obrazok o interierovom dizajne

5 kníh o interiérovom dizajne, ktoré sa oplatí prečítať si!

Je interiérový dizajn vašou záľubou? Radi si prezeráte fotografie s krásne dekorovanými miestnosťami a predstavujete si, čo z toho by ste mohli aplikovať u vás doma? Radi by ste si kúpili knihu, ale neviete ktorá za to naozaj stojí? Nech sa páči, ponúkame vám výber 5 najzaujímavejších kníh o interiérovom dizajne, s ktorými určite neurobíte krok vedľa.

Tvoríme interier - kniha o o interiérovom dizajne

Táto kniha určite nesmie chýbať vo vašej knižnici. Je ideálna pre každého, kto premýšľa nad novým bývaním, rekonštrukciou alebo nad vylepšením interiéru. Napriek tomu, že to nie je učebnica, zíde sa aj všetkým študentom a začínajúcim dizajnérom, pretože obsahuje veľa tipov z 15 ročnej praxe dizajnérky. Vďaka jej užitočným radám sa pri zariaďovaní interiéru vyhnete zbytočným chybám a dozviete sa, kde je možné ušetriť, a naopak – do čoho sa oplatí investovať. Už po prvom prelistovaní knihy si všimnete, že obsah je koncipovaný podľa jednotlivých miestností a dominuje jej jednoduchý zrozumiteľný jazyk. Nechajte si poradiť od Ivy Bastlovej a zistíte, ako vytvoriť interiér, ktorý bude pôsobiť ako jeden harmonický celok. 

Ak vám už nezostáva miesto v knižnici, poteší vás elektronická verzia tejto knihy o interiérovom dizajne dostupná na: https://www.grada.cz/tvorime-interier-s-ceskou-designerkou-9964/.

timeless style - kniha o interiérovom dizajne

Zaslúžené miesto v našej pätici kníh, ktoré sa oplatí prečítať si, má nepochybne aj dielo americkej dizajnérky Suzanne Kasler. Podľa amerického dizajnérskeho magazínu House Beautiful bola Suzanne zaradená medzi top 100 dizajnérov. Je známa svojim citom pre európsky štýl a sofistikovaný mix klasického a súčasného štýlu. Suzanniným poznávacím znamením je práca s rôznymi odtieňmi neutrálnych farieb. Kombinuje ich s farbami, ktoré sú aktuálne „in“, čím vytvára útulný a zároveň elegantný dojem z interiéru. Schopnosť, akou dokáže prepojiť stredoveký nábytok, starožitnosti a moderný nábytok je vskutku úchvatný. Ak máte teda chuť experimentovať, ale vo farbách ste konzervatívny, táto kniha plná netradičných inšpirácií je pre vás jako stvorená!

Styly Interieru - kniha o interiérovom dizajne

Práve sa pozeráte na obal luxusnej knihy plnej fotografií, ktorá prehľadne zahŕňa sedemnásť súčasných interiérových štýlov. Autorka venuje knihu všetkým, ktorých zaujíma nielen interiérový dizajn, ale aj súvislosť medzi vlastným domovom a životom. Môžete sa v nej pokochať vyšperkovanými interiérmi rozdelenými do 4 hlavných štýlov: moderné štýly (minimalistický štýl – škandinávsky štýl a štýl mestská elegancia), vidiecke štýly (chatársky štýl – štýl Provance – moderný vidiecky štýl – eko štýl), romantické štýly( zámocký štýl – stredomorský štýl – koloniálny štýl – etno štýl), avantgardné štýly – industriálny štýl – retro štýl – high-tech štýl – glamour štýl) a ekletický štýl, ktorý slobodne mieša viacero štýlov.

Veľkým plusom tejto knižky je, že sa v  nej dozviete aj to, aký štýl sa hodí ku konkrétnemu typu osobnosti. Vďaka prepojeniu interiérového štýlu s charakteristikou osobnosti tak zistíte, aký štýl vám bude vyhovovať zo všetkého najviac. 

1000 a 1 napad pro barvy v byte - kniha o interiérovom dizajne

Na trhu je množstvo kníh o farbách, no len málo z nich je naozaj užitočných a preložených do slovenčiny alebo češtiny. Knižku odporúčame každému, kto si dáva záležať na farebnom ladení svojho bytu. Obsahuje 1000 farebných odtieňov a fotografií, ktoré vám pomôžu pri výbere farebných kombinácií pre váš domov. Autorka vás prevedie tými najznámejšími maliarskymi technikami od patinovania a stierania štetcom, krekovania, rozmývania, maľby fresiek a iluzívnych malieb až po mramorovanie či morenie.

Určite vás poteší, že autorka vysvetľuje aj svoju farebnú teóriu na praktických príkladoch. V skutočnosti to znamená, že vám ukáže celý rad miestností vo viacerých farebných variantoch. Výsledný efekt si tak všimnú aj ľudia, ktorí majú slabšiu predstavivosť. 

Decorate - kniha o interiérovom dizajne

Nemôžeme nespomenúť (teda môžeme, ale nechceme ) tento zaujímavý projekt, na ktorom sa podieľali poprední svetoví dizajnéri a odborníci na dekoráciu ako napr. Kelly Wearstler, Amy Butler, Jonathana Adlera a mnohých ďalších. Túto praktickú zmes nápadov spísala a zostavila Holly Beckerzakladateľka populárneho dizajnérskeho blogu Decor8 a uznávaná autorka niekoľkých kníh o dizajne Joanna Copestick. V prípade dizajnových rád je číslo 1000 akýmsi magickým číslom, pretože aj v tomto prípade sa k nám dostáva približne 1000 profesionálnych tipov, nápadov a riešení pre každú izbu a každý rozpočet. Inšpirácie môžete nájsť na viac než 500 nádherných fotografiách, pričom začiatok práce vám uľahčia vysvetlené skratky, pôdorysy a kontrolné záznamy.

Pre ešte viac inšpirácií o interiérovom dizajne navštívte aj náš e-shop https://ikuchyne.sk/eshop/.