leňošky

Leňošky – dokonalé miesto pre váš odpočinok

Pokiaľ si cez víkend či po náročnej pracovnej dobe radi zdriemnete alebo prečítate dobrú knihu, môžete tak urobiť na leňoške. Nielenže sú leňošky mimoriadne pohodlné a vhodné pre váš odpočinok, ponúkajú aj estetickú funkciu. V prípade vkusného prevedenia totižto dokážu vyniknúť vo vašej domácnosti.

Nepočuli ste ešte výraz leňoška? Toto pomenovanie predstavuje akési spojenie kresla a sedačky do jedného celku. Jednoducho vysvetlené, môžete na nej sedieť s vyloženými nohami. Táto skutočnosť z nej robí nesmierne pohodlný produkt, ktorý je vhodný na čítanie, pozeranie filmov, počúvanie hudby, oddychovanie či driemanie.

tyrkysová leňoška
Leňoška môže byť ideálnym miestom pre váš každodenný odpočinok. Zdroj: iKuchyne!

Leňošky do každej izby

Keďže leňoška predstavuje plnohodnotný kus nábytku, jej umiestnenie je vhodné do hocakej miestnosti. Okrem toho, že nájde svoje využitie v priestranných obývačkách, ju môžete situovať tiež do spálne, detskej či hosťovskej izby, pracovne alebo do veľkej otvorenej chodby. Z dizajnového hľadiska pôsobí skutočne neodolateľne napríklad pri vykurovacích telesách.

V každom prípade, pravdepodobne sa zhodneme na tom, že leňošky sú doplnkom či nábytkom, ktorý môže pôsobiť nielen moderne a luxusne, ale aj elegantne. Vo všeobecnosti ide o dostupný a funkčný produkt.

Naše tipy na leňošky

Ak si leňošky na základe predošlých riadkov získali vašu pozornosť, považujeme za našu povinnosť predostrieť vám konkrétne tipy na tieto fantastické produkty. 

Našu ponuku začíname leňoškou Atlantica z textilného materiálu v jantárovej farbe. Tento model môžeme bez ostychu prirovnať k jednej strane sedačky v tvare L. Pýtate sa, prečo? Atlantica ju pripomína už samotným prevedením. Navyše, podobá sa na ňu aj kvôli príznačnej lakťovej opierke a opierke určenej pre hlavu.

Leňoška Atlantica
Leňoška Atlantica je vhodnou alternatívou do klasického, industriálneho aj moderného štýlu zariaďovania domácnosti. Zdroj: iKuchyne!
Leňoška Atlantica 2
Určite vynikne aj v kombinácii s drevenými doplnkami. Zdroj: iKuchyne!

Nemôžeme opomenúť ani tmavohnedú leňošku Chesterfield z umelej kože. Jej dominantnou črtou je hrubá vrstva čalúnenia a prirodzene sa znižujúce operadlo. Pozornosť zákazníkov si zvykne získať aj gombíkmi a gombíkovým prešívaním či klenutými drevenými nohami. Z estetického pohľadu pôsobí mimoriadne majestátne, moderne a luxusne.

Leňoška Chesterfield tmavohnedá
Príklad toho, ako dokáže tmavohnedá leňoška Chesterfield vyniknúť v presvetlenom priestore. Zdroj: iKuchyne!
Zdroj: iKuchyne!

Vedeli ste, že Chesterfield je označenie pre štýl, resp. dizajn nábytku, ktorý bol navrhnutý v Anglicku pred viac ako 150 rokmi? Vzhľadom na túto skutočnosť ho pokojne môžeme nazvať nadčasovým. Bol totižto v značnej miere preverený časom a na trhu je stále mimoriadne žiadaný. Tento anglický dizajn sa vyznačuje nielen luxusným vzhľadom, ale aj pohodlnou konštrukciou, elegantným spracovaním, oblými tvarmi či gombíkmi a gombíkovým prešívaním.

Klenuté drevené nohy a gombíkové prešitie vkusne dotvára celkový dizajn leňošky Chesterfield. Zdroj: iKuchyne!

V obdobnom štýle, no v zamatovom prevedení, nájdete v našej ponuke aj túto smaragdovozelenú leňošku. Podobne ako v predošlom prípade ide o model, ktorý sa vyznačuje luxusným, moderným a nadčasovým spracovaním. Samozrejme, opäť nechýbajú gombíky a gombíkové prešitia charakteristické pre Chesterfield.

leňošky
Táto leňoška vkusne vynikne aj v tmavších interiéroch. Zdroj: iKuchyne!
Jej zamatový povrch je pohodlný už na prvý pohľad. Zdroj: iKuchyne!

Odporúčanie na záver

Rada odborníka: V prípade leňošky môže byť ideálnym materiálom koža. Dokáže sa totižto veľmi rýchlo prispôsobiť teplote tela a okolitého prostredia. Práve preto je na koženej leňoške príjemne aj v lete, aj v zime.

Na druhej strane, naše predošlé tipy na ideálnu leňošku potvrdzujú, že na realizáciu tohto dokonalého miesta pre váš odpočinok nemusí byť použitá výhradne koža. Na záver vám preto odporúčame, aby ste sa pri výbere vašej budúcej leňošky riadili predovšetkým vaším inštinktom a individuálnymi požiadavkami.

Pokiaľ sa náhodou dostanete do slepej uličky a nebudete vedieť, ktorá leňoška je pre vás ideálnou, neváhajte nás kontaktovať. Naši odborníci sú vám neustále k dispozícii a ochotne vám poradia, ako zariadiť váš interiér.