vianočné trendy

Aké sú vianočné trendy pre rok 2019?

Teploty pomaly klesajú, obchodné centrá sa rozžiarili a nadšenie z prichádzajúcich vianoc je už cítiť vo vzduchu. Vianoce sú jedným zo sviatkov, kedy popustíme uzdu svojej fantázii a každý rok sa snažíme skrášliť náš domov novými ozdobami. Aké sú ale vianočné trendy v dekorovaní na rok 2019? Inšpirujte sa s nami.

vianočné trendy
(Zdroj: Unsplash.com)

Vianočné trendy inšpirované prírodou 

Podľa niektorých štúdií je známe, že prostredie inšpirované prírodou môže priniesť vyrovnanosť, pokoj a blahobyt. Vianoce sú perfektným obdobím na použitie prírodných dekorácií. A keď hovoríme prírodné, myslíme hlavne drevo.

Vianočné stromčeky, vence, dekorácie na jedálenský stôl, nástenné či závesné dekorácie… 

Existuje toľko spôsobov, ako sa inšpirovať pred nákupom prírodných vianočných ozdôb. Poďme si pár pozrieť, čo vy na to?

Vianočné stromčeky

Živý či umelý? Vianočné stromčeky nemusia byť rovnaké ako pred 30 rokmi! Tento rok je načase vyskúšať netradičný, ale zároveň prírodný štýl pre Váš vianočný strom.

dreveny stromcdek
Inšpirácia na netradičný prírodný vianočný stromček (Zdroj: etsy.com)
Závesný prírodný vianočný strom
Závesný prírodný vianočný strom (Zdroj: decorideasworld.com)

Inšpiráciou na netradičný prírodný vianočný stromček na rok 2019 môže byť aj naplavené drevo. Štýlová, no pritom jednoduchá a moderná dekorácia dodá naplavenému drevu určitú eleganciu. Pre menšie priestory odporúčame využiť na vianočnú výzdobu napríklad sošku z naplaveného dreva. Nebojte sa experimentovať, úspech bude zaručený!

trendy vianoc
Trendom Vianoc 2019 je netradičný prírodný vianočný stromček (Zdroj: pinterest.com)

Jedálenský stôl

Výzdoba jedálenského stola je najdôležitejšia súčasť vianočnej dekorácie. Povedzme si úprimne, kto by si vedel predstaviť Vianoce bez typického jedla? Počas Vianoc trávime za stolom veľa času s rodinou a k chutnému jedlu patrí i dekorácia, ktorá vyzdvihne harmóniu a krásu Vianoc.

Vianočným trendom v prírodnom dekorovaní jedálenského stola na rok 2019 je drevená podložka pod taniere. Aké jednoduché, a pritom unikátne a nádherné, však?

drevena podlozka pod taniere
Drevená podložka pod taniere je tohtoročným vianočným trendom (Zdroj: pinterest.com)

Medzi ďalšie vianočné trendy 2019 v kuchyni, respektíve v jedálni, patrí obrovská prírodná stredová dekorácia. Luster Euphoria z naplaveného dreva je perfektnou inšpiráciou na stredovú dekoráciu nad váš vianočný jedálenský stôl. Stačí ak ho obsypete ozdobami v podobe prírodných dekorácií a gulí a uvidíte, ako ohúrite vašich hostí. Neskôr nám poďakujete, pevne v to veríme.

Luster Euphoria z naplaveneho dreva
Luster Euphoria z naplaveného dreva ako inšpirácia nad váš jedálenský vianočný stôl, stačí len ozdobiť (Zdroj: ikuchyne.sk)

Modré Vianoce

Zelená, červená a zlatá budú vždy tradičné farby Vianoc, no modrá farba je trendom v dekorovaní tohto roka. Vo všetkých odtieňoch, od parížskej modrej cez akvamarínovú až po tyrkysovú farbu. Modrú môžete kombinovať so striebornou, bielou, béžovou či bledoružovou. 

Rada odborníka:

Nelimitujte sa len na obývaciu miestnosť, respektíve na stromček. Prineste modrú aj do kuchyne či na jedálenský stôl. Prestrite biely obrus a naň umiestnite stredový obrus v tmavomodrej farbe. Strieborný príbor vám len dopomôže.

Modré dekorácie
Modré dekorácie sú vianočným trendom 2019 (Zdroj: pinterest.com)

Ak nechcete kupovať úplne nové dekorácie v tejto farbe, stačí vám iba modrý stromček a rozžiarite celú miestnosť.

modrý vianočný stromček
Inšpirácia na modrý vianočný stromček (Zdroj: pinterest.com)

Vedeli ste, že:

Modrá farba sa spája s Máriou, Ježišovou matkou. Modrá farba, respektíve modré farbivo bolo v stredoveku drahšie ako zlato. Mohli si ju dovoliť nosiť iba kráľovské rodiny a bohatá šľachta. Panna Mária býva často vyobrazená v modrých šatách na zvýraznenie jej dôležitosti.

Vzory dotvoria vianočnú atmosféru

Trendmi vo vianočnom dekorovaní na rok 2019 v rámci vzorov bodky a pásiky. Pridáva sa však k nim aj káro, ktoré dokáže dotvoriť unikátne vianočné prostredie vášho príbytku. Ako ale začleniť tieto trendy do vianočnej výzdoby? Jednoducho! Používajte vankúše, sviečky, podnosy či rôzne bytové doplnky. Nebojte sa odviazať a použite károvaný obrus na jedálensky stôl alebo sprchový záves v kúpeľni.

karo
(Zdroj: pinterest.com)
vianocna spalna
(Zdroj: architeworks.com)
karovane latky
(Zdroj: instagram.com @urbancottageliving)

Párty svetiel

Sviečky a vianočné svetlá na stromček sú základnou výbavou každej domácnosti počas Vianoc. No tento rok ich pridajte, a veľa. Trendom je teplé biele svetlo

Čo sa týka svetiel, tieto Vianoce prevláda maximalizmus. Ak si predstavíte 10 sviečok na každom stole, svetelné reťaze na stenách či blikajúce dekorácie vystavené na oknách, presne o tomto hovoríme.

stromcek
Svetlá všade, kam dovidíte (Zdroj: pinterest.com)
svetielka
Vianočné svetelné reťaze zavesené na zábradlí (Zdroj: pinterest.com)

Rok 2019 priniesol do vianočného dekorovania nádych extravagancie. Vyznačuje sa hýrením, flitrami a lesklými povrchmi. Pripomína osemdesiate roky, tento štýl pôsobí excentricky a láka na vianočnú párty. Prevládajú trblietavé perie, zamat, diamanty a výrazné farby. Jednoducho všetko, čo sa leskne a dodá viac svetla.

vianocna inspiracia
Inšpirácia na vianočný párty stromček (John Lewis)
vianoce
Rok 2019 priniesol do Vianoc párty tému (John Lewis)

Čo hovoríte na tieto vianočné trendy v dekorovaní na rok 2019? My sme unesení a poteší nás, keď vnesiete pár inšpirácií do vašich domovov. Pevne veríme, že sme vás inšpirovali. Príjemné ozdobovanie a krásne Vianoce vám želáme.