jednoduché vianočné dekorácie

8 tipov na jednoduché vianočné dekorácie

Vianoce patria k najstresovejšiemu obdobiu celého roka. Zháňanie darčekov, veľké varenie, vypekanie medovníkov a k tomu ešte vytiahnuť dekorácie, zakomponovať ich nenápadne do interiéru, ozdobiť stromček, ale HLAVNE, hlavne sa pri tom nezblázniť. Lámete si aj vy hlavu nad tým, ako tento rok vyzdobiť váš interiér v duchu Vianoc? Práve preto sme sa rozhodli, že pre vás pripravíme niekoľko tipov na jednoduché vianočné dekorácie, ktoré sami zvládnete štýlovo a s minimálnou námahou. 

Aby ste dosiahli pravú vianočnú atmosféru potrebujete, aby všetko vo vašom interiéri vyzeralo slávnostne, ale pritom pohodlne. Pre inšpiráciu a nové nápady na jednoduché vianočné dekorácie, čítajte ďalej 🙂

Sviečky, sú základom celého Adventu

Prvé, čo si ľudia predstavia pri pomyslení na Vianoce, je ozdobený stromček, chutné medovníky a čarovná vôňa punču. Prineste ,,vôňu“ Vianoc ku vám domov pomocou sviečok s vábnou vôňou, ktorá vám hneď dodá pocit, že sa niečo čarovné chystá. Vianoce bez adventného venca a sviečok si pravdepodobne ani nevieme predstaviť.

1. Svietnik
Netradičný advent so svietnikom. Zdroj: Ikuchyne.sk

Sviečky majú neuveriteľné čaro. Nájdite vôňu, ktorá vám u vás doma pomôže s vytvorením vianočnej atmosféry. Ideálne vône sú vanilka, škorica s jablkom či perník. Dnes už je dostupné čokoľvek. Vložte ich do originálneho, tematického svietnika a prvá vianočná dekorácia je na svete! 

2. sviecky skorica
Netradičné zdobenie sviečok Zdroj: Pinterest.com

Rozšírte náladu vetvičkami plnými ihličia

Čo viac pôsobí vianočne ako živá zelená čečina a červené ozdoby? Je to asi najklasickejšia vianočná kombinácia, ktorá nikdy nevyjde z módy a k tomu ešte aj zaujímavo rozvonia váš interiér a milo prekvapí všetkých, kto vás počas vianočných sviatkov navštívi. 

Pokiaľ chcete dekorovať váš interiér práve takto, najvhodnejšie miesto kam ju umiestniť je chodba. Môžete ju prestriekať rôznymi farbami ako napríklad zlatá, či strieborná, previazať červenou mašľou a milá dekorácia je na svete do pár minút.

3. Ihlicie na krbe
Ihličie na krb je ideálnou voľbou. Zdroj: Pinterest.com

Nenápadne zakomponujte svetielka

Farebné svietidlá nemusíte mať len na stromčeku! Zakomponujte ich nenápadne do vášho interiéru, najlepšie na miesta, kde by vám to vôbec nenapadlo. Keď vonku začne byť tma, zapnite ich a vianočná nálada vo vašom byte sa začne prebúdzať. 

Svetielka na schodoch
Svetielka môžete takto nenápadne zakomponovať aj na schodisko. Zdroj: Pinterest.com

Existujú miesta, kde by ste svetielka naozaj vôbec nečakali. Napríklad taká priesvitná váza, či sklenená nádoba. Menšie množstvo svetielok vložte do takýchto kúskov a dosiahnete originálny výsledok, ktorý očarí každého už na prvý pohľad. 

Svetielka v nadobe
Jemná dekorácia v podobe svetielok. Zdroj: Pinterest.com

Čaro snehu na oknách

Nabuďte váš interiér vianočnou atmosférou tak, že budete myslieť aj na najmenšie detaily, akými môžu byť aj vločky na oknách. Môžete si ich doma aj vyrobiť z papiera, je to veľmi jednoduché a určite vám s tým radi pomôžu aj deti.

jednoduché vianočné dekorácie
Rozprávka na oknách. Zdroj: Pinterest.com

Chutné dekorácie na jedenie

Veľmi originálnym nápadom môžu byť aj dekorácie z jedla. Je to vec, ktorú ste pravdepodobne doposiaľ ešte neskúsili, ale keď uvidíte výsledok, prvé čo vám napadne, bude ČARO VIANOC.

Ako na to?

Upečte väčšie množstvo medovníkov tak, že budú mať vo svojom ,,tele“ dierku, najlepšie dve malé. Po upečení ich ozdobte bielym snehom a poprepájajte ich červenou stužkou.

7. medovniky ako dekoracia
Medovníky ako originálna dekorácia vo vašom interiéri. Zdroj: Brightside.me

Sila sušených mandariniek

Nakrájajte mandarinky na krúžky, vysušte a zakomponujte ich do vášho svietnika, na vianočný stromček, alebo k iným dekoráciám. Počas dňa vám jemne pohladia vaše čuchové bunky, najmä vtedy, keď to budete najmenej očakávať.

jednoduché vianočné dekorácie
Unikátna kombinácia prírody vo Vianočnom prevedení. Zdroj: Pinterest.com

Vymyslite nový Vianočný stromček!

Vyzdobte svoj stromček tento rok inak, ako ste ho zdobili doposiaľ. Využiť môžete aj spomínané jedlé dekorácie na oživenie či sušené mandarinky. Vášmu interiéru tak dodáte úplne nový nádych počas tohtoročných Vianoc, ako doteraz.

jednoduché vianočné dekorácie
Šťastné a veselé vám prajú ikuchyne.sk. Zdroj: Pinterest.sk

Príjemné, ale stále originálne prestieranie na stôl

Aj vy ste vždy chceli vianočné prestieranie ako z amerických filmov? Nie je to žiadna zložitá veda. Váš stôl môže nádherne ozdobiť zaujímavý adventný veniec, či roztrúsené medovníky po stole. 

Jednoduché prestieranie Vianočného stola. Zdroj: Pinterest.com
Originálne, ale jednoduché Vianočné prestieranie. Zdroj: Pinterest.com
Originálne, ale jednoduché Vianočné prestieranie. Zdroj: Pinterest.com

Vianočné dekorácie nemusia byť až takým veľkým orieškom, ako si veľa ľudí myslí. Mnohé z tipov si viete prispôsobiť vlastnému štýlu a veríme, že sme vám opäť priniesli inšpiráciu, ktorú môžete aplikovať aj u vás doma. Prezrite si našu ponuku a potešte sa aj vy novým kúskom na Vianoce.