rok 2020

Trendy pre spálne na rok 2020

Spálňa je intímnou miestnosťou, ktorú využívajú najmä majitelia domu. Mala by byť preto zariadená podľa vášho vkusu. Nové trendy ju však vedia príjemne oživiť. Trendy sa každým rokom menia a vždy prinášajú niečo nové. Práve tie na rok 2020 vás rozhodne potešia. Vyskúšajte inšpirácie do spální a inšpirujte sa nimi.

siva spalna
Okrem zrkadiel pokojne stavte na obrazy. Zdroj: Pinterest.com

Trendy pre spálne sa menia každý rok. Prinášajú do tejto miestnosti nádych modernosti a štýlovosti. Do spálne môžete nové trendy priniesť prostredníctvom doplnkov či menších dekorácií. Nie je nutné prerábať celú izbu. Myslite na to, že trendy tohto roku sú odlišné od tých budúcoročných. Každý rok so sebou prináša niečo iné. Aké sú trendy na rok 2020? 

Prírodné materiály 

Spálne sú často zariaďované do neutrálnych tónov s prírodnými materiálmi. Mnoho inšpirácií do spální vám to potvrdí. Ľudia jednoducho takúto kombináciu milujú. Vytvára totiž skvelú atmosféru a spálňu vie opticky zväčšiť. 

kvet v spalni
Ak máte väčšiu rastlinu, pokojne stačí jedna. Zdroj: Pinterest.com

Medzi prírodné materiály však neradíme len drevo. Je síce veľmi štýlové a vyzerá dobre, no nie každý chce meniť celý nábytok. Stačí preto, ak si zvolíte doplnky z tohto druhu materiálu. Okrem dreva je prírodným materiálom bavlna, zamat alebo koža. Trendy na tento rok diktujú najmä pohodlie. Vytvorte si v spálni tú najlepšiu atmosféru. Zbavte sa stresu a vyspite sa doružova.

Vedeli ste, že:
V spálni človek strávi až tretinu svojho života? Preto by mala byť zariadená tak, aby ste sa v nej cítili čo najlepšie.

rok 2020
Prírodné materiály budú kraľovať celý rok. Zdroj: Pinterest.com

Inšpirácie do spálne diktujú tapety

Milovníci zaujímavých kúskov si rozhodne prídu na svoje. Mnohí interiéroví odborníci vravia, že rok 2020 je rokom tapiet, ktoré boli veľmi obľúbené skôr v minulosti. Posledné roky ľudia preferovali čisté steny v bledších farbách. Tento rok sa to však zmení. 

Netreba sa však tapiet zľaknúť. Nemusia byť len výrazné. Práve naopak. Mnohé fotografie či inšpirácie do spálne vám ukážu jednoduché tapety, ktoré môžu mať jemné vzory alebo sú jednofarebné. 

V prípade menších rastlín pokojne zvoľte rovno niekoľko kusov. Zdroj: Pinterest.com

Pri výbere tapety je dôležité myslieť na celý štýl spálne. Napriek tomu, že tapety sú výrazným kúskom, nemajú priťahovať pozornosť. Do miestnosti majú priniesť príjemnú atmosféru a majú splynúť s celkom. V prípade bledej spálne stavte na bledšie tapety a naopak. 

Neutrálne farby

Kombinácia prírodných materiálov a neutrálnych farieb je jednou z najobľúbenejších. A to nielen pre rok 2020. Ľudia ju obľubujú už roky. Je to najmä kvôli jej jednoduchosti, ktorá do spálne prináša rodinnú atmosféru. Bledšie odtiene vedia spálňu opticky zväčšiť, čo sa hodí najmä ľuďom bývajúcim v menších bytoch. 

Prírodné materiály, neutrálne vzory a rastliny sú tou najlepšou kombináciou. Zdroj: Pinterest.com

Neutrálnou farbou však nie je len biela farba. Vhodné sú aj jemné odtiene pastelových farieb. Veľmi obľúbená je karamelová, hnedá alebo sivá farba. Pri všetkých farbách ide však len o jemné a bledé odtiene. 

Takéto odtiene sa dajú veľmi jednoducho kombinovať s takmer všetkým. Sú skvelé hlavne vtedy, ak máte radi rôzne inšpirácie do spální a miestnosť neustále meníte. Ak chcete každý rok prispôsobovať svoju spálňu novým trendom, neutrálne farby sú pre vás ako stvorené.

trendy na rok 2020
Čiernej farby sa rozhodne nemusíte báť. Zdroj: Pinterest.com

Rada odborníka:
Mnohí ľudia majú veľmi radi čiernu farbu. Spolu s bledšími odtieňmi vytvorí dobre vyzerajúci kontrast.

Vzory, ktoré si zamilujete

Nebavia vás neutrálne farby a vzory? Chcete do nich pridať niečo zaujímavé? Stavte teda na vzory. Rovnako ako pri tapetách si však dávajte pozor na kombinácie. Miestnosť plná vzorov môže pôsobiť hekticky a nepríjemne.

trendy na rok 2020
Zrkadlá sú dôležitým doplnkom každej spálne v roku 2020. Zdroj: Pinterest.com

Najlepšie urobíte, ak skombinujete maximálne 1 – 2 vzory s neutrálnymi farbami. Bohate to stačí. Vytvoríte tak zaujímavú miestnosť, ktorá však bude stále veľmi prívetivá pre spánok a oddych. 

Zrkadlá všade, kam sa pozriete

Zrkadlá by nemali chýbať v žiadnej spálni. V prípade, že nie ste nadšencom tohto doplnku, jedno by ste mali mať určite. Okrem toho, že skvelo doplní celý priestor, ho tiež opticky zväčší. Hodí sa to každému, kto má malú spálňu. 

trendy na rok 2020
Biele a neutrálne farby vedia opticky zväčšiť každú miestnosť. Zdroj: Pinterest.com

Jedným zo štýlov tohto roku je elegantný a luxusný štýl. Takýto štýl dosiahnete najmä pomocou lesku. Lesklé doplnky a zrkadlá sú tým pravým. V spálni sa nebojte skombinovať 2 – 3 menšie zrkadlá. 

Inšpirácie do spálne sú plné skla

Premýšľate, čo by ste do svojej spálne ešte mohli zvoliť, aby vyzerala trendy a štýlovo? Inšpirácie do spálne jednoznačne diktujú sklo. Zasklené plochy budú v nadchádzajúcich mesiacoch veľmi obľúbené. 

Prírodných materiálov sa nebojte ani pri posteli. Zdroj: Pinterest.com

Ak si zariaďujete celú spálňu, nebojte sa staviť na väčšiu a štýlovú vitrínu. Rovnako sa nemusíte báť ani skleneného stola. Takéto kúsky sa v spálňach často nenachádzajú, a preto budú robiť zaujímavý dojem. 

Drevo je najobľúbenejším prírodným materiálom. Zdroj: Pinterest.com

Trendy do spální vás môžu inšpirovať a pomôcť vám zariadiť spálňu. Myslite však na to, že sa menia každým rokom. Najlepšie urobíte, ak si spálňu zariadite neutrálne. Každý ďalší rok si ju potom môžete meniť podľa nových trendov. 

Rada na záver

K neutrálnym farbám a prírodným materiálom sa skvelo hodia rastliny. Ak ich máte radi, nebojte sa ich umiestniť do spálne. V prípade menších rastlín zvoľte pokojne 2 – 3 kusy. Ak máte rastliny väčšie, stačí jedna, maximálne dve. 

Hľadáte viac inšpirácie? 
Pozrite si náš e-shop
Do e-shopu