rodnej hrude. Čo sa vám zapáči, to si odneste domov. I keď len v obraznej podobe. Máte jasno v tom, čo poháňa vašu túžbu po talianskom štýle domácnosti? Taliansky štýl sa jednoznačne pýši nadčasovou eleganciou. Bledé odtiene hnedej, krémovej, perleťovej a ružovej v kombinácii s nástennými zrkadlami dávajú miestnosti rozmer palácovej siene.

Biela opticky zväčšuje priestor. Zdroj: iKuchyne.sk

Ako si zariadiť izbu, aby z nej vyžarovala príjemná atmosféra?

Skôr by ste sa mali pýtať, ako si zariadiť izbu tak, aby takýto druh atmosféry prirodzene priťahovala. V talianskom štýle interiéru sa snúbi prepych s čistotou a nežnosťou. Zameriava sa na pohodlie. Dostupné sú rôzne druhy posedenia, stolík s krátkymi nohami na čaj a veľká posteľ.

dreveny stolik
Dizajn povýšený na piedestál. Zdroj: iKuchyne.sk

Pohodlie je pre Talianov prvoradé

Vďaka nábytku a umeleckým schopnostiam si môžete prvotriedny luxus blízky slnečnému Taliansku vychutnať aj u vás doma. Nejeden mladý človek sa pýta, ako si zariadiť izbu tak, aby pripomínala taliansky apartmán. Nuž, chce to štipku kreativity, návštevu predajne s nábytkom a trpezlivosť. Výsledný produkt zložený z týchto troch prísad sa vám odmení prestížnym komfortom

Sudy, ktoré vám bude každý závidieť. Zdroj: iKuchyne.sk

Oblé tvary 

Nábytok v talianskom štýle je charakteristický takmer úplnou absenciou ostrých hrán. Typické sú oblúky, vzory, oblé línie a lišty. Ak neviete, ako si zariadiť izbu v talianskom duchu, poradíme vám. Zaobstarajte si typicky talianske kreslá s opierkami na ruky a elegantným čalúnením. Starostlivosť o ne nebude najjednoduchšia, no pre krásu sa trpí. 

Jednoduchý taliansky štýl s čistými líniami. Zdroj: iKuchyne.sk

Privítajte návštevu vo veľkom štýle

V historického hľadiska ide o neodlučnú časť slušného hostiteľstva. Časom táto úroveň zapadla prachom a dnes nájdeme taburetky len v domoch starších obyvateľov. Postupne sa však tradícia slušného hostiteľstva prebúdza k životu a dopyt po taburetkách rastie. Rovnako sa popularite tešia rôzne pufáky, nízke stolčeky a pohovky. Nesmú chýbať ani vo vašej taliansky zariadenej izbe. 

Naservírujte si kávu po svojom. Zdroj: iKuchyne.sk

Elegantný luster ako z minulého storočia

Podobne ako tomu je u taburetiek aj ozdobné lustre zažívajú boom vo svojej popularite. Obzvlášť luxusné sídla sa honosia lustrami enormných rozmerov. Vám do talianskej miestnosti postačí menší, avšak nemenej očarujúci luster. Hra slnečných lúčov v kryštálových sklíčkach vrhá na izbu závoj mystična. Dokonalý doplnok do talianskej izby.

Dokonalá súhra zrkadla a stolíka. Zdroj: iKuchyne.sk

Ako si zariadiť izbu v nadčasovom talianskom štýle?

Použite dostatok béžovej, aspoň štyri nástenné zrkadlá, aby sa dámy mali v čom obzerať a mäkký koberec. Ten dodá celej miestnosti spolu s krištáľovým lustrom vizáž zámockej komnaty. Doplniť ju môžete tiež čajovým stolčekom. Na vysokých oknách nesmú chýbať elegantné závesy. Zaopatrite miestnosť pohodlnou leňoškou

Keď siesta, tak vkusne a pohodlne. Zdroj: iKuchyne.sk

Rada odborníka

Zakomponujte do miestnosti mramor. Odkazuje na starovekú tradíciu talianskych zámkov a osvieži miestnosť svojimi chladnými farbami. 

Taliansky štýl interiérov narastá na popularite. Je len otázkou, kedy sa stane súčasťou domácností viacerých Slovákov. Predbehnite dobu. Teraz už viete, ako si zariadiť izbu v štýle talianskej aristokracie, tak hor sa do toho. Nebudete potrebovať ani veľký rozpočet.

Rozžiarte večer strieborným lustrom. Zdroj: iKuchyne.sk

Keď sa chystáte zariadiť v talianskom štýle iba jednu izbu v domácnosti, presvedčte sa, že tým nenarušíte celkovú vizáž príbytku.