sedačky

Rohová sedačka opticky zväčšuje priestor. Ako?

Rohová sedačka je skvelým riešením do každej malej obývačky. Dokáže ušetriť miesto a poskytnúť veľký priestor na sedenie. Vhodná je však aj do väčších priestorov. Nájsť ju môžete aj vo veľkých obývačkách. Ľudia ju majú radi hlavne pre jej praktický a štýlový tvar.

Sedačka je jednou z hlavných kusov nábytku v obývačke. Vyberať by sa mala buď prvá alebo spolu s ostatným nábytkom. Dôvod je jednoduchý – sedačka je dominantná. Snáď každému na ňu padne zrak, keď vojde do miestnosti. Jedným z veľmi obľúbených typov je rohová sedačka. 

Málo miesta vyrieši rohová sedačka

Ako sme už spomenuli, rohová sedačka je najvhodnejším typom do malých obývačiek. Sedačka zaplní priestor v rohu. Ten by ostal tak či tak nevyužitý. Nezaberá veľa miesta, práve naopak, vďaka tomu ho vytvára. Je vhodná aj pre väčšie rodiny, ktoré majú málo priestoru. Poskytuje veľa miesta na sedenie. 

Vďaka rohovej sedačke vytvoríte miesto pre ďalší nábytok. Do voľného miesta nemusíte nasilu ukladať dekorácie či skrinky. Pokojne nechajte miestnosť dýchať. Takýmto spôsobom môžete vytvoriť dojem optického zväčšenia. 

Aj v malej obývačke poskytne veľa miesta na sedenie

Z logického hľadiska možno uvažovať, že v malej obývačke bude aj málo miesta na sedenie. To však nemusí byť úplne pravda. Rohová sedačka vie poskytnúť veľa miesta na sedenie. Môžete na nej dokonca aj ležať, spať alebo si len tak vyložiť nohy. Je skvelá na večerné pozeranie filmov alebo čítanie knihy. 

Rohová sedačka je ako stvorená pre návštevy alebo väčšie rodiny. V priemere na ňu usadíte 5 až 7 ľudí. Samozrejme, na trhu nájdete aj väčšie, no rovnako aj menšie sedačky. 

Pohodlnosť závisí aj od samotného materiálu. Niektoré rohové sedačky môžu byť príjemné mäkké a pohodlné. Iné zas môžu byť kožené a tvrdšie. Pri výbere by ste sa teda mali zamerať najmä na materiál. 

Vedeli ste, že:

Kožené sedačky sú omnoho náročnejšie na údržbu. Môžu pôsobiť elegantnejšie a luxusnejšie, avšak neskôr budete mať s ňou veľa starostí. 

Rohová sedačka sa prispôsobí priamo na mieru

Veľkou výhodou rohových sedačiek je najmä to, že sa dajú prispôsobiť na mieru. Dlhšiu časť si môžete dať na pravú alebo ľavú stranu. Sedačku tak umiestnite aj do svojej obývačky. Je jedno, ako ju máte zariadenú.

Zoznámte sa s chaise end sedačkou

Jedným z veľmi obľúbených typov sú tzv. chaise end sedačky. Sú to sedačky, ktoré dnes môžete vidieť takmer úplne všade. Majú predĺžené jedno krídlo. To si tiež môžete upraviť podľa seba. Sú veľmi štýlové, minimalistické a hodia sa do každého interiéru.

Rada od odborníka: 

Do obývačiek, kde chcete ušetriť miesto, no zároveň usadiť viac ľudí, nevoľte chaise end sedačky. Na jednej časti krídla nemajú opierky, a preto sa na nich dobre nesedí.

Dlhšie krídlo však nemá opierku. Má len predĺženú opierku na ruku. Tá je najčastejšie len do polovice krídla. Práve preto je tento typ vhodnejší na ležanie. Keďže táto časť nemá operadlo, nedá sa na nej pohodlne sedieť. 

Úložný priestor

Ak chcete ušetriť čo najviac miesta, stavte na rohovú sedačku s úložným priestorom. Do nej môžete vložiť napríklad deky, vankúše alebo detské hračky. Možno budete prekvapení, no mnoho týchto sedačiek ponúka úložné priestory. Tie sú často aj dostatočne veľké.

Existujú aj rozkladacie sedačky. Tie vás vedia zachrániť napríklad vtedy, keď u vás prespáva nejaký hosť. Zo sedačky viete za pár minút urobiť veľmi pohodlnú posteľ. 

Nemusí byť len v rohu

Ak si brúsite zuby na rohovú sedačku, no nechcete ju dať do rohu, nemusíte. Tento typ sedačky sa dá umiestniť aj do iných častí obývačky. Pri jej lokalizovaní je však dôležité myslieť na správne miesto.

Mali by ste sa však držať jedného pravidla. Rohovú sedačku vždy umiestnite aspoň z jednej strany k stene. Tak bude vyzerať prirodzene a v miestnosti nebude biť do očí. 

Pre koho je teda rohová sedačka určená?

Rohová sedačka je skvelou alternatívou pre úplne každého, kto šetrí každý centimeter v obývačke. Vie perfektne splynúť s okolím, doplniť miestnosť a poskytnúť pohodlie. Ak aj vy hľadáte novú sedačku, poobzerajte sa po tej rohovej.

Pri vyberaní rohových sedačiek sa však nezamerajte len na dizajn a veľkosť. Do úvahy berte aj materiál. Ten vám vie pri sedení alebo ležaní zaručiť pohodlie. 

 

Hľadáte viac inšpirácie?
Pozrite si náš e-shop
Do e-shopu