jesenné bývanie

5 tipov na krásne jesenné bývanie

Tohtoročné trendy pre jesenné bývanie prinášajú slobodu vašej predstavivosti. Prelínanie zemitých farieb a sýtych  odtieňov s rôznymi materiálmi a textúrami spravia z vašich domovov oázu pohody. Pozrite si naše horúce tipy podľa trendov jesene 2019.

Jesenné bývanie si vyžaduje farby

Tento rok sa určite zamerajte na kombinácie typických farieb jesene s tyrkysovou či bordovou.  Môžete siahnuť aj po fialovej či ružovej. Riaďte sa tým, čo sa k vášmu interiéru najlepšie hodí a v akých farbách sa cítite najpríjemnejšie. Vedeli ste, že na našu náladu vplývajú farby, ktoré nás obklopujú? Teória menom Colour Affects vysvetľuje význam farieb vo vzťahu k našim pocitom a nálade. Fialová  je napríklad farbou harmónie, zelená je farbou prírody, modrá vzťahov a komunikácie. Teplé tóny zosobňujú pocit pokoja a optimizmu. Nechajte sa preto unášať farbami.

jesenné bývanie
(Zdroj: Pinterst.com)

Kombinácie textúr a materiálov

Rozmanité kombinácie sú momentálne na vrchole slávy. Nebojte sa zmiešať prírodné materiály ako drevo, ľan či prírodné potlače s modernými prvkami. Pridá to vášmu domovu dotyk prírody, no zároveň zostane modrený a štýlový. Podľa magazínu Elle Decor je momentálne najobľúbenejšie Art Deco. V tomto parížskom štýle 20. rokov sa využívajú kovové prvky, zamat, koberce s vysokým vlasom a drevené podlahy. Keď k tomu pridáte farebné variácie tejto jesene, dosiahnete dokonalo útulný a zároveň honosný dojem.

jesenné bývanie
(Zdroj: Pinterest)

Všade samé vankúše

Nie každý má rád množstvo dekorácií, ale vankúše sú nehynúca klasika, ktorú ocenia všetci. Sú pohodlné a spríjemnia každú oddychovú miestnosť. Vankúšov nikdy nie je dosť a preto sa nebráňte rozmanitosti a pridajte k nim do spálne aj posteľné prehozy. Z tak útulnej postele ráno len tak ľahko nevstanete. V obývačke si tiež môžete dopriať množstvo podušiek, dotvoria design celej miestnosti a farebne ju oživia.

Farebné vankúše vo farbách jesenné bývanie
(Zdroj:Pinterst.ch)
vankus s potlacou paprade
(iKuchyne.sk)

Teplé svetlo sviečky

Sviečky k jesenným večerom jednoducho patria. Stačí si vybrať sviečky s príznačnou vôňou škorice, vanilky či pomarančov a váš domov bude mať úplne inú atmosféru . Vône majú tak ako farby  častokrát silný účinok na to, akú máme náladu. Ak by ste chceli večer ľahko zaspať zapáľte si v spálni levanduľovú sviečku, pretože levanduľa upokojuje. Esencia pomaranča a ruže vyvolá pocit pohody a rovnováhy. Doprajte si jesenný večer vo svetle sviečky – sviečky sú ideálny doplnok pre jesenné bývanie.

Sviečky s jesennou vôňou jesenné bývanie
Moderné sviečky už dávno nie sú len funkčné, práve naopak, krásne dekorujú interiér. (Zdroj:Pinterst.com)

Dekorácie z prírody

Dotyk prírody je vždy dobrou voľbou, nezávisle na ročnom období. No jeseň nám ponúka asi najviac možností. Na tieto dekorácie stačí prechádzka v prírode, kde si môžeme nazbierať veci na krásne jesenné ozdoby – farebné listy a šípky na vence, šišky do ozdobných mís alebo na jedálenský stôl. V kombinácii so sviečkami či drobnými ozdobnými tekvičkami vyčaria z vášho domova jesenný raj.

Jesenná predsieň
(Zdroj:Pinterst.ch)
sviečky na parapete
(Zdroj:Pinterst.ch)

Hoci už najkrajšia časť jesene, babie leto, prešla, prišla tá druhá – dlhé večery akoby stvorené pre zababušenie sa do deky so šálkou čaju. Veríme, že vás tipy na jesenné bývanie inšpirovali!