ako zaiadiť predsieň

10 nápadov ako si vytvoriť vkusnú predsieň

Prvý dojem z vášho bývania vzniká po príchode do vstupnej haly. Je preto podstatné venovať zariadeniu tejto miestnosti dostatočnú pozornosť. Predsieň sa totiž často stráca pod záplavou šatstva, topánok a ostatných doplnkov. Vytvorili sme zoznam jednotlivých bodov, ktoré vám pomôžu pracovať s dizajnom predsiene.

špecifická predsieň
Zdroj: Pinterest

Lavica alebo iné sedenie je funkčným prvkom

Jednoduchý a zároveň veľmi vkusný spôsob, ako zveľadiť predsieň, je použiť taburetku. Určite tento doplnok prakticky využijete a nezostane bez akéhokoľvek povšimnutia okolím. Môže ísť tiež o menšiu lavičku, ktorú doplníte vankúšmi a dekou. Ide o prvok, vďaka ktorému sa budú cítiť  hostia príjemne a vítaní.

predsien so sedenim
Zdroj: Pinterest
Zdroj: iKuchyne.sk

Ako vždy, na detailoch záleží

Aby vstup do príbytku pôsobil naozaj skvostne, je potrebné vnímať detaily. Jednotlivé časti sa následne stávajú dôležitými nielen v rámci predsiene, ale celkového zariadenia interiéru. Dochádza k prepojeniu funkčnosti a estetična. Ide o samotné časti nábytku, nielen dekorácie. V súvislosti toho vytvárajú súhru v rámci interiéru. 

Je dôležité definovať charakter miestnosti. Nejde o príliš komplikovanú záležitosť, hoci sa tak môže javiť v záplave rôznych štýlov, snažte sa jednoducho odzrkadliť vašu osobnosť do bývania. Oživte predsieň niečim, čo je pre vás typické. Pokiaľ ste vášnivá milovníčka módy, nemajte strach z nápaditých módnych dekorácií a poveste napríklad klobúky na stenu. Ak na druhej strane milujete cestovanie, nebojte sa pridať fotografie, možno i trasu vašich navštívených miest. Tieto záchytné body vám pomôžu s dizajnom miestnosti a nasmerujú vás správne pri vyberaný vzorov, farieb a materiálov v rámci predsiene i celého bývania.

Zdroj: Pinterest
Zdroj: iKuchyne.sk

Dôležitý je v rámci vchodovej haly úložný priestor. V tomto prípade sa môžete rozhodnúť pre samostatný botník a šatník na oblečenie, alebo môžete do vstupnej haly umiestniť vstavanú skriňu

Pokiaľ je vaša predsieň menšia, je tu stále možnosť, ako zveľadiť jej priestory.

Vhodný doplnok je malý stolček, na ktorý položíte dekoračné predmety – zopár kníh, časopisov a kvety. Na stenu nad stolčekom môžete zavesiť zopár obrazov. Ak potrebujete toto miesto ušetriť na prípadný úložný priestor, skúste pred stolček umiestniť napríklad košík na topánky. 

V prípade, že máte viac priestoru, určite ho využite a doplňte o vyšší stolček, kde dekoratívne umiestníte kvety a ostatné doplnky ako napr. sviečky. Môžete sa rozhodnúť i pre vyššiu komodu, ktorá bude zároveň odkladacím priestorom aj dekoračným prvkom.

predsien
Zdroj: Pinterest
konzolovy stolik
Zdroj: iKuchyne.sk

Môžete sa rozhodnúť i pre minimalistické doplnky v predsieni. V tento prípade je dôležité zjednotiť priestor a dodať mu istú jednoliatosť. Vznikne tým na prvý pohľad veľmi decentný a čistý dizajn miestnosti. Použite minimálne doplnky, napríklad vysokú vázu s tŕstim, sivý koberec a vytvoríte tam minimalistický dizajn predsiene.

chodba
Zdroj: Pinterest

Prepojením jednoduchých doplnkov s úložným priestorom vzniká  v predsieni súhra.

Vytvorte si jednoduché prostredie. Použite komodu a nad ňu umiestnite závesný predmet, najčastejšie ide o zrkadlo, obraz, fotografiu. Vstupnú chodbu doplňte o koberec a vešiak na odkladanie vecí. Sú to jednoduché časti nábytku, ktoré sú veľmi praktické a priamo zapadajú do priestorov predsiene. 

Malá rada

V závislosti rozmerov miestnosti je dôležité vypĺňať priestory úmerne. Vyberajte nábytok a doplnky, ktoré nebudú príliš kričať, ale naopak ani zapadať v prachu. Väčšie časti nábytku sú vyvážené vo veľkých priestranných halách. V malých miestnostiach by neboli vôbec prínosné.

Koberec je vo vstupnej hale veľmi vhodný. Ide o malý detail, ktorý vynikne v predsieni a taktne prepája estetickosť s funkčnosťou. Možno ste sa doposiaľ naň nepozerali týmto spôsobom. V prípade pekného spracovania je viac ako len rohožkou pod nohami. Je veľmi pekným kúskom, ktorý dopĺňa interiér. 

Pokiaľ máte radi menej tradičné a viac moderné haly, nebojte sa kombinovať rôzne vzory a materiály. Prepojíte tým jednotlivé kúsky a dostatočná variabilita v priestore môže zanechať prekvapivý dojem. 

Úložný priestor môže dopĺňať i prútený kôš. Ide o dekoračnú a zároveň praktickú súčasť. Nezaberie príliš veľa miesta a v interiéri môže veľmi pekne ukázať.

ako zaiadiť predsieň
Zdroj: Pinterest

Vešiak na šaty nemusí byť dostatočný pomocník na vaše oblečenie. Pokiaľ sa preň predsa rozhodnete, určite si zvážte či máte priestor aj na odkladanie mimosezónnych búnd, aby nenastala situácia, kedy nebudete mať kam kabáty uložiť. Je tu samozrejme i iný variant. Ak sa rozhodnete pre vstavanú skriňu v predsieni, musíte brať do úvahy ostatné prvky nábytku a dekorácií, ktoré sa musia prispôsobiť, keďže ide o veľkú časť zariadenia.

predsien so stolcekom
Zdroj: Pinterest

Oživte váš domov ešte pred vstupom doň

Prvý dojem môže vskutku zohrávať i vchod do domu, teda dvere a predzáhradka. Nebojte sa zdokonaliť aj tieto časti, ktoré patria do vášho príbytku. Sú súčasťou, preto ich určite nezanedbávajte. Zväčša tu stačí pridať pár zaujímavých detailov, ktoré výsledne skrášlia príbytok. Použite vysoký kvetináč, vchodové svetlo, prípadne vytvorte alej z kríkov.

Zariadenie predsiene charakterizuje zväčša dizajn príbytku. Ide o medzník, ktorý je v byte potrebný najmä z praktického hľadiska na odkladanie šatstva a topánok. Je dôležité predsieň zariadiť funkčne, no nemožno opomenúť aj jej estetickú stránku. Dosiahneme to výberom správnych kusov nábytku a kombináciou praktického úložiska. Môže ho zastávať práve šatníková skriňa, botník a vešiak na oblečenie. Nezabudnite pridať i dekorácie, ktoré ozvláštnia interiér a vdýchnu mu istú jedinečnosť.