tv-stolik-mystic-living

TV stolíky vôbec nevyšli z módy! Vyberte si ten váš!

TV stolíky patria medzi praktické a štýlové kúsky do obývačky. Poskytujú miesto nielen na postavenie televízie. Mnohé z nich majú aj dostatočne veľký úložný priestor, ktorý môžete veľmi efektívne využiť. Hoci už TV stolíky nie sú tak obľúbené ako v minulosti, nemali by vám v obývačke chýbať.

Dnešné trendy často diktujú minimalizmus. V rámci toho sa televízie často zavesia na stenu. Poskytujú tak skvelý zážitok z filmu. Televízie taktiež vyzerajú na stene veľmi moderne. Nie každý však chce televíziu na stene. Ak patríte do tejto skupiny aj vy, rozhodne by ste mali staviť na TV stolík. 

Správne rozmery 

Na začiatok je dobre rozmyslieť si, aký veľký by mal byť váš TV stolík. Rozmery stolíka by sa mali odvíjať od veľkosti obývačky. Kým do väčšej obývačky je vhodnejší veľký stolík, do menšej presný opak. 

Základom je, aby bol TV stolík dostatočne veľký pre televíziu. V prípade väčšej televízie budete potrebovať aj väčšiu plochu, kam ho postaviť. Ak by ste si vybrali menší stolík, mohol by pri veľkej televízií zaniknúť. Celkový výzor takejto kombinácie by bol skôr asymetrický.

Vedeli ste, že:

TV stolíky môžu byť umiestnené aj pri televízií zavesenej na stene. Stačí, ak pod televíziu umiestnite stolík. Takáto kombinácia vyzerá prirodzene a poskytuje miesto, napríklad na domáce kino.

Štýl laďte podľa obývačky

To, ako bude stolík vyzerať, v akom odtieni a materiáli bude, sa odvíja od obývačky. Ak máte obývačku zladenú prevažne do bledých farieb, stolík by mal byť tiež bledý. Naopak, ak u vás prevažujú tmavé farby, nebojte sa tmavších odtieňov. 

Kusy nábytku by však mali spolu ladiť. Dávajte si pozor na rôzne kombinácie štýlov. Nemusia sa totiž vyplatiť. TV stolík nemá priťahovať pozornosť. Má obývačku doplniť a poskytnúť miesto pre televíziu.

Masívne kusy sú vhodné do veľkých obývačiek

Masívne kusy nábytku sú vhodné pre väčšie miestnosti. Sú totiž veľké a zaberajú veľkú plochu. Preto s nimi opatrne do malých priestorov. Takéto TV stolíky však vyzerajú skvelo. Hodia sa k veľkej televízií, a často poskytujú aj dostatok úložného priestoru. 

Ak chcete ušetriť miesto, na trhu nájdete veľa stolíkov v minimalistickom prevedení. Dajú sa jednoducho kombinovať. Taktiež často poskytujú úložné priestory v podobe zásuviek alebo skriniek. 

Rada odborníka:

Masívne TV stolíky by ste mali skombinovať s ďalším masívnym nábytkom. Ak by ste zvolili stolík v masíve, mohol by pôsobiť príliš dominantne. Stavte skôr na jednoduchšie typy, ktoré vedia splynúť s celkom.

TV stolíky s úložným priestorom 

Ako sme už vyššie spomenuli, TV stolíky môžu mať aj úložný priestor. Pri ich vyberaní by ste mali staviť práve na tieto modely. Sú funkčné a omnoho praktickejšie ako tie bez nich. Vďaka úložným priestorom ich využijete nielen na televízor.

Najlepší materiál

Materiálov, ktoré sa používajú na výrobu nábytku, je nespočetné množstvo. Najlepším materiálom je drevo. Je nielen najodolnejšie, ale taktiež najtrvácnejšie. Vydrží totiž roky. Je však potrebné správne sa oň starať. Na začiatku si za takýto materiál priplatíte viac. Pravdou však je, že sa to oplatí. 

Dobrými materiálmi sú aj drevotrieska alebo laminát. Sú lacnejšie, no taktiež sú odolné. Nie je potrebné nejako špeciálne sa o ne starať. Vydržia menej ako masív, no do bežných domácností sú ako stvorené. Vhodné sú aj do menších obývačiek, pretože nie sú tak veľké.

TV stolík ako súčasť obývacej steny

Chcete si byť istí, že sa TV stolík bude do vašej obývačky určite hodiť? V tom prípade by ste mali staviť na taký, ktorý je súčasťou obývacej steny. Takáto sada je zladená do jedného materiálu, farby a štýlu. Rozložiť ju môžete podľa viacerých schém.

Nevýhodou je, že mnohé obývacie steny nie sú veľmi originálne. Jednotlivé kúsky sú veľmi podobné. Preto stena môže vyzerať občas fádne a nudne. Ak ste za zaujímavé kúsky, radšej ich kupujte jednotlivo. Nekombinujte však nikdy viac ako 1 – 2 rôzne štýly. Obývačka by mohla pôsobiť chaoticky a vytvárať nepríjemnú atmosféru.

TV stolíky sú stále štýlové kúsky hodiace sa do každej jednej obývačky. Pri ich výbere dbajte na štýl obývačky a na nábytok, ktorý v nej máte. Taktiež je dôležité myslieť na rozmery a veľkosť televízora.

 

Hľadáte viac inšpirácie? 
Pozrite si náš e-shop
Do e-shopu