Štýlová obývačka glamour

Ako si zariadiť obývačku v Glamour štýle tak, aby vám ju každý závidel?

Neviete sa rozhodnúť, ako zariadiť obývačku tak, aby ste sa v nej cítili príjemne a každý, kto do nej vstúpi, stratí doslova reč? Ideálnou voľbou je jedinečný Glamour štýl. Prečítajte si náš článok, v ktorom vám priblížime jeho základné znaky. Tiež vám prezradíme, ako postupovať pri zariaďovaní vašej obývačky, ak sa pre tento štýl rozhodnete.

Glamour štýl

Cieľom moderného Glamour štýlu v interiérovom dizajne je priniesť elegantný a luxusný vzhľad miestnosti. Ideálnou cestou je zmiešanie dramatického nábytku s bledými neutrálnymi farbami, použitie okúzľujúcich materiálov, ako je zamat alebo mramor či umiestnenie netypických kusov nábytku vedľa seba tak, aby vznikol zaujímavý kontrast.

Vytvorte si obývačku, v ktorej sa budete zakaždým cítiť príjemne a pohodlne. Zdroj: iKuchyne.sk
Vytvorte si obývačku, v ktorej sa budete zakaždým cítiť príjemne a pohodlne. Zdroj: iKuchyne.sk

Základné znaky Glamour štýlu 

  • Nábytok so sochárskymi líniami, čalúnenie a kovové prvky a detaily.
  • Ľahké materiály: kovové materiály, zrkadlá, krištáľ, lak a kožušiny.
  • Luxusné tkaniny s vysokým vlasom a tradičné geometrické vzory s množstvom textúry.
  • Farebné palety s bielymi, šedými, smotanovými, čiernymi, pastelovými a šperkovými tónmi.
  • Dramatické osvetlenie vo forme krištáľových lustrov, stolových lámp a nástenných svietnikov.
Štýlová obývačka glamour
Glamour štýl patrí k tým najobľúbenejším štýlom, ktoré využívajú ľudia pri zariaďovaní interiérov. Zdroj: iKuchyne.sk

 Aké farby sú pre tento štýl typické?

Správne farebné kombinácie hrajú kľúčovú úlohu aj v tomto štýle, ktorý však nie je o jasných farebných schémach. V skutočnosti sú palety farieb skôr neutrálne, ideálne biela, krémová, sivá, čierna, zlatá a strieborná farba. To však neznamená, že váš dekor bude pôsobiť nudne, pretože tento štýl spája neutrálne farby s jedinečnými vzormi, ktoré skutočne priťahujú pozornosť.

Obývačka so sivou sedačkou
Správny výber farieb dokáže urobiť s obývačkou doslova zázraky. Zdroj: iKuchyne.sk

Rada odborníka:
Geometrické vzory na stene sú populárnou voľbou v rámci tohto štýlu. Ak však nie ste nadšencom geometrických tvarov, nezabudnite, že leopardie či zebrie vzory tiež zapadajú do Glamour štýlu.

Zamat ako jeden z kľúčových prvkov

Obzvlášť populárne sú v tomto štýle zamatové tkaniny. Veľká pohovka v kráľovskej tkanine poskytuje mimoriadny pôvab a stáva sa stredobodom každej obývačky. Ak dávate prednosť niečomu diskrétnejšiemu, siahnite po štýlovom zamatovom kresle. Rovnako obľúbenými a typickými materiálmi pre tento štýl sú semiš a satén, ktoré dodajú miestnosti tiež nádych luxusu.

Zamatová leňoška
Čo poviete na túto štýlovú zamatovú leňošku? Ideálny tip nielen do obývačky zariadenej v Glamour štýle. Zdroj: iKuchyne.sk

Aký konferenčný stolík zvoliť?

Konferenčný stolík patrí, popri sedačke či obývacej stene, k hlavným kusom nábytku, bez ktorých by obývačka nebola tou pravou obývačkou. Siahnite po konferenčnom stolíku so zmesou lesklého kovu a zrkadlového skla, doplňte ho štýlovým plyšovým kobercom a docielite ten správny efekt.

Lesklý stolík
V našej ponuke nájdete štýlové a moderné konferenčné stolíky. Zdroj: iKuchyne.sk

Ani kov nesmie chýbať

Kusy nábytku, ktoré sú typické pre Glamour štýl, často obsahujú kovové rámy, kovové povrchy alebo iné kovové prvky. Rovnako to platí aj pre svietidlá, úložné prvky a ozdobné prvky, ktoré sú tiež zvýraznené kovovým leskom, ktorý funguje rovnako dobre v striebornej či zlatej farbe. Tieto kovové prvky dodávajú celej miestnosti žiarivý lesk, ktorý je umocnený neutrálnymi stenovými a podlahovými paletami farieb.

Stolík v zlatom prevedení
Konferenčný stolík v zlatom prevedení dodá každej obývačke ten správny šmrnc. Zdroj: iKuchyne.sk

Nezabúdajte ani na zrkadlá

Glamour štýl je o zosilnení lesku jeho kovových prízvukov, a preto sú zrkadlá a zrkadlový prízvukový nábytok nevyhnutnosťou pre interiér zariadený v tomto štýle.  Zrkadlové a reflexné povrchy majú ďalšiu výhodu v tom, že vyvolávajú pocit väčšej miestnosti a sú natoľko výrazné, že podčiarkujú samotný štýl. 

Zlaté zrkadlo
Štýlovým zrkadlom nikdy nič nepokazíte. Zdroj: iKuchyne.sk

Osvetlenie v Glamour štýle

Pamätajte si, že tento štýl je predovšetkým o dráme, takže neváhajte a siahnite po tých správnych svietidlách. Ak ste našli veľký a iskrivý luster, ktorý vás oslepuje svojimi žiarivými kryštálmi, tak ste vyhrali. Rovnako sa nebojte na svoje steny umiestniť zlaté alebo strieborné nástenné svietniky, ideálne ozdobené flitrami. Pridajte aj niekoľko svietivých stolových lámp. Čím viac svetla zasiahne všetky lesklé alebo zrkadlové povrchy v miestnosti, tým lepšie!

Luster
Aj správny výber svietidiel dokáže podčiarknuť celkovú atmosféru miestnosti. Zdroj: iKuchyne.sk
Stolová lampa
Stolová lampa so zlatým podstavcom zaujme už na prvý pohľad. Zdroj: iKuchyne.sk

Vytvorenie dostatočnej rovnováhy na to, aby miestnosť pôsobila jednotne, je predovšetkým o dosiahnutí kompromisu. Ak sa rozhodnete pre výrazný vzor, ​​zvážte výber vzoru, ktorý používa neutrálne farby. Ak má kus nábytku výrazný odtieň, uistite sa, že má jednoduchšie línie. 

Striebornošedá zamatová leňoška
Striebornošedá zamatová leňoška je kúsok, ktorý by určite nemal chýbať v obývačke zariadenej v Glamour štýle. Zdroj: iKuchyne.sk

Hľadáte viac inšpirácie pre interiér zariadený v Glamour štýle? V našom eshope nájdete všetko od zrkadiel a umeleckých diel až po pohovky a kreslá. Vďaka nám si zariadite obývačku, ktorú vám bude každý závidieť.