5 interierovych tipov

5 interiérových tipov, ktoré zvýšia hodnotu vášho bývania

Premýšľate nad tým, ako zariadiť byt či dom tak, aby ste s tým boli úplne stotožnení? Pripravili sme si článok, v ktorom vám prezradíme 5 interiérových tipov, ako zvýšiť hodnotu vášho bývania. Nebojte sa, nebudú to finančne náročné tipy, práve naopak. Niekedy stačí naozaj veľmi málo, a hodnota vašej nehnuteľnosti porastie smerom hore. 

5 interiérových tipov
Zdroj: iKuchyne!

Top 5 interiérových tipov

Kvalitné materiály sú základ

Kvalita a remeselné spracovanie by mali odrážať každé vlákno vášho bytu či domu, od vonkajších motívov až po návrh interiéru. Preskakovanie materiálov môže vážne poškodiť hodnotu nehnuteľnosti a pre budúcich kupujúcich môže predstavovať obrovský problém. Venujte osobitnú pozornosť povrchom kuchyne. Ideálne je zosilniť ich chladným mramorom, nápadnou žulou alebo drevom. Zvážte prvky domácnosti aj v iných častiach, vrátane schodísk, políc, dekoratívnych okien a dverí. Všetko by malo byť vyrobené z vysoko kvalitných materiálov. Ak je to možné, rozhodnite sa pre ekologické materiály. Kvalitné materiály sú jedným z top 5 interiérových tipov, pokiaľ sa snažíte zvýšiť hodnotu vášho bývania.

Vedeli ste, že:

Ekologickými materiálmi sa rozumejú také materiály, ktorých výrobou, ale aj používaním sa nenaruší prírodná rovnováha. V minulom storočí sa od nich pod vplyvom „moderných“ materiálov a technológií upustilo. Zvyšujúce sa ekologické povedomie v kombinácii s narastajúcim množstvom rôznych chorôb však prinieslo ich návrat, a ľudia sa k týmto osvedčeným materiálom opäť vracajú.

5 interierovych tipov
Drevená kuchyňa pôsobí štýlovo a predovšetkým nadčasovo. Zdroj: iKuchyne.sk

Vyhnite sa výstrelkom a myslite neutrálne

Návrh interiéru je otázkou subjektivity a mal by odrážať osobnosti domova. To však neznamená, že by ste sa na svoj domov nemali pozerať z pohľadu kupujúceho a vidieť ho ako produkt, ktorý sa v budúcnosti predáva. Dobrý dizajn interiéru by nemal byť príliš strnulý, pretože to môže odradiť niektorých kupujúcich. Ako sme už spomenuli na začiatku, dôraz by sa mal klásť na klasický dekor s vysokokvalitnými výrobkami a materiálmi.

kuchyna
Otvorená kuchyňa s obývačkou je už roky trendom a tak skoro sa to nezmení. Zdroj: iKuchyne.sk

Kuchyňa je jednou z najdôležitejších miestností, a často platí, že práve ona predáva danú nehnuteľnosť. Zariaďte si ju štýlovo a nadčasovo a zvyýšite tak celkovú hodnotu bytu či domu. Pred zariaďovaním či renováciou kuchyne zvážte základné prvky, ako je jej tvar a poloha, a rozhodnite sa, či je potrebné vykonať nejaké štrukturálne zmeny priestoru, ak ju chcete prípadne premiestniť inde.

Rekonštrukcie kuchyne sa môžu veľmi často vykonávať za miernu investíciu. Malé zmeny, ako napríklad prelakovanie alebo výmena dverí skriniek kuchynskej linky, výmena pracovných dosiek, nové dlaždice alebo lepšie svietidlá môžu mať veľký vplyv na zvýšenie hodnoty nielen kuchyne, ale aj celého miesta.

antracitova kuchyna
Kuchyňa by mala byť v prvom rade funkčným priestorom, ale to neznamená, že nemôže byť vkusná a štýlová. Zdroj: iKuchyne.sk

Klasický dizajn je vždy in

Navrhovanie vášho domova podľa náladového trendu sa môže zdať ako dobrý nápad, ale rovnako ako móda, aj interiérové ​​štýly majú tendenciu upadať po istom čase do zabudnutia. Pokiaľ ide o oceňovanie vášho majetku, môžu proti vám pôsobiť nezmyselné alebo zastarané interiéry a môžu dokonca odplašiť potenciálnych kupcov.

Rozhodnite sa pre klasické, elegantné a zjednodušujúce návrhy, ktoré nikdy nevyjdú z módy. Celkovo sa držte čistých línií a minimálneho rozruchu. Vyberte neutrálnu paletu farieb, ktorá je upokojujúca a zároveň príjemná. Jemné prostredie znamená, že môžete byť odvážnejší pri výbere doplnkov – vzorované koberce, záclony a vankúše dodávajú dynamickú textúru a jedinečnosť interiéru.

obyvacka
Vďaka vhodne zvoleným svietidlám bude aj vaša kuchyňa vyzerať moderne a štýlovo. Zdroj: iKuchyne.sk

Rada odborníka:

Kúpeľňa by mala byť svieža a čistá, pretože je skvelým tipom na pridanie nádychu luxusu a zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti. Uistite sa, že je v nej k dispozícii dostatočné svetlo a steny natrite peknými neutrálnymi farbami.

Využite maximum prirodzeného svetla

Vaša schéma interiérového dizajnu by mala zdôrazňovať a maximalizovať priestor vo vašej domácnosti. Veľa úspešných dispozícií nehnuteľností využíva materiály ako sklo na otvorenie obytného priestoru a robí ho priestrannejším. Sklo je nepochybne jedným z najdôležitejších materiálov, ktoré by ste mali použiť pri dizajne vašej domácnosti. Umožňuje prirodzenému svetlu zaplaviť miestnosť, aby vyzerala väčšia, vytvárala energiu a zvyšovala náladu potenciálnych kupujúcich, keď si prezerajú nehnuteľnosť.

osvetlenie kuchyne bielym svetlom
Zdroj: iKuchyne.sk

Dbajte aj na detail

Štýlové svietidlá, vrátane zásuviek, môžu vylepšiť interiér každého bytu či domu. To isté platí pre kľučky dverí a správne odmerané záclony, ktoré môžu interiéru dodať luxusný dojem. Sú to možno malé detaily, no aj vďaka nim bude váš byt či dom jedinečný a hodnotnejší.

lampa
Štýlová lampa dokáže dotvoriť celkovú atmosféru každej miestnosti. Zdroj: iKuchyne.sk

V našom eshope nájdete štýlové a nadčasové kúsky nábytku od krásnych sedačiek  až po štýlové stoly. Neváhajte, nechajte sa inšpirovať ako zariadiť vašu nehnuteľnosť a pridajte jej hodnotu aj vďaka nám.