fotky ako dekoracie na stenu

Dekorácie na stenu, ktoré oživia interiér

Ľudia, ktorí premýšľajú, ako zariadiť byt, často robia v jednom chybu. Orientujú sa na doplnky a základné kusy nábytku. Často však zabúdajú na dekorácie na stenu. Tie vedia celý interiér oživiť a dať mu úplne inú atmosféru. Medzi takéto doplnky nepatria len obrazy či fotografie. Výber je naozaj široký.

dekoracie na stenu
Zdroj: iKuchyne.sk

V dnešnej dobe nájdete na trhu obrovské množstvo rôznych doplnkov. Sú rôznorodé a hodia sa do viacerých štýlov naraz. Pri doplnkoch sa netreba zamerať len na tie bežné, vhodné na postavenie. Mnohé z nich sa dajú zavesiť alebo aplikovať na stenu. Aké dekorácie na stenu použiť?

Obrazy a rámy

Takým základným doplnkom do každej domácnosti na stenu sú obrazy alebo rámy na fotky. Takéto kúsky nesklamú a vyzerajú dobre. Výhodou je ich široká ponuka. Nájdete tak presne taký kúsok, aký sa vám hodí do miestnosti.

olejomalba-slon
Zdroj: iKuchyne.sk

Pri obrazoch si vyberte či pôjde o maľbu alebo veľkú fotografiu. Taktiež sa dá vybrať z drahých zberateľských kusov alebo lacnejších obrazov. Výber je na vás. Takýchto doplnkov sa rozhodne netreba báť. Vyzerajú zaujímavo a dokážu doplniť každú prázdnu stenu

Rámy na fotografie sú aj štýlové. Nemusíte zostať len pri klasike. Pokojne zvoľte jeden výrazný rám. Ten pritiahne pozornosť a doplní každú stenu. Nezabúdajte na správne kombinovanie jednotlivých farieb.

fotky ako dekoracie na stenu
Zdroj: Pinterest

Vedeli ste, že
Na stenu sa dajú jednoducho umiestniť len samotné fotografie? Spravte si vlastnú koláž a fotky prilepte špeciálnym lepidlom na stenu. S fotografiami to netreba preháňať. Zvoľte primerané množstvo, maximálne 5 – 6 kusov.

Tapety sa vracajú

V minulosti boli tapety veľmi obľúbené. Ľudia ich na svoje steny lepili veľmi radi. Okrem toho, že nemuseli maľovať, mohli na stenu priniesť akýkoľvek vzor. Rokmi sa interiérové štýly menili. Posledné roky kraľoval minimalizmus. Ten moc priestoru tapetám nedal.

Tapety sa však prednedávnom začali znova objavovať. Ľudia si k nim hľadajú cestu, pretože vyzerajú štýlovo. Tentokrát už nejde o staromódne a vintage tapety. Práve naopak. 

Ak neviete, aké dekorácie na stenu použiť, tapety sú tým pravým. Za vyskúšanie nič nedáte. Stena tak bude sýto farebná aj bez zdĺhavého a namáhavého farbenia. Pri lepení si dávajte pozor, aby vám nezostali vzduchové bublinky. Taktiež nezabúdajte na to, aby boli tapety nalepené rovno.

dekoracie na stenu - tapeta
Zdroj: Pinterest

Nálepky sú vhodné nielen do detskej izby

Spolu s tapetami idú ruka v ruke nálepky. Tie sú obľúbené najmä v detských izbách, pretože sú hravé. Pre deti sú tak veľmi príťažlivé. Vyskúšajte rôzne názvy, obľúbené postavičky alebo zvieratká.

Ak však plánujete zariadiť byt, mali by ste zvoliť niečo neutrálne. Nálepky môžu byť menšie alebo väčšie. Ide o váš štýl, vkus a taktiež veľkosť miestnosti. Na trhu nájdete veľké množstvo nálepiek. Výber je už na vás.

nalepka na stenu mandala
Zdroj: Pinterest

Rada odborníka: Chcete zaujímavú nálepku? Dajte si vytvoriť svoju vlastnú! Stavte na fotografie svojej rodiny alebo miesto, ktoré sa vám veľmi páči. Rovnako ako s fotografiami, tak ani s nálepkami to netreba preháňať. Vhodné množstvo sú 2 – 3 nálepky.

Medzi dekorácie na stenu patria aj nástenky

Nástenky sú kúsky, ktoré sa najčastejšie nachádzajú v pracovni alebo v detskej izbe. Dnes sú však situované aj v obývačke, kuchyni alebo spálni. Nemusí ísť len o nevzhľadný a nepekný korok.

pegboard nastenka
Zdroj: Pinterest

Dekorácie na stenu v znamení prírody

Steny jednotlivých miestností ozdobte rastlinami alebo kvetmi. Jedna z možností, ako na to, je vo forme kvetináčov a váz. Tie sa dajú pomocou háčikov zavesiť na stenu jednoducho. Získate tak nielen zaujímavý, ale taktiež veľmi praktický doplnok.

Zrkadlo-naplavene-drevo
Nie ste fanúśik rastlín? Čo tak naplavené drevo? Zdroj: iKuchyne.sk

V prípade, že chcete niečo iné, vhodné sú prevísajúce či plaziace sa rastliny. Stačí, aby ste mali jednu. Tá následne vie vyrásť tak, že zaberie väčšiu plochu. Vyplní tak prázdne miesto na stene. 

Ak neviete, ako zariadiť byt, netreba sa báť. Existuje veľa štýlov a možností, ako na to. Dôležité je myslieť na dekorácie na stenu. Tie ju vedia skvelo doplniť. Miestnosť má následne úplne inú atmosféru. 

Nástenné zrkadlo ružové
Zdroj: iKuchyne.sk

Rada na záver

Prázdne steny sú dnes síce veľmi obľúbené, no môžu pôsobiť chladne. Preto je dobré zvoliť aspoň jednu – dve menšie dekorácie na stenu. Tie vedia prázdnu stenu vyplniť a priniesť atmosféru domova.

Hľadáte viac inšpirácie?
Pozrite si náš e-shop
Do e-shopu