konferenčné stolíky

10 tipov na ideálny konferenčný stolík

Konferenčné stolíky patria medzi základné vybavenie každej funkčne zariadenej obývačky. Okrem toho, že plnia dekoračnú a estetickú funkciu a slúžia na odkladanie rôznych drobností, môžu predstavovať aj skrytý úložný priestor. Na ich výrobu sa používajú rozličné materiály a tie najrozmanitejšie farby. Aké sú ale základné parametre výberu konferenčného stolíka a ktoré modely sú ideálnou voľbou pre vašu obývačku?

Na trhu nájdete v súčasnosti množstvo typov konferenčných stolíkov. Väčšinou sa vyrábajú z prírodných materiálov a sú zasadené do špecifických štýlov. Medzi zákazníkmi sú aktuálne populárnymi nielen moderné a retro konferenčné stolíky, ale tiež industriálne či škandinávske modely.

Ako si vybrať konferenčný stolík?

Pri výbere každého nábytku je potrebné zohľadniť jeho budúce využitie. Inak tomu nie je ani v prípade konferenčných stolíkov. Aké sú teda základné kritériá a parametre výberu ideálneho konferenčného stolíka?

Parametre výberu konferenčného stolíka

  • využitie
  • rozmer a tvar
  • veľkosť sedačky
  • štýl, materiál a farba

V prvom rade zvážte budúce využitie stolíka. Bude slúžiť len na dekoráciu alebo od neho vyžadujete multifunkčnosť? Ďalej berte do úvahy veľkosť vašej sedačky, ktorej prispôsobte aj veľkosť budúceho konferenčného stolíka. Samozrejme, zohľadnite aj celkový štýl, materiál a farbu konferenčného stolíka tak, aby bol vhodným doplnkom do vašej obývačky.

Ideálne konferenčné stolíky

V našej širokej ponuke nájdete konferenčné stolíky rôznych rozmerov, štýlov, materiálov a farieb. Dovolili sme si však vybrať 10 modelov, o ktorých si myslíme, že by vás mohli prinajmenšom zaujať.

1. Konferenčný stolík Simply

Prvým modelom v našom zozname je elegantný, minimalistický a moderný konferenčný stolík Simply. Vyznačuje sa kombináciou rôznych materiálov – konkrétne chrómovaným stojanom a lakovanou čiernou MDF doskou. Jeho výhodou je, že ho dokážete pohodlne zasunúť pod sedačku, čím získate ideálne miesto na kávu, čaj alebo čítanie.

2. Konferenčný stolík Storage

Konferenčný stolík Storage je dokonalým príkladom moderného a minimalistického štýlu bývania. Jeho okrúhla vrchná časť vyrobená z mangového dreva je odnímateľná, vďaka čomu ukrýva v spodnej časti odkladací priestor na noviny, časopisy či deky.

3. Konferenčný stolík Marrakesch

Model Marrakesch je dôkazom, že v našej ponuke nájdete konferenčné stolíky rôznych materiálov a prevedení. Tento unikátny dizajnérsky kúsok je tvorený mozaikou z keramiky a je vhodným doplnkom pre moderné interiéry. Marrakesh taktiež zaujme hravosťou a pestrosťou použitých farieb.

4. Konferenčný stolík Monsoon

Konferenčný stolík Monsson z agátového dreva je ideálnou voľbou do viacerých typov obývačiek. Vďaka svojmu čistému drevenému prevedeniu nájde využitie nielen v moderne zariadených priestoroch, ale predovšetkým v klasických a vidieckych interiéroch.

5. Konferenčný stolík Fusion

Výborným príkladom dokonalého industriálneho zamerania je konferenčný stolík Fusion. Svojmu štýlu je verný vďaka osvedčenej kombinácii mangového dreva a čierneho kovu. Použité mangové drevo sa môže bez ostychu pochváliť vysokou odolnosťou a trvácnosťou.

6. Konferenčný stolík Scandinavia

Úzke drevené nohy sú charakteristickou črtou škandinávskeho štýlu. Nimi sa vyznačuje aj konferenčný stolík Scandinavia, na ktorého realizáciu bola použitá prírodná drevovláknitá doska v oblom tvare. Tento minimalistický model zaručene zútulní každý severský typ bývania.

7. Konferenčný stolík Noble

Špecifickým modelom z našej ponuky je konferenčný stolík Noble. Ten je charakteristický atypickými tvarmi a kombináciou striebornej podnožky s bielou mramorovou doskou. Vďaka tomu, že pôsobí elegantne a luxusne, je vhodnou alternatívou do moderných obývačiek.

8. Konferenčný stolík Elements

Ďalším industriálnym modelom z našej ponuky je dvojkusový set konferenčných stolíkov Elements. V tomto prípade sú dominantami drevené dosky s okrúhlym tvarom. Samozrejme, nechýbajú ani čierne kovové podnožky. Praktickosť tohto modelu spočíva vo vysúvaní nižšej časti.

9. Konferenčný stolík Retro

Vo vidieckom a retro štýle bývania dokonalým spôsobom vynikne konferenčný stolík Retro. Tento masívnejší model je vyrobený z originálneho dreva sheesham, inak indický palisander. Nielenže ide o dizajnérsky skvost, ktorý perfektne spĺňa svoju estetickú funkciu, ale taktiež ponúka relatívne bohatý odkladací priestor.

10. Konferenčný stolík River

Na záver sme sa rozhodli ponechať priestor konferenčnému stolíku pre náročnejších zákazníkov. Je ním model River, ktorý je tvorený kombináciou dreva, skla a kovu, vďaka čomu sa odporúča do moderných obývačiek. Avšak, vzhľadom na to, že bolo na jeho realizáciu použitých viacero dominantných materiálov, je pomerne jednoducho kombinovateľný.

Odporúčanie na záver

Niektoré z nami vybraných modelov konferenčných stolíkov nájdete v našej ponuke aj v iných rozmeroch či farbách? Stačí, ak si pozorne prezriete kategóriu konferenčné stolíky a určite vám nič neunikne.

Pokiaľ by ste však mali nejaké doplňujúce otázky nielen o konferenčných stolíkoch, bez váhania nás kontaktujte. Sme vám neustále k dispozícii a radi vám pomôžeme vybrať správny sortiment do vašej domácnosti.