darČeky na poslednú chvíľu

Darčeky na poslednú chvíľu? Týmito vašich blízkych zaručene potešíte!

Samozrejme, že Vianoce sú sviatkami, kedy si máme vychutnať spoločný čas so svojou rodinou a byť v pohode a kľude. To je to najhlavnejšie – s tým súhlasíme.  Ak však ešte stále intenzívne premýšľate nad tým, čím potešiť vašich najbližších a hľadáte inšpiráciu všade na okolo, tento článok bude užitočný práve pre vás. Vybrali sme niekoľko univerzálnych tipov na darčeky na poslednú chvíľu!

darČeky na poslednú chvíľu
Zdroj: Pinterest.com

Osvedčená klasika v podobe knihy

Dobrá knižka predsa nesmie chýbať medzi tipmi na darčeky. Tému dokážete prispôsobiť každému podľa záujmov. A ak nie, v kníhkupectvách väčšinou nájdete TOP 10 predávaných či ocenených kníh, alebo vám pomôžu rôzne recenzie na starom známom googli. Veľké knihy s množstvom fotografií sa navyše krásne hodia ako dekorácia do obývačky, ako sme písali v našom staršom článku. Takže, žiadna kniha nie je zbytočná.

Knihy dokonale poslúžia aj ako dekorácia.
Knihy dokonale poslúžia aj ako dekorácia. Zdroj: hudsonhome.co.uk

Hracie karty, či radšej niečo nové?

Spoločenské hry sú jednoducho nesmrteľné. Dokonca ani v dnešnej digitálnej dobe sa v žiadnej domácnosti nestratia. A keď už sme pritom, vianočné sviatky sú perfektným časom, kedy si ich môžete spolu zahrať pri pohári domáceho punču alebo vína.

Tip od nás:

Náročnejší členovia rodiny ocenia poukaz do tzv. Escape room-ov, kde ste ako skupinka vystavení rôznym hlavolamom a rébusom, pričom cieľom je dostať sa za určitý čas von z miestnosti. Zážitok máte zaručený.

darčeky na poslednú chvíľu
Pri spoločenskej hre Dixit môžete povoliť uzdu fantázii a sledovať myšlienkové pochody ostatných hráčov. Zdroj: ihrysko.sk

Stojan na víno

No a keď už sme pri tom pití vianočného punču a vínkamáte aj vy vo svojom okolí milovníkov vína? Takých, ktorí by ocenili, že ich výnimočné vína nie sú uskladnené na zemi v špajzi, ale že slúžia aj ako dekorácia v ich obývačke? Inšpirujte sa stojanom na víno!

darčeky na poslednú chvíľu
Drevený stojan na víno zapadne do obývačky. Zdroj: ikuchyne.sk

Set na grilovanie

Často grilujete u vás doma alebo chodievate celé leto na grilovačky k priateľom? Určite vám práve napadla tá správna osoba, ktorej by sa zišiel podobný grilovací set

Set na grilovanie
Set na grilovanie pre vášnivých gril majstrov. Zdroj: notonthehighstreet.com

Kožený diár, zápisník na nápady

Krásne ručne vyrábané zápisníky, karisbloky a mnoho iného nájdete na instagramovom účte @sairam_atelier. Sú vyrábané s láskou a na Slovensku. Je to veľmi originálny darček, ktorý navyše na konci roka padne vhod každému.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa S A I R A M (@sairam_atelier),

Bezdrôtová nabíjačka

Ďalší praktický univerzálny darček v podobe bezdrôtovej nabíjačky. Poteší tak ženy ako aj mužov. Z podobného “súdku” odporúčame aj power banky na dobíjanie telefónov. Keď nemáte po ruke zásuvku, príde vhod. Ocenia tí, ktorí majú nonstop vybitý telefón. 🙂

Bezdrôtové nabíjačky
Bezdrôtové nabíjačky pre večne zaneprázdnených ľudí. Zdroj: uzasnedarceky.sk

Šperkovnica nielen na cesty

Toto je tip na darček hlavne pre nežnejšie pohlavie a ešte je aj opäť super praktický. Doma sa vám nebudú povaľovať šperky len tak na stole, či v kúpeľni. Je to super spoločník aj na cestovanie.

sperkovnica na cesty
Super praktická šperkovnica. Zdroj: thegrommet.com

Termofor

Typický zimný prvok do domácností, no málokto ho už dnes vlastní. Viete ho zohnať v rôznych príjemných prevedeniach. Štrikovaný, plyšový alebo látkový. Počas studených zimných večerov príjemne zahreje a pomôže pri bolesti chrbta.

termofor
Štrikovaný termofor je ideálny na zimu. Zdroj: instagram.com

Aroma difuzér

Takýto darček určite nesklame. Aroma difuzéry rozvoňajú domov a zvlhčia vzduch. Dokúpte ešte zopár prírodných esenciálnych olejov a o darček máte vystarané. 

Aroma difuzér zvlhčuje vzduch.
Aroma difuzér zvlhčuje vzduch. Zdroj: difuzer.sk

Papuče

No a čo by to boli za Vianoce bez nových teplučkých papúč? Môžete vyberať aj nápadnejšie vianočné motívy. Nič tým nepokazíte.

papuce
Čím teplejšie, tým lepšie. Zdroj: potterybarn.com

Darčeky na poslednú chvíľu pokojne môžete vyrobiť aj vlastnoručne! Snaha sa predsa cení a darčeky od srdca sú aj tak tie najcennejšie 🙂