Rozkladacia pohovka Bellezza 208cm blau Struktur

Čalúnená sedačka: Aké sú jej výhody a nevýhody?

Sedačka je stále využívaným miestom. Sedíme na nej, ležíme a oddychujeme. Medzi veľmi obľúbené varianty patrí práve čalúnený typ. Je mäkký, príjemný a pohodlný. Má však aj mnoho ďalších výhod. Aké sú to, a prečo môže byť čalúnená sedačka lepšia ako kožená?

Keď sa povie slovo obývačka, mnohým napadne ako prvá sedačka. Je to najmä preto, že je jednou z hlavných súčastí tejto miestnosti. Trávime na nej veľké množstvo času a obývačku bez sedačky si predstaviť nevieme. Medzi veľmi obľúbené typy patrí práve čalúnená. Prečo je tak obľúbená? 

Mäkká a pohodlná sedačka

Hľadáte do svojej obývacej izby mäkkú a pohodlnú sedačku? V tom prípade by ste sa mali vyhnúť tým koženým a staviť na čalúnenie. To je príjemné a v chladných mesiacoch vie aj zahriať. 

Čalúnené typy sú vhodné pre každého, kto na nich plánuje oddychovať či ležať. Poskytujú veľký komfort, sú príjemné a dobre sa na nich sedí. Výhodou je to, že vedia udržať tvar aj po dlhých rokoch. 

Na rozdiel od kožených sedačiek na nich môžete pokojne aj spať. Vo väčšine prípadov sú širšie a väčšie. Poskytujú tak dostatok miesta.

Široký výber farieb a tvarov

Čalúnené sedačky poskytujú naozaj široký výber farieb. Je len na vás, akú si vyberiete. Odrážať by ste sa mali od svojho štýlu a od zariadenia. Sedačka je však dominantný kúsok a pokojne môže byť výrazný. Nebojte sa zaujímavých kombinácií. 

V porovnaní s koženým sedením majú tie čalúnené typy výhodu nielen vo farbe. Existuje aj široká ponuka tvarov

Na sedačku môžete usadiť aj viacerých hostí. Mnohé sa dajú kúpiť aj s jedným či dvomi kreslami. Takýto celok vyzerá skvelo. Kreslá môžete umiestniť oproti sedačke, no taktiež vedľa nej.

Rada odborníka:

Ak sa vám nepáči jednofarebná sedačka, nezúfajte. Čalúnené sedačky ponúkajú aj rôzne varianty vzorov.

Možnosť rozloženia

Sedačky v tvare L či U poskytujú väčšinou aj úložné priestory alebo možnosť rozloženia. Je to veľká výhoda najmä vtedy, keď potrebujete miesto pre hostí. Takéto typy sa dajú rýchlo a jednoducho rozložiť. 

Okrem toho sú aj komfortné. Väčšina z nich poskytuje rovnaký štandard ako kvalitné matrace. O zdravý a dobrý spánok tak máte postarané.

Čalúnená sedačka vie zútulniť priestor

V prípade veľkých obývačiek ľudia potrebujú niečo, čo im ich zútulní. Často sú to práve čalúnené sedačky. Tie pôsobia príjemne už na prvý pohľad. Dokážu vytvoriť rodinnú atmosféru, ktorá je v takýchto priestoroch veľmi potrebná. 

Prijateľná cena

Nie každý si môže dovoliť investovať stovky eur do sedenia. Vo všeobecnosti platí, že kožené sedačky sa radia medzi tie najdrahšie. Niet sa ani čomu čudovať. Koža je v dnešnej dobe drahým materiálom. Čalúnenie, naopak, nie. Vďaka tomu môže byť ich cena o desiatky eur nižšia. 

Na sedačke môžete tak veľmi dobre ušetriť. Dávajte si však pozor na celkové spracovanie. To musí byť kvalitné, aby pohovka vydržala dlhý čas.  

Majú aj nevýhody? 

Každá vec má aj svoje nevýhody. Rovnako je na tom čalúnená sedačka. Jej nevýhodou môže byť vysedenie po dlhom čase. To sa však často prejavuje po dlhých rokoch. Pri sedačkách je predpoklad, že ich po nejakom čase aj tak vymeníte. V tomto prípade ide iba o bežné opotrebovanie. 

Druhou menšou nevýhodou je ťažšie čistenie. Na rozdiel od kožených sedačiek, tie čalúnené netreba len zotrieť handrou. Musíte ich tepovať. 

Vedeli ste, že:

Aj kožené sedačky majú nevýhodu v čistení. Ak ich nevyčistíte špeciálnymi prípravkami, mohli by ste ich ľahko zničiť. Tepovanie preto nemusí byť žiadnym problémom.

Čalúnené sedačky poskytujú veľa miesta na sedenie a oddych. Sú stále veľmi obľúbené najmä vďaka komfortu, ktorý poskytujú. Okrem toho sú v mnohých tvaroch, farebných prevedeniach a vedia sa prispôsobiť vášmu príbytku. 

Rada na záver

Je pre vás tepovanie strašiakom a odrádza vás od kúpy? Nemusíte sa ničoho báť. V dnešnej dobe nájdete veľké množstvo prípravkov. Tie vám pomôžu sedačku efektívne a rýchlo vyčistiť.

 

Hľadáte viac inšpirácie?
Pozrite si náš e-shop
Do e-shopu