6 stylov pre kuchynu

6 štýlov, ktoré sú ako stvorené pre kuchyňu

Kuchyňa je centrálnou miestnosťou. Ľudia v nej trávia veľké množstvo času. Ak sa v nej chcete cítiť dobre, mala by byť zariadená presne podľa vášho vkusu. Nie každý však vie, ako zariadiť kuchyňu správne. Ako na to?

Kuchyna-so-stolom-uvodna
Zdoj: iKuchyne.sk

V kuchyni trávime veľa času z jedného prostého dôvodu. Často v nej pripravujeme a konzumujeme jedlo. Musí byť teda nielen štýlová, ale aj praktická. Ak sa teda pýtate, ako zariadiť kuchyňu, máme pre vás 6 štýlov, ktoré sa do nej najviac hodia. Vyskúšajte ich a rozhodne neoľutujete.

Kuchyňu v minimalizme si zamilujete!

Jednoducho povedané, minimalizmus vládne dnešnej dobe. Je to jeden z najobľúbenejších štýlov do interiéru. Niet sa čomu čudovať. Vďaka nemu dokážu miestnosti dýchať. Sú opticky väčšie a priestrannejšie. 

pracovná-doska-dub-halifax
Zdroj: iKuchyne.sk

Základom minimalizmu je, že veci v domácnosti nemajú byť len pekné, ale taktiež funkčné. Práve to z neho robí ten najlepší štýl do kuchyne.

Ak rozmýšľate, ako zariadiť kuchyňu, myslite na tento štýl. Pri zariaďovaní dbajte najmä na staré dobré pravidlo: Menej je niekedy viac. Minimalizmus je charakteristický čistými líniami a poriadkom. Na kuchynskej linke by ste tak mali mať len nutné veci. Najlepšie však urobíte, ak sa zbavíte aj tých. Nájdite im miesto napríklad v skrinke. 

Pri minimalizme sa vyhnite krikľavým farbám a vzorom. Tou najlepšou farbou je biela s vysokým leskom alebo jemné, pastelové odtiene

realizacia ikuchyne
Zdroj: iKuchyne.sk

Skúste rustikálny štýl 

Pomocou rustikálneho štýlu prinesiete do každej kuchyne teplo domova. Na výber máte z moderného alebo z tradičného variantu. Ten moderný stavia na novodobých kúskoch. Naopak, pomocou tradičného si môžete pripomenúť svoje detstvo na chalupe. 

Typickými prvkami sú najmä spomínané prírodné materiály, no taktiež svetlé farby. Veľmi obľúbenými vzoromi sú v rustikálnom štýle kocky a kvety. Takéto vzory vedia s drevom skvelo ladiť. 

rustikalna kuchyna
Zdroj: Pinterest

Bohémska kuchyňa pre milovníkov života

Bohémsky štýl v sebe kombinuje viacero štýlov naraz. Poskytuje široké pôsobisko pre ľudí, ktorí majú kreatívnu dušu. V tomto štýle sa totižto odráža vaša osobnosť najlepšie. 

Kuchyňa v boho štýle žiari farbami. Medzi tie najobľúbenejšie patria sýte odtiene červenej, oranžovej či zelenej. Nie je tajomstvom, že zlatá je taktiež veľmi používanou farbou. V kombinácii so spomínanými odtieňmi vyzerá fantasticky. 

kuchyna v boho style
Zdroj: Pinterest

Ak si zvolíte tento štýl, netreba sa báť kombinovať až  3 – 4 farby. Farebné nemusia byť len doplnky. Pokojne to môžu byť skrinky či poličky.

Zariaďte kuchyňu v kontraste

Kontrast sám o sebe nie je žiadnym štýlom. Je však potrebné spomenúť ho. Hodí sa do úplne každého iného štýlu a vytvára zaujímavý obraz. Do kuchyne sa perfektne hodí, pretože vzbudí pozornosť a záujem.

vysoke skinky v kuchyni
Zdroj: iKuchyne.sk

Ako zariadiť kuchyňu do kontrastu? Ide to pomerne jednoducho. Stačí si vybrať dve veľmi odlišné farby. Najlepšie opozitá. Sú to farby ako napríklad biela a čierna alebo červená a modrá. Čím väčší kontrast urobíte, tým viac pozornosti pritiahnete. 

Následne stačí, aby ste jednu z farieb zvolili ako základ. Druhú voľte v doplnkoch a menších kúskoch. 

Vedeli ste, že … 

V kuchyni strávime týždenne okolo 5 – 6 hodín? Ak pracujete z domu, máte dovolenku alebo ste na materskej, číslo sa zvyšuje. Kuchyňu by ste si tak mali zariadiť, aby ste sa v nej cítili čo najlepšie.

Zaujímavý industriálny štýl 

Industriálny štýl je známy tým, že v sebe spája dva pomerne ťažko spojiteľné prvky. Týmito prvkami sú útulnosť a tvrdšie kontúry dreva a kovu. Ak si chcete tento štýl predstaviť, stačí si v mysli vybaviť staršie továrne. Tými je inšpirovaný. 

relizacia kuchyne ikuchyne
Zdroj: iKuchyne.sk

Neviete, ako zariadiť kuchyňu a máte ju dostatočne veľkú? Industriálny štýl je tým najlepším. Staviť môžete na tmavšie svetlá, kovové doplnky a metalické odtiene. Industriálna kuchyňa je moderná a veľmi štýlová. 

Vráťte sa v čase a zariaďte kuchyňu do retro štýlu

Keď sa povie retro, každý si predstaví niečo iné. Je to nielen kvôli tomu, že každý vyrastal na inom mieste a za iných podmienok. Dôvodom sú taktiež roky. Svet sa mení zo dňa na deň a rovnako sú na tom aj trendy. To, čo bolo moderné v 60. rokoch, už nebolo moderné v 70. rokoch. 

retro kuchyna
Zdroj: Pinterest

A práve to je výhoda retro štýlu. U každého je iný, no veľmi podobný. Sami si tak podľa seba vyberáte kúsky do domácnosti. V kuchyni stavte na drevo. To bolo v minulosti veľmi obľúbené. Celý retro štýl posilníte správnym výberom doplnkov. Stavte na poťahy, obrazy alebo vázy.

Ak ani vy neviete, ako zariadiť kuchyňu, vyskúšajte jeden z týchto štýlov. Sú moderné, funkčné a poskytujú dostatok miesta na vlastnú realizáciu. V kuchyni tak jednoducho ukážete svoju osobnosť. 

Rada na záver

Okrem spomenutých štýlov existujú aj ďalšie, menej populárne. Kuchyňa poskytuje dostatok miesta pre vlastné realizácie. Pri jej zariaďovaní myslite najmä na funkčnosť

Hľadáte viac inšpirácie? 
Pozrite si náš e-shop
Do e-shopu