pánsky interier

Pánsky interiér – aké sú jeho špecifiká?

Elegantný a sofistikovaný akcent nenájdeme za dverami každej spálne ani obývačky. Je výsledkom viacerých faktorov ako napríklad pomeru tmavých a svetlých farieb, praktickosti, no zároveň pri minimálnom zaťažení priestoru masívnym nábytkom a doplnkami. Hoci sa môže zdať, že domácnosti zariaďujú skôr páni, nie je tomu vôbec tak a preto sa pozrieme na to, ako môže vyzerať vkusný a elegantný pánsky interiér.

Pri pánskom dizajne musíme však vychádzať z toho, čo od nepamäti charakterizuje mužské pohlavie. Je to sila, nespútanosť, vysoké nároky na komfort, ale aj poriadok a disciplinovanosť

Možno pod tým chápať spôsob zariaďovania interiérov na prelome 19. a 20. storočia, keď dominovali tmavé zemité farby, prírodné materiály a originálne (kultové) doplnky. Pánsky interiér je výrazom osobnosti, ktorá svoje záľuby a vášeň rada vnesie do bývania.

Vedeli ste, že:

Typicky pánsky interiér nie je výsadou len náročných elegánov. Svoju obľubu si získal bez ohľadu na vek a pohlavie u širokej verejnosti. Áno, na svoje si prídu snáď aj dámy!

strieborny konferencny stolik
Strieborný konferenčný stolík hovorí o skutočnom luxuse v pánskom interiéri. Zdroj: iKuchyne.sk

Obývacia miestnosť

Reprezentatívna obývačka v pánskom interiéri odráža príjemnú rodinnú atmosféru, je teda symbolom prestíže a komfortu. V miestnosti dominujú materiály ako kov, drevo, ale aj jemný zamat a koža.

Sedenie

V srdci obývačky v pánskom dizajne možno nájsť hnedú rohovú sedačku v štýle Chesterfield s nenapodobiteľným starožitným vzhľadom. Anglický štýl je výrazom nenútenej elegancie, a to aj vzhľadom na svoj mohutný, robustný dojem. Funkčné a komfortné prostredie vyjadruje kvalitné mikrovlákno potiahnuté falošnou kožou a so zakrivením v lakťových opierkach.

Hnedá rohová sedačka Chesterfield
Sedacia súprava Chesterfield. Zdroj: ikuchyne.sk

Výber z nábytkových zostáv  

Ak sa rozhodnete pre takúto sedaciu súpravu v sete (teda aj s kreslomtaburetom ), s ďalšími interiérovými zostavami narábajte už opatrne. Perfektným riešením sú priestorovo úsporné, ale zároveň vysoko funkčné TV-stolíky s praktickým policovým systémom a zaujímavým dizajnom.

tv stolik v industrialnom style
TV stolík s elegantným kovovým rámovaním. Zdroj: ikuchyne.sk

Príliš tmavú, pochmúrnu náladu by ste z obývačky vyhnali aj pomocou viacfunkčného TV stolíka.

Na elegantnom výraze mu pridáva podnož s chrómovanými lyžinovými podstavcami. Keďže pre pánsky dizajn je dôležitá aj jednoduchosť v údržbe a ošetrovaní, tento kus nábytku rozhodne nesklame. Raz za 3 – 4 mesiace ho stačí pretrieť ľanovým olejom alebo voskom.

tv stolik z masivu
Jednoduchý TV stolík s chrómovanou podnožou. Zdroj: ikuchyne.sk

Komoda, konferenčný stolík

Za predpokladu, že ste si vybrali sedaciu súpravu v anglickom štýle, perfektne ju bude dopĺňať akákoľvek vkusná komoda z masívu.

Masívna drevená konštrukcia ponúka aj na svojej vrchnej časti dosť  priestoru pre rôzne doplnky. Milovníci hudby si môžu priestor ozvláštniť starým gramofónom a výtvarníci naň položia jeden zo svojich TOP obrazov. 

Na komode by nemalo chýbať ani vkusné doplnkové svietidlo

zlatá stolová lampa
Zlatá stolová lampa. Zdroj: ikuchyne.sk

Výber konferenčného stolíka pre pánsky interiér môže taktiež spočívať buď v detailoch, alebo ornamentoch. Extravagantný look vnesie do obývačky malý okrúhly stolík z masívneho dreva a so zaujímavou liatinovou podnožou

konferenčný stolík
Extravagantný konferenčný stolík. Zdroj: ikuchyne.sk

Spálňa

Pri pánskom dizajne v spálni sa vôbec nemusia uplatňovať zvýšené nároky na výber manželskej postele. Dôkazom, že aj svetlú farbu dokážete vniesť do tohto štýlu, je táto elegantná posteľ s lamelovým roštom a vysokým čelom.

pánsky interier
Béžová manželská posteľ v čiernom zátiší. Zdroj: ikuchyne.sk

Kontrast v miestnosti nemusíte tvoriť ani dizajnom nočných stolíkov, pokojne môžu zotrvať v o farbe postele do výšky max. 50 cm. Aby priestor v blízkosti postele nepôsobil úplne fádne, na pôvabe mu dokáže pridať moderný kožený koberec v rustikálnom prevedení

Spálňa a rovnako aj iné miestnosti v pánskom interiéri si majú zachovávať dosť prirodzeného svetla, a to aj keby ste sa rozhodli pre detail čiernej steny s obrazmi či plagátmi. V jej blízkosti skvelo zapadne skriňa, respektíve komoda s achátovým zdobením v prírodnej hnedej a s elegantnou pozlátenou podnožou.

industriálna komoda
Komoda s achátovým zdobením. Zdroj: ikuchyne.sk

Zlatá k zlatej a noblesný výraz takto jednoducho znásobí závesná lampa v industriálnom štýle. Kto by už len toto svietidlo dokázal v izbe prehliadnuť?

pansky interier
Závesná lampa v zlatej. Zdroj: ikuchyne.sk

Kuchyňa 

Pre kuchyňu je dôležitý úhľadný, umiernený ráz v čistých jednoduchých líniách. Aj pre pánsky interiér sú alfou a omegou vstavané spotrebiče a prípadná kuchynská linka vo vysokom lesku. Pracovná doska má celkový dojem priam vyniesť na piedestál. 

pánsky interier
Luxusná kuchyňa vo vysokom lesku. Zdroj: ikuchyne.sk

Ani pánsky interiér by sa nemal zaobísť bez rastlín a zaujímavých doplnkov. Interiér pre pánov neznamená len tmavé farby a pochmúrna nálada – je na vás, v čom sa cítite dobre a komfortne.