1. spálňa z drevených paliet

Ako si zariadiť byt štýlovo a neminúť pri tom všetky úspory?

Nový nábytok do vášho domova nemusí byť práve najlacnejšou záležitosťou, najmä v tom prípade, ak chcete zohnať kvalitné, ale pri tom stále štýlové vybavenie. Mnoho ľudí v dnešnej dobe si myslí, že zariaďovanie vo všeobecnosti, či už bytu, alebo domu vyjde príliš draho, ale to nemusí. Stačí ovládať techniky, vďaka ktorým, do vášho nového domova získať lacnejšie a pritom stále zostať moderný a trendy. Potrebujete k tomu len jednu, jedinú vec.  Dobrý plán. Viac o tom ako na to si povieme v tomto článku.

1. spálňa z drevených paliet
Inšpirácia na nízkorozpočtovú spálňu. Zdroj: Pinterest

Spravte si WISHLIST

Prvé, čo potrebujete je spraviť si víziu toho, ako by to malo u vás doma vyzerať a aký dojem by mal váš interiér zanechať. Inšpirujte sa rôznymi štýlmi, ale povieme vám, že jednoduchosť aj hory prenáša. Najmä pokiaľ sa rozprávame o nízkorozpočtovom zariaďovaní interiéru. Ak už máte predstavu o tom, ako by mal váš byt vyzerať, začnite surfovať po internete.

Skúste sa inšpirovať minimalistickým štýlom zariaďovania vášho nového interiéru. Jeho veľkou výhodou je jednoduchosť a najmä to, že vám ušetrí veľa priestoru a aj veľa peňazí. Nebudete potrebovať zbytočné veci a gýčové dekorácie, takže na zariaďovanie vášho interiéru nebudete potrebovať veľký rozpočet.

Bohémsky štýl
Aj takto môže vyzerať váš wishlist. Budete mať prehľadnú predstavu o tom, ako bude vyzerať váš nový domov a nábytok môžete prehľadnejšie ladiť do jedného štýlu tak, že váš interiér nebude zmesou viacerých, rôznych štýlov. Zdroj: iKuchyne.sk

PRIORITY a dolaďovanie

V prvom rade nakupujte to, čo je pre vás nevyhnutné. Teda veci, ktoré potrebujete ku vášmu každodennému životu. Zariaďte si ,,kostru“ vášho interiéru. Dekorácie, obrazy, poličky či nočné stolíky nechajte nakoniec, aby ste presne vychytali to, čo nutne potrebujete. Mnohokrát sa totižto stáva, že ľudia tieto veci nakupujú ako prvé, len tak, z rozkoše a potom zistia, že ich nemajú kam zakomponovať, alebo sa tam proste nehodia. 

Ak chcete váš interiér zariadiť tak, aby bol o niečo zaujímavejší. Zvoľte si ohniskový bod, do ktorého dáte najzaujímavejší kúsok, ten bude na seba strhávať najväčšiu pozornosť a zakryje tak nedostatky.

4. žltá manželská posteľ
Spoznáte, ktorý predmet/predmety sú ohniskovým bodom v tejto malej, útulnej obývačke? Je to manželská posteľ, ktorá doslova kričí svojou prenikavou farbou. Podobné kúsky do vášho interiéru nájdete aj na Ikuchyne.sk za dostupné ceny! Zdroj: Pinterest

Stanovte si rozpočet a hrajte sa s ním

Vytvorte si rozpočet, do ktorého sa chcete počas zariaďovania vášho interiéru zmestiť. Následne hľadajte alternatívy kúskov, ktoré by ste chceli doma mať. Pokojne ich zakomponujte do vášho wishlistu. Majte pod palcom všetky možné miesta, kde predávajú nábytok. Či už sú to rôzne internetové obchody ako ikuchyne.sk s kvalitným, ale cenovo dostupným nábytkom, alebo sledujte aj Facebook Market, kde môžete unikátny nábytok či spotrebiče zohnať z druhej ruky.

Nábytok z druhej ruky vôbec nemusí byť zlou voľbou. Práve naopak, zaujímavý kúsok zoženiete za pár eur a keď mu trošku pomôžete vašou šikovnosťou môže z neho vzniknúť niečo doslova unikátne.

5. zariadenie zo second obchodu s nabytkom
Milujete byť odlišní? Aj takto môže vyzerať vaša nová kuchyňa, ktorá je zariadená za veľmi lacný peniaz. Zdroj: Pinterest

Nájdite veci online, sledujte ich cenu

Mnohé internetové obchody majú možnosť sledovania cien, znamená to, že vás upozornia na to, kedy bude produkt cenovo výhodnejší, dostupnejší. Prihláste sa do newsletteru, kde vám budú zakaždým posielať informácie o prebiehajúcich akciách, sezónnych výpredajoch a novinkách.

6. mramorový konferenčný stolík
Unikátne kúsky do vašej domácnosti. Zdroj: iKuchyne.sk

Vernostné body či kupóny so zľavami

Mnohé internetové obchody dávajú možnosť získavať vernostné body z nákupov, ktoré si môžete uplatniť pri ďalšej objednávke. Tak vás teda nákup vyjde opäť o niečo menej, ako je bežné. Zľavové kupóny môžete získať napríklad od niektorých známych osôb, ktorý takto spolupracujú z rôznymi značkami a dávajú tak príležitosť ľuďom nakupovať výhodnejšie.

8. jednoduchá biela spálňa
Inšpirácia na jednoducho zariadenú spálňu s originálnou dekoráciou! Zdroj: Pinterest

Čo vieš, vyrob sám,

alebo si zrenovuj staré, obľúbené kúsky tak, aby opäť vyzerali ako nové. Napadlo vám niečo? Tak sa do toho pusťte, takéto kúsky vášmu interiéru môžu dodať úplne nový nádych. Občas stačí len jemne zbrúsiť povrch a pretrieť novou farbou. Ak máte doma napríklad staré palety, či drevo skúste vymyslieť niečo zaujímavé, čo váš domov osvieži opäť o niečo viac. Z takýchto paliet si viete vyrobiť napríklad aj originálnu manželskú posteľ, či sedenie na terasu. Stačí sa s tým trošku pohrať a pocit úspechu sa dostaví hneď, keď vás niekto pochváli za vašu unikátnu prácu. 

9. DYI nábytok
Originálny kúsok, ktorý určite nenájdete u vašich priateľov si môžete vyrobiť sami. Zdroj: Pinterest.sk

Základom nízkorozpočtového zariaďovania interiéru je mať plán, stanoviť si rozpočet , ktorý ste ochotní do vášho nového domova investovať a mať bystré oči. Nájdite svoj štýl a pri nakupovaní sa držte rozpočtu, ktorý ste si stanovili. Využívajte zľavové kupóny od známych ľudí a nezabúdajte navštíviť aj sekciu výpredaj, kde nájdete sezónne kúsky do vášho interiéru za zaujímavé ceny.