bezovy-koberec

Koberec do obývačky: Áno či nie?

Zútulnite svoje obydlie elegantným kobercom. Obývačka a spálňa sú miestom, kde sa často pohybujeme s bosými nohami. Chráňte sa pred prechladnutím. Koberec je okrem estetickej stránky výborný izolátor. Navyše dodáva domácnosti útulný, hrejivý a príjemný výzor.

vzorovaný koberec
Zdroj: iKuchyne.sk

Je obývačka vhodná na umiestnenie koberca?

Ak sa pýtate sami seba, či je vhodné umiestniť koberec do obývačky, naša odpoveď je jednoznačná. Áno. Prakticky v byte nenájdeme lepšie miesto, kam koberec umiestniť. Obývačka je najnavštevovanejším miestom domácnosti. Rodina v nej trávi večer po práci a škole debatovaním, spoločenskými hrami či pozeraním TV. Ak vám vadí studená podlaha, koberec je ideálna voľba. 

sivy-koberec-organic
Zdroj: iKuchyne.sk

Nenosíte papuče, a predsa chcete mať nohy v teple?

V každej rodine sa nájde niekto, kto nosenie papúč bytostne nenávidí. Možno ste to práve vy. Nie je na tom nič zlé, pokiaľ vám nevadí chlad, ktorý stúpa od podlahy. Typicky k tomu dochádza v domoch, ktoré majú podlahu len pár centimetrov nad studenou hlinou. V bytoch sa s týmto problémom tak často nestretneme. Mnoho ľudí svoje obydlia vybavilo vyhrievanou podlahou.

modry vzorovany koberec
Zdroj: iKuchyne.sk

Koberec pre rodiny s deťmi

Obývačka je častou základňou detských obyvateľov domácnosti. Venujú sa v nej hre, píšu domáce úlohy alebo len tak šantia. Na to, aby mali nohy v teple, je potrebný hrejivý koberec. Ideálny je veľký koberec. Pokryje priestor pod sedačkou aj televíznym stolíkom. Nôžky vašich detí budú pred chladom v bezpečí, kamkoľvek sa pohnú. 

bezovy-koberec
Zdroj: iKuchyne.sk

Rada odborníka:

Ak sa vo vašej domácnosti pohybujú deti, zvoľte koberec s krátkymi chlpmi. Koberec s krátkymi chlpmi je nenahraditeľný izolátor, je však odolnejší voči špine. To sa vám v prípade súžitia s deťmi iste hodí. 

Obývačka a koberec v duchu elegancie

Patrí vaša obývačka medzi hŕstku tých, ktoré vzdialene pripomínajú kráľovskú komnatu z paláca? Potom určite oceníte elegantný, drahý koberec, umiestnený v jej prostriedku. Dodá miestnosti nádych komfortu. Obývačka bude vďaka nemu pôsobiť útulnejšie. Zvážte koberec so vzorom, poprípade tmavý koberec. Vynikne na ňom elegantný drevený stôl.

sedy-koberec
Zdroj: iKuchyne.sk

Obývačka ako prepojený komplex nábytku

Spojte všetok nábytok obývačky elegantne a takmer zadarmo. Nie je nutné vyhadzovať staršie kúsky či kupovať výhradne nábytok rovnakej farby. Práve naopak. Variabilita je vítaná. V dnešnej dobe čiernych tričiek a strieborných áut zostáva na pleciach obývačky vniesť do farieb rovnováhu. Prepojte jednotlivé časti nábytku z obývacej steny s konferenčným stolíkom a sedačkou vďaka kobercu. Vytvorí vizuálnu základňu, v rámci ktorej budú všetky časti obývačky prepojené. 

Modrý koberec
Zdroj: iKuchyne.sk

Koberec ako z dažďového pralesa

Osviežte steny a nábytok obývačky pestrofarebným kobercom. Nie každý má dosť odvahy podstúpiť takýto krok, výsledok však býva ohromný. Pochvaľovať si budú aj vaše deti a hostia. Tých po dlhom dni v sivých uliciach mesta poteší pohľad na fragment amazonskej džungle. Farebné koberce môžete zladiť s akýmkoľvek typom nábytku. Vždy je totiž pravdepodobnosť, že spolu zdieľajú aspoň jeden farebný odtieň. Nebojte sa experimentovať.

Hnedý koberec
Zdroj: iKuchyne.sk

Obývačka s huňatým kobercom? Prečo nie.

Vo výbere kobercov sa medze nekladú. Sú ľudia, ktorí prirodzene inklinujú k všednosti. Možno je to tým, že je ich obývačka zariadená v modernom štýle. Nechcú do nej preto vnášať “nepokoj” vo forme extravagantného koberca. Koberec vidia len ako praktickú súčasť domácnosti. Potom sú tu takí, ktorí nedajú dopustiť na huňaté koberce s dlhými chlpmi. Sú veľmi príjemné na dotyk a skvele izolujú.

Vedeli ste, že?

Koberec s dlhými chlpmi treba pravidelne prášiť, inak sa doň prach zažerie. Potom bude nutné vyprať ho, čo môže byť, vzhľadom na rozmer koberca, problém. 

sivy-kozeny-koberec-wild-west
Zdroj: iKuchyne.sk

Pri výbere koberca nezabúdajte, že obývačka je dušou domácnosti. Využite ho skôr ako dekoráciu, nie hlavný element celej miestnosti. Môže poslúžiť ako výborný prostriedok na prepojenie inak nesúvisiacich častí nábytku.

Výber koberca vždy prispôsobte potrebám obyvateľov domácnosti. V prípade malých detí zvoľte buď koberec s krátkymi chlpmi, alebo radšej žiadny. 

Hľadáte viac inšpirácie? 
Pozrite si náš e-shop
Do e-shopu